Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az ellen, hogy a...

Mit tegyek az ellen, hogy a felnőtt lányom ne viselkedjen borzasztó gonoszan és gyerekesen?

Figyelt kérdés
Két lányom van, 24 és 30 évesek. Az idősebb lányom nem nagyon van kibékülve a fiatalabbal, mióta az betöltötte a huszat, szinte állandó a feszültség köztük valahányszor találkoznak. A kisebb még nálunk lakik. Tegnap délután a nagyobb lányunk is nálunk volt. Hirtelen egy fájdalmas kiabálásra lettem figyelmes. Kiderült, hogy a nagyobb lányom rácsapta az ajtót a kisebb kezére, akinek 4 ujja eltört. Hatalmas veszekedés volt, amiután a lányom elviharzott, és azóta nem beszél se velünk, se a másik lányommal. Nem ez volt az első alkalom, hogy bántotta őt. Nagyon megijeszt a viselkedése. Mit lehetne tenni, hogy ez változzon?

2019. jan. 15. 20:23
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
57%
Ez tuti nem most kezdődött. Baj van ott fent az emeleten, csak azt nem értem, hogy eddig hogy nem vettétek észre. Vagy láttátok csak könnyebb volt homokba dugni a fejeteket. Pszichológusra van szüksége, kezeltesse magát.
2019. jan. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
48%

A nagyobbik lányod érzi, hogy most túl messzire ment és könnyebb játszani a sértődöttet, mert ezt a tettét megmagyarázni nem lehet.

Én hagynám és megvárnám amíg ő jelentkezik.

Jobb ha maga látja be a hibáit mint ha ti szembesítitek vele, mert abból csak a vita lesz, soha nem fogja belátni mit tett.

Álljatok a kisebbik mellett, a gonosz meg csak főjön a saját levében.

Majd ha senki sem foglalkozik vele akkor majd ő fog nyitni felétek és talán majd bocsánatot is tud kérni.

2019. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
66%
Pedig szülőként, ti nagyon elszúrtatok valamit.
2019. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
94%

Mit lehet tenni?

Ne viccelj, egy 30 éves embert nem lehet átnevelni.

Ez a helyzet nyilván sok év alatt fejlődött idáig. A kezdetén lehetett volna megfogni a dolgot, most már nem lehet.

Annyit tanácsolok, a nagyobb lányodat ezután ne engedd be magatokhoz. Ill. fölvetheted a kisebbiknek, hogy látleletet vetettek és elkíséred a rendőrségre följelentést tenni. Ez ui. súlyos testi sértés, csak azon lehet vitatkozni, hogy gondatlanságból vagy előre kitervelten vagy erős felindulásból történt. Tetszik, nem tetszik, a nagyobbik lányod bűncselekményt követett el a kisebbik lányod ellen!

2019. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
42%

Biztos hogy direkt csinálta a lányod az ujjtörést? Nekem is a nővérem csukta oda a kezem, mert figyelmetlen volt, én pedig rossz helyen fogtam meg az ajtótokot. Eltört 1 ujjam, és leszakadt a körmöm.... Ne vedd biztosra hogy direkt volt, elsőnek kérdezd meg hogy történt mindkét lányodat, utána már tisztábban tudsz dönteni, mi legyen a következő lépés.


29/F

2019. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Direkt volt, ez sajnos biztos.

Úgy érzem, ha most feljelentenénk őt, a helyzet még ennél is rosszabb lenne, ezt pedig nem szeretném megkockáztatni.

2019. jan. 16. 15:19
 17/52 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van, felesleges feljelenteni, elég kesz akkor, amikor majd a kést vágja a nyaki ütőerébe...
2019. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
90%

Utolsóval értek egyet!

Elhiszem, h undorító feljelenteni a saját családtagunkat, de mi játszódhat le abban a 30 éves emberben, aki szántszándékkal fajdalmat, komoly sérülést okoz a testvérének??!

Szerintem ez is undorító, úgyhogy egyetlen szava sem lehetne!

Aki ilyet megenged magának, az ismerhet bármilyen határt?


Normális a lányod? Mert szerintem ez nem normális tett, és én, mint anya nem is hagynám szó nélkül!

Szerintem meg pont, hogy egy elkényeztetett hülye lehet, aki nem bírja tolerálni, hogy más is van rajta kívül a világon.

Ha utálom a testvérem, és tegyük fel joggal, akkor nem megyek akkor és oda, ahol ő van, nem tartok vele semmilyen kapcsolatot, de nem csinálok ilyen velejéig gonosz dolgot. Mi lesz a következő tette?


Én nem siklanék el felette, hanem nagyon komolyan elővenném, és elbeszélgetnék vele, akkor is, ha 30 éves. Tudtára adnám, hogy nem tehet meg mindent büntetlenül, és hogy ez végtelenül undorító volt egy 30 éves embertől, és mélységesen csalódtam benne. És ezentúl résen is leszek a viselkedésével kapcsolatban!

2019. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
88%
"Úgy érzem, ha most feljelentenénk őt, a helyzet még ennél is rosszabb lenne, ezt pedig nem szeretném megkockáztatni." Miért is lenne rosszabb a helyzet? Mert vallania kellene a felelősséget a tetteiért? Az esetében persze felmerül az ép elméjűség kérdése is, de arra ott lesz az orvos szakértő. Áruld el, légy szíves, kedves Kérdező, mi abban a baj, ha valakit szembesítenek a tetteivel? Lehet, hogy a bírósági ítélet némileg kijózanítja, vagy ha letöltendőre ítélik, elgondolkodtatja. Vagy ha gyógykezelésre szorul (mással is kontrollálatlanul agresszív? Volt már pszichiátrián?) akkor inkább most kapja meg a kezeléseket, mint később. Te nem így látod?
2019. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Senki mással nem agresszív, csak a kisebb lányommal. A megdöbbentő ebben, hogy ez csak kb. 4 éve van így. Amikor kisebbek voltak, jól kijöttek, bár a körkülönbség mindig is határt szabott, annak, hogy legyenek igazán közös témáik. Ha valaha veszekedtek, mindig megmondtuk nekik, hogy agresszióra nincs szükség, meg is lehet beszélni a dolgokat. A kisebb lányom sem érti ezt, ő azt mondja, egyre többször van olyan, hogy csak úgy direkt belelök, vagy megüti. Én eddig csak azt érzékeltem, hogy verbálisan rengeteget bántja. Csak, hogy mondjak pár példát, mondjuk egy családi ebédnél: Szóba kerül egy téma, és esetleg a kisebb lányom is hozzászól(mert ő alapból egy elég csendes típus) erre a nagyobb: “Maradj már csöndben, ki kérdezett?” Vagy, “Neked ki osztott lapot?” “Te minek szólalsz meg?” Ilyenkor azért szólok neki, hogy ne viselkedjen már ilyen lekezelő módon a húgával, főleg, hogy az nem tett ellene semmit, és azért ezek nagyon bántó mondatok.

Valóban felelősséget kéne, hogy vállaljon a tetteiért, de ha most ezért feljelentenénk, és bajba kerülne, akkor félek azért is a húgát hibáztatná, ami csak tovább rontana a helyzeten.

2019. jan. 16. 19:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!