Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg annak kell több...

Tényleg annak kell több házimunkát végeznie, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Nálunk a házimunka mindig közös feladat volt, mindenki kivette a részét belőle, egészen eddig. A nővérem júniusban befejezte az iskolát, és elment dolgozni. Nekem ugye nyári szünet van. Azóta alig hajlandó itthon megmozdítani valamit, mindig azt mondja, hogy ő elfáradt, korán kel utazik, a munka is fárasztó. Én pedig úgyis egész nap itthon vagyok, ezért szerinte egyértelmű, hogy nekem a rá eső részt is meg kell csinálnom hiszen "én ráérek". Ő pedig azon kívül, hogy a ruháit kiviszi a szennyesbe, semmit sem csinál. A kinti, kerti munkákról már nem is beszélve. A szüleink nem szólnak ebbe bele, ők csak annyit mondanak, hogy intézzük el egymást közt, nekik csak az a lényeg, hogy kész legyen minden, hogy ki csinálja az részletkérdés.

Én már nagyon unom, hogy minden egyes nap ezen megy a vita köztünk.

Szerintetek kinek van igaza? A házimunkából mindenkinek egyenlően kell kivennie a részét, vagy annak többet kell csinálnia, aki otthon van?



2018. júl. 17. 11:42
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Nem csak a benti munkákra gondolok itt, mert az nem olyan sok (főzni pl. anya szokott). De nagy a kertünk is, van virágoskert, veteményes, vannak csirkéink, nyulak, szóval azért van mit csinálni mindig. Nővérem amúgy szabadnapján is csak annyit csinál, hogy a saját szobájában rendet rak, mert olyankor meg pihenni akar.


Érdekes egyébként, mert itt a kapcsolódó kérdéseknél olvastam egy hasonlót. Ott két felnőtt nővér lakik együtt, akik közül az egyik nyugdíjas. A szitu ugyanez, a dolgozónak az a baja, hogy miért nem csinál a nyugdíjas több házimunkát hiszen ő otthon van, ráér egész nap. Érdekes módon a válaszolók ott egyértelműen az otthon lévő pártjára állnak, és azt mondják, hogy attól még, mert valaki dolgozik, ugyanannyira ki kell vegye a részét a házimunkából, mint a másiknak, ne csináljon helyette többet, a munka nem kifogás.

Itt pedig mindenki az ellenkezőjét mondja, hogy nekem kell több mindent csinálnom.

Most akkor hogyan van ez?

2018. júl. 17. 12:11
 12/41 anonim ***** válasza:
76%
akkor ülj le anyádékkal és beszéljétek meg, hogy kinek mi a feladata.
2018. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
74%
Ha azt nézzük, hogy a szülők eddig is munka mellett vették ki a részüket a házimunkából, akkor nem áll meg a tesód érvelése. Ettől függetlenül a helyedben magamtól is többet csinálnék otthon, de nem venném át teljesen az ő részét.
2018. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
73%
szerintem teljesen egyertelmu, hogy az csinaljon otthon tobbet, aki otthon van. Ettol mondjuk a szabadnapjain neha besegithet o is a kinti munkaba mondjuk, de nyilvan az a logikus, ha a nagyobb reszt te vegzed, ha mar otthon vagy.
2018. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
49%
Nekem lesülne a pofámról a bőr ha én otthon lennék egésznap és hisztiznék, hogy a dolgozó nővérem helyett etetem a nyulakat meg a csirkéket meg stb. Ráadásul anyud főz.
2018. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
28%

Amíg itt rinyálsz, már simán meglocsolhattad volna a virágokat vagy összepakolhattál volna.

És csodálkozunk, hogy miért nincs normális háziasszony manapság, pedig én is nő vagyok.

Nyilvánvaló, hogy neked kell megcsinálni, ha te vagy otthon.

Nem is értem, hogy nővéred hogy csinálja meg ha dolgozik.

És ahogy előttem is írták, szégyelném magam ha retekbe várnám a családot.

Szeresd a tisztaságot, tiszteld magad annyira, hogy ez nem munka, hanem ez egy jó dolog neked is, és a tárgyaknak is mert nem használódnak el a dolgok/ nem lesz lelakva. Szedd össze magad és ne nyávogj.

2018. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is ez volt a módi amikor még otthon laktam, meg mióta elköltöztem és idejött a barátnőm azóta ő vele is így csináljuk hogy aki otthon van és ráér, tehát nem kell elmennie ügyet intézni, meg semmi más dolga nincs akkor övé a háztartás.

Egyedül a főzés az amit jóformán én csinálok mert szakácsnak tanultam, szeretek is főzni, meg a barátnőm még nem tud annyira.

2018. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem igen. Attól függetlenül, hogy a többiek hogy dolgoznak, ha ÉN egész nap otthon vagyok és ráérek, akkor alap, hogy megcsinálom a munka nagy részét.

Amúgy meg igen, nyilván te még nem sejted, de a melóban baromira el lehet fáradni. És nem sok szabadideje marad mellette az embernek.

Szerintem teljesen érthető, hogy tőled várja, hogy az otthoni teendők nagy részét elvégezd. Még akkor is neked van könnyebb dolgod. Mire ő először leül az első szünetben kajálni a munkahelyén, addigra te otthon bőven végzel mindennel. Ő meg utána még dolgozik 6 órát.

Elhiszem, hogy tök fárasztó lehet a nyári szünetben egész nap otthon feküdni, de azért próbálj meg belegondolni a többiek helyzetébe is. Amíg egy család (vagy bármilyen közösség) része vagy, addig bizony elő fog fordulni, hogy neked valamiből többet kell vállalnod, vagy épp valamiből kevesebb jut. Kezdj el hozzászokni, ha majd egyszer te is elmész dolgozni, ott sem fog senkit érdekelni, hogy te egyenlő munkaelosztást szeretnél...

2018. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
9%

Mi az istent lehet napi két! órát a konyhában állni?


Uramisten, maximum 15 perc előkészület, aztán megfő a kaja - magától :D


Amúgy, kérdező, te otthon vagy, semmi dolgod, nyugodtan kitakaríthatsz, az cak 1 óra max az életedből.

2018. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mindenkinek ki kell vennie a részét a házimunkából, tök mindegy, hogy dolgozik-e vagy sem. Ha a nővéred egyedül lakna, és dolgozna, akkor is neki kellene megcsinálni, szóval szerintem egyáltalán nem számít, hogy dolgozik-e illetve, hogy ad-e pénzt a rezsibe. Ott lakik, tehát ő is hozzájárul a koszhoz, ő is megeszi a csirkét amit levágtok, stb. szóval akkor a házimunkába is szálljon be. Én tuti nem csinálnám meg helyette, max valamivel többet csinálnék, ha lennénk annyira jóban. Feltételezem, hogy a szüleitek is dolgoznak, mégis csinálják mellette a házimunkát is, miért pont a tesód lenne a kivétel??
2018. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!