Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az ellen, hogy a...

Mit tegyek az ellen, hogy a felnőtt lányom ne viselkedjen borzasztó gonoszan és gyerekesen?

Figyelt kérdés
Két lányom van, 24 és 30 évesek. Az idősebb lányom nem nagyon van kibékülve a fiatalabbal, mióta az betöltötte a huszat, szinte állandó a feszültség köztük valahányszor találkoznak. A kisebb még nálunk lakik. Tegnap délután a nagyobb lányunk is nálunk volt. Hirtelen egy fájdalmas kiabálásra lettem figyelmes. Kiderült, hogy a nagyobb lányom rácsapta az ajtót a kisebb kezére, akinek 4 ujja eltört. Hatalmas veszekedés volt, amiután a lányom elviharzott, és azóta nem beszél se velünk, se a másik lányommal. Nem ez volt az első alkalom, hogy bántotta őt. Nagyon megijeszt a viselkedése. Mit lehetne tenni, hogy ez változzon?

2019. jan. 15. 20:23
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
61%

Nem kelett volna kivételezni a másik kárára.. Általában ezeknek a kivételezés nem egyforma szeretet az oka.. Én is gyülölöm a hugom,én egy samponért könyörögtem ő meg 300 ezres laptopot,autót lakást kapott 18 évesen,én anno két táskát h mehetek.

36N

2019. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Sosem voltak megkülönböztetve. Mindig is nagyon figyeltem, hogy ne legyen kivételezés.
2019. jan. 15. 20:32
 3/52 anonim ***** válasza:
52%

Hát pedig ok nélkül egy teso nem töri el a másik ujjait,itt vmi nem kerek,és szerintem nem most kezdődőtt.

36N

2019. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
82%
El kéne beszélgetni vele hogy mi váltja ki benne ezeket az érzéseket. De jah, elsővel egyetértek, ilyen esetben nagy valószinüséggel kivételeztetek a kisebbel, ebből adódik a harag és féltékenység.
2019. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
89%

mit tegyél? semmit

a lányod meg feljelentést testi sértésért

én nem beszélek a húgommal, hacsak nem vagyok rákényszerítve, de soha nem lennék vele szemben agresszív, pláne nem törném el az ujjait


emellett a kisebb lányod jövedelemkiesését is kiperkálhatja

2019. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
45%

Az én húgommal is kivételeztek, mégsem jut eszembe bántani egy percre sem, nem hiszem hogy ez az egyedüli lehetőség.

Tisztázd velük hogy össze kaptak e valamin, de mivel felnőttek, már úgyis csak tanácsot tudsz adni. Próbálj meg megértő lenni mindkettővel, menjetek el akar egy közös napra hármasban hátha az oldja a feszültséget.

2019. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
92%

A válaszolók az egyenlőtlen neveltetésben látják az okot, ám a kérdező ezt tagadja. Beállt a patt-helyzet.

Én is azt javaslom a kérdezőnek, amit a 4. válaszoló ír: nyugodt lelki állapotban elbeszélgetni mindkét lánnyal (nem egyszerre, hanem külön-külön), de főleg az idősebbel, hogy miért viselkedik úgy, ahogyan. Arra ügyeljetek, hogy ezek a beszélgetések nehogy kiabálásba torkolljanak. Ha mégis erre felé hajlana, fejezzétek be és folytassatok máskor.

2019. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
91%

Én sem jövök ki ės nem is jöttem ki a hugomal pedig nem kivėteleztek velünk szüleink.

Sajna a nagynak ilyen a termėszete ,vagy vėlt sėrelmeit bosszulja még hugån .

2019. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
96%
Általában ahol a testvérek között undorkodás, gyűlölködés van, ott a szülőn nagyon is magába nézhet.
2019. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
94%
Én leszek a kivétel, nekem a pont a nővérem nem tudja elfogadni a mai napig, hogy nem csak ő létezik a világon. Pedig mindig sokkal többet kapott mint én,az anyagiak terén is. Ennek ellenére 40 évesen se tud elmenni úgy mellettem, hogy ne ütne meg, vagy azt elviselni ha valaki pozitív dolgot mesél rólam. A szüleim pont azért amit a többiek leírtak( ne érezze, hogy kivételeznek a kicsivel) nagyon sok olyan dolgot megengedtek neki amit nem kellett volna. Szerintem terápiára lenne nektek is szükségetek.
2019. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!