Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg annak kell több...

Tényleg annak kell több házimunkát végeznie, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Nálunk a házimunka mindig közös feladat volt, mindenki kivette a részét belőle, egészen eddig. A nővérem júniusban befejezte az iskolát, és elment dolgozni. Nekem ugye nyári szünet van. Azóta alig hajlandó itthon megmozdítani valamit, mindig azt mondja, hogy ő elfáradt, korán kel utazik, a munka is fárasztó. Én pedig úgyis egész nap itthon vagyok, ezért szerinte egyértelmű, hogy nekem a rá eső részt is meg kell csinálnom hiszen "én ráérek". Ő pedig azon kívül, hogy a ruháit kiviszi a szennyesbe, semmit sem csinál. A kinti, kerti munkákról már nem is beszélve. A szüleink nem szólnak ebbe bele, ők csak annyit mondanak, hogy intézzük el egymást közt, nekik csak az a lényeg, hogy kész legyen minden, hogy ki csinálja az részletkérdés.

Én már nagyon unom, hogy minden egyes nap ezen megy a vita köztünk.

Szerintetek kinek van igaza? A házimunkából mindenkinek egyenlően kell kivennie a részét, vagy annak többet kell csinálnia, aki otthon van?



2018. júl. 17. 11:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
23%
Ja, most olvastam el a másik kérdést... azért egy 17-22 éves egészséges, fitt embernek nem esik nehezére a munka... de ott NYUGDÍJAS volt a másik. Azért hadd ne kelljen elmagyaráznom, hogy miért más a két helyzet.
2018. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
58%

De most a rezsi nem tök mindegy? Az a szülőké, nem a kérdezőé.


Csak tökre nem fair, hogy ha majd a kérdező kezd el dolgozni, akkor majd helyette ki csinálja a házimunkát, ha nincs fiatalabb testvére? És ezt nővérként kérdezem. Vagy nővérnek is volt olyan helyzet, mikor valaki helyett több házimunkát kellett csinálnia? Esetleg ő élvezhette a nyarait?

2018. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
86%
Ezt mint nővér mondom, hogy biztos volt olyan amikor a nővérnek kellett több mindent csinálnia. Amikor a kicsi még túl kicsi volt, a nővér meg már elég nagy.
2018. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igen, neked többet kell csinálnod, otthon vagy, ráérsz, akár pihengethetsz is közben, viszont az nem azt jelenti, hogy neki semmit nem kell csinálnia. Például ki vinnie a szennyesét, a szemetét kidobni, elmosogatni magának egy tányért, ha esetleg nincs elmosogatva... Szerintem ezek nem nagy dolgok.

De ha lenne egy nővérem/bátyám, aki szószerint nem csinálna semmit, még hétvégén sem, csak mert ő fáradt és pihenni akar, akkor megcsinálnám a részem, a többi meg le van tojva.

Azért fontos szerintem az, hogy legalább ennyit megcsináljon, mert ha lesz párja, akivel összeköltözik, mindketten dolgozni fognak, akkor mi lesz a házukkal? Vagy ha te kezdesz majd el dolgozni.

Nem szabad, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy neki nem kell semmit sem csinálnia, mert majd más megcsinálja helyette... De tudom, kevesen értenek ezzel velem egyet.

16/L

2018. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
48%
Takarítsd ki az ő részét is, legalább nagyvonalakban, és megoldódik a probléma. És akkor nem fog már senki veled pörölni.
2018. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
*olyan gyakran úgyse kell takarítani nagyot. Mármint ilyen fullos nagy takarítást gondolom nem várnak el tőled heti rendszerességgel, hogy tologasd el a szekrényeket, és amögött is takaríts ki, meg az azalatt lévő, becsúszott port is, meg mittomén.
2018. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezés kérdése. Amikor én kezdtem el dolgozni, a nővérem pedig még otthon volt akkor azért engem is bántott, hogy egy szalmaszálat nem volt képes keresztbe tenni egész nap. Minden rám várt még munka után. Szerintem ez nem volt fer
2018. júl. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az jutott eszembe erről a dologról, hogy mindenki azt felejti el, hogy a tedtvéred már ezt át élte, a nyáriszünetet! Neki ez a dolog elmúlt, belépett a munka világába. De ez nem azt jelenti, hogy innentől rád háruljon minden, mert neked szünet van. TE is el fogsz menni majd dolgozni ha végeztél a sulival. Rendben, ad be pénzt, de azt nem neked adja, hanem a szüleiteknek! Ő nekik segít be ezzel! De ezzel nincs letudva minden! Ha külön költözik majd egyszer, nem fog eljárni senki hozzá takarítani, neki kell majd megcsinálni! Ez nem így működik.

Nyilván amit úgy gondolnák, megcsinálnám magamtól. De nem venném le a testvérem válláról a dolgokat, pláne ha elvárja, mert...!


Ezzel úgy gondolom tudsz érvelni nekik. Illetve én ezt mondanám.

2018. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Többen kérdeztétek, hogy a nővérem beszáll-e a rezsibe. Erről fogalmam sincs, június közepe óta dolgozik csak, tehát eddig egyszer kapott fizetést, nem tudom, hogy abból adott-e anyuéknak, erről nem is kérdeztem őket, szerintem nem is az én dolgom.

Amúgy nem is értem, hogy ennek végülis mi köze a kérdéshez, hiszen engem nem a nővérem tart el.

Tegnap egyébként itthon is szóba került a téma, mert anya is rákérdezett tesómnál, hogy ha külön fog élni, és ő is meg a férje is dolgozni fognak, akkor mit gondol, ki tartja rendben helyette a házat. Erre annyit mondott csak, hogy ő úgyis városba költözik majd, egy lakásba, ott pont elég lesz munka mellett rendet csinálni, neki nem kell kert meg állatok, mint itthon.

2018. júl. 18. 10:10
 40/41 anonim ***** válasza:
63%
A rezsinek az a köze a dologhoz, hogy a nővéred azzal segít a szüleidnek (eltartani téged is), te még azzal, hogy megcsinálod amit otthon kell. A szüleid is azon az állásponton vannak, ha jól értettem, hogy a munka legyen meg, akárki is csinálja. Nem tudom mennyi idős vagy, de ha mehetnél diákmunkára akkor próbáld ki, hátha kicsit megérted a nővéred is. Az sem jó, ha semmit nem csinál, de a TÖBBET, azt neked kellene. Itt egyébként szerintem mind a kettőtökkel gond van. Te is lehetnél megértőbb, de valószínűleg fogalmad sincs róla milyen fárasztó lehet a napi 8 órás munka.
2018. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!