Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg annak kell több...

Tényleg annak kell több házimunkát végeznie, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Nálunk a házimunka mindig közös feladat volt, mindenki kivette a részét belőle, egészen eddig. A nővérem júniusban befejezte az iskolát, és elment dolgozni. Nekem ugye nyári szünet van. Azóta alig hajlandó itthon megmozdítani valamit, mindig azt mondja, hogy ő elfáradt, korán kel utazik, a munka is fárasztó. Én pedig úgyis egész nap itthon vagyok, ezért szerinte egyértelmű, hogy nekem a rá eső részt is meg kell csinálnom hiszen "én ráérek". Ő pedig azon kívül, hogy a ruháit kiviszi a szennyesbe, semmit sem csinál. A kinti, kerti munkákról már nem is beszélve. A szüleink nem szólnak ebbe bele, ők csak annyit mondanak, hogy intézzük el egymást közt, nekik csak az a lényeg, hogy kész legyen minden, hogy ki csinálja az részletkérdés.

Én már nagyon unom, hogy minden egyes nap ezen megy a vita köztünk.

Szerintetek kinek van igaza? A házimunkából mindenkinek egyenlően kell kivennie a részét, vagy annak többet kell csinálnia, aki otthon van?



2018. júl. 17. 11:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
65%
Aki otthon van egész nap, annak kellene többet csinálnia, DE nem mindent. Ugyanúgy ki kell vennie a részét a házimunkából a dolgozó félnek is. Mert akkor mi van, ha mindketten dolgoznak? Senki sem végzi el a házimunkát, mert mindenki fáradt munka után és szabadnapon meg inkább pihennének?
2018. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki azt írja aki otthon van annak kell többet. De nem mindent.
2018. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
52%
Én sem csinálnék meg mindent, de azért jobban kivenném a részem. A többiekre való tekintettel átvállalhasz magadra kicsit többet, de az az érvelés nem állja meg a helyét, hogy aki dolgozik, annak már semmi feladata otthon. Ennyi erővel, ha majd te is elmész dolgozni, senki nem csinál semmit? Akkor is csak be kell osztanotok valahogy, nem?
2018. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
69%
A kérdező iskolába jár, ami ugyanúgy fárasztó. Nem véletlenül adják a nyári szünetet. Akkor lehet gyerek a gyerek, akkor mehet oda ahova év közben nem tud, olyan dolgokat, amire amúgy nincs idő. Mert elfelejtitek, hogy egy dolgozó ledolgozza az x óráját, aztán hazamegy és ráér. Egy diáknak ott a tanulás, a házi feladat, ami hétközben 0 szabadidőt jelent... És gondolom akkor is ott a része a házimunkából... Nem azt mondom, hogy nem kell megcsinálnia semmit én szerintem, csak vegyétek észre, hogy nem minden fekete és fehér...
2018. júl. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
90%

Napi 2 ora a konyhaban nem.sok ...

Fozes rendrakas mosogatas sepres felmosas a pultok letorlese a szaritorol valo elpakkolas ... A legtobb tevekenyse ezek.kozul olyan h naponta 2-3x is megcsinalja az ember

2018. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
70%

Menj el nyári diákmunkára és mindjárt megtudod, hogy mennyi kedved és energiád lesz 8 ledolgozott óra után még otthon házi munkát végezni!!!

És tisztelt ez miatt anyukádat, hogy ő megcsinálja még 8 óra munka után is a házi munkát.

2018. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy annak kell több házimunkát végeznie, aki otthon van, de nem mindent a testvére helyett.

Kérdező, ha majd elkezdesz dolgozni, tapasztalni fogod, hogy az első pár hónapban sokkal jobban elfárad az ember munkanap végére, mint mikor már évek óta csinálja. Neked most nyári szüneted van, legyél testvéreddel toleránsabb. Viszont természetes, hogy szeptembertől neked is menned kell, csak nem munkahelyre, hanem iskolába, ill. tanulni is kell otthon. Akkortól mindenképpen a fele-fele arány a jogos.

Azt joggal nehezményezed, hogy szabadnapján sem csinál szinte semmit.

Viszont, ha te elmész táborba/barátokkal 1-2 hétre, akkor az idő alatt úgyis a testvéred fogja csinálni a házimunkát.

Nem helyeslem a szüleid hozzáállását sem, hogy legyen meg a munka és a többi nem érdekli őket. Ebből ui. kijöhet az is, hogy a csöndesebb mindent megcsinál, a nagyszájúbb meg semmit. És ez nem volna igazságos. Az volna a helyes hozzáállás, hogy ha ti meg tudtok egyezni (be tudjátok osztani) egymás között, akkor nem szólnak bele. De ha vita van belőle, kötelesek lennének foglalkozni ezzel.

2018. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
36%
Az a kérdés, amiben a 2 felnőtt nővér esete volt, az azért más, mert ott a költségekhez is mind a ketten hozzájárultak. De te még mindig nem válaszoltál, hogy a nővéred fizet e a rezsibe a keresetéből.
2018. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
68%
nekem sose adtak kötelező házimunkát, mégis észrevettem, mit kell csinálni és szüleim is örültek, mikor hazaértek. annyit csináljon, amit akar, meg te is. nem csak a te dolgod ez....
2018. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az alap, hogy akinek több szabadideje van, több házimunkát csinál. Nyilván nem nagyon durván, de vmennyire igen.
2018. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!