Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az ellen, hogy a...

Mit tegyek az ellen, hogy a felnőtt lányom ne viselkedjen borzasztó gonoszan és gyerekesen?

Figyelt kérdés
Két lányom van, 24 és 30 évesek. Az idősebb lányom nem nagyon van kibékülve a fiatalabbal, mióta az betöltötte a huszat, szinte állandó a feszültség köztük valahányszor találkoznak. A kisebb még nálunk lakik. Tegnap délután a nagyobb lányunk is nálunk volt. Hirtelen egy fájdalmas kiabálásra lettem figyelmes. Kiderült, hogy a nagyobb lányom rácsapta az ajtót a kisebb kezére, akinek 4 ujja eltört. Hatalmas veszekedés volt, amiután a lányom elviharzott, és azóta nem beszél se velünk, se a másik lányommal. Nem ez volt az első alkalom, hogy bántotta őt. Nagyon megijeszt a viselkedése. Mit lehetne tenni, hogy ez változzon?

2019. jan. 15. 20:23
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Pszichiátriai eset a nagyobbik lányod. Már akkor tudtam ezt, mikor még le sem írtad, hogy rehabon volt, hiszen így csak egy orvosi eset viselkedik. Talán nem tehet róla, ha egyszer így született... Skizofrénia, egyéb személyiségzavar, bármi lehet. De nem lenne szabad egészséges, normális emberek között élnie. Egy elmegyógyintézetben lenne a helye.

Én amúgy félnék egy ennyire erőszakos egyéntől, akkor is, ha a gyerekem. Sose lehet tudni mikor kapja fel a nagy kést. Én nem is tartanám vele a kapcsolatot ezek után, hogy komoly sérülést okozott, 8 napon túl gyógyuló ugyebár, és szándékosan. Mondjuk, nyilván egy elmebeteg nem felelős a tetteiért. Tehát nem úgy kell értelmezni az ő esetében a szándékosságot, mintha egy teljesen épelméjű ember tette volna ezt.

Én elköltöznék onnan, hogy ne találjon meg, mert nem tudnék félelemben élni, hogy egy ilyen nő bármikor megvár esetleg a munkahelyem előtt, stb, ott is erőszakoskodik. Munkahelyet váltanék, hogy tényleg ne akadjon a nyomunkra. Talán nevet is változtatnék. A kisebbik lányomnak is ezt javasolnám.

2019. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

hát én a kisebbik helyében úgy otthagynálak most, hogy vissza se néznék... szóval adott a harmincsokéves nővérem, aki leragadt az élet azon pontján, hogy én megszülettem, és azóta is ezen sír, draabokra töri a kezem, mert mégis hogy mertem huszonéve megszületni, te meg nem vagy hajlandó elzárni ezt a szörnyeteget előlem, mert szerinted egy "ejnye-bejnye kislányom, egy ügyes nővérke nem csinál ilyen butaságot" elég lesz.

na ez az, ahol nem szabad a vérkötelékre számítani, fel kell jelenteni a nővérkét. hátha észhez tér ez a fura anya-lánya páros.

2019. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!