Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni a stressz...

Mit lehet tenni a stressz okozta hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

5-10x is elmegyek wc-re, mielőtt megyek valahová, de még utána is van, hogy futnom kell.

Iskolába menetel előtt is mindig ez volt. De most is, ha menni kell valahova. Nem tudom mitől van. Nincs semmi bajom elméletileg (nem rég voltam mindenféle vizsgálaton egy teljesen más probléma miatt).

Csak arra tudok gondolni, hogy a stressztől van, mert amikor itthon vagyok, nincs semmi bajom.


Van valami, amit lehet tenni ez ellen? Nem koplalhatok mindig....Van valami megoldás?



2013. júl. 19. 22:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
aktív szén :)
2013. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Abból bármennyit be lehet szedni? :(
2013. júl. 19. 23:17
 3/30 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van :( A hasfogók nem segítenek én még a széntablettát is kif..tam.

Borzalmas az egész sok mindent sajnos nem lehet tenni. Engem kivizsgáltak semmit nem találtak. Az orvos mondta, hogy a szervezetem így reagál a stresszre.

Nekem tényleg semmi nem segít, az egyetlen a migrénemre kapott gyógyszer ami egyébként nyugtató hatású is. Érdemes tehát elgondolkodni, hogy nyugtató segítene-e.. Nekem sajnos komoly mellékhatásai vannak, legalább 10 órát alszom, így csak akkor veszem be ha nagyon muszáj.

Nekem mostmár olyan rossz irányba ment a dolog, hogy azért stresszelek, mert tudom, hogy indulnom kell valahová és félek, hogy megint a buszon, útközben vagy olyan helyen jönn rám ahol nincs wc. Volt pl. olyan is, hogy utaztam buszon, kegyetlenül fájt már hasam muszáj lett volna kimenni, de hát buszon nincs wc.. Beértem a munkába, ott van wc és az egész hipp hopp elmúlt.

Igyekszem javítani helyzetemen, pl. sokat hallgatok zenét útközben, ill. indulás előtt, probálom nyugtatni magam, pl. gondolkodom jó dolgokról (utazás, kedvenc filmem stb..) útközben ez segít, de sajnos nem mindig.

2013. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen, én is így vagyok vele. Amiatt idegeskedek, hogy menni kell és esetleg útközben kap el. Annyira rossz. Nem is nagyon mozdulok ki otthonról, ha tehetem.

Sajnálom, hogy neked is ezen kell átmenned. :(

Elég ideges típus vagyok, meg pánikbeteg is...de félek a nyugtatóktól. Nem akarok ilyen fiatalon a bogyóktól függeni.

2013. júl. 19. 23:38
 5/30 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 6 éve van. Migrénes is vagyok, arra kaptam megelőző gyógyszert. Csak később tudtam meg, hogy az nyugtató is. 2 évig szedtem, függőséget nem okozott, csak sokat aludtam tőle.

Orvosom ezt ajánlotta: nyugtató vagy vegyek fel pelenkát. Na kösz, visszatartási problémám nincs, csak éppen stresszhelyzetben elkezd fájni a hasam és érzem, hogy most menni kell. De visszatudom tartani.

Normális orvos biztos elküldene kezelésre, de az én orvosom biztos benne, hogy csak kitalálom ezeket a dolgokat. Elmentem már magánhoz is, de a vizsgálatok többsége egy vagyon lenne.

Én ajánlom, hogy menj el orvoshoz pl. én a főiskolát meg nagy nehezen megicsnáltam, aztán kaptam melót is, szakmában, jó fizetéssel, de próbaidő alatt felmondtak, mert 1 hónapban kb. 2 hetet voltam betegszabin :( Szóval rendesen pokollá teszi az ember életét.

2013. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%
lopedium
2013. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:

Hali.

Sajnos én is ezekkel a gondokkal küzdök.Nálam ez mindíg jelen volt,de most kb.3 hónapja jelentkezett ismét.Ha otthol vagyok vagy olyan helyen ahol van wc,semmi bajom.Szerintem ez a stressz miatt van,és már azzal stresszeljük saját magunkat hogy van e wc a környezetünkbe ahova megyünk,vagy mi lesz út közben.Az a baj hogy hasfogót sem ehetünk állandóan,meg aztán nekünk nem olyan hasmenésünk van hogy valamit eszünk és attól,hanem ez sajnos egész más.A nyugtató azért nem jó mert attól meg álmos lennék,meg nem is akarok rászokni erre,mert ezt be kellene beszélni magunknak hogy nincs hasmenésünk,és kész,csak ez nem ilyen egyszerű,úgy hogy ha valakinek van valami használható ötlete szóljon.

2013. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy a nyugtató nem jó. A nyugtatókra azért annyira nem könnyű rászokni, sokan keverik az altatóval. Az altatóban vannak olyan szerek amik függőséget okozhatnak a nyugtatóknál nem feltétlenül mindegyik ilyen. Én két év után egyik napról a másikra abbahagytam orvosi utasításra.

Plusz ha nyugtatóval tudok normális életet élni és nem felkeresni minden létező nyilvános klotyit egy-egy út során, akkor azért már érdemes elgondolkodni. Mondjuk én is abbahagytam, mert sikerült pár dolgot találnom ami segített, de ha romlik az állapotom inkább szedem azt, mint, hogy sehová ne menjek és csak otthon üljek.

2013. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó - megkérdezhetem, hogy milyen nyugtatót szedtél? De csak ha nem probléma....

2013. júl. 27. 19:56
 10/30 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki már korábban is írt. Szóval migrénre kaptam anno, neve Tryptil. Ez egyébként nyugtató, de használják migrén megelőzésére is. Sajnos ez nem a legjobb gyógyszer én nem feltétlenül ajánlom, mert régi gyógyszer azóta már vannak jobbak is. Szóval én migrénre kaptam, de amikor szedtem akkor nem volt a hasmenés gondom. Meg nem stresszeltem minden reggel indulás előtt. Aztán mondta a doki, hogy azért évekig nem érdemes gyógyszert szedni, így kérte, hogy tartsak szünetet. Most nem szedem, probálok mindig zenét hallagtani ha utazom, vagy pl. olvasni buszon.

Viszont most munkát keresek ha sikerül kapni valamit, akkor mindenképp elgondolkodom, hogy megint gyógyszert szedjek. De tudom nem könnyű gyógyszert szedni sajnos soknak van mellékhatása :(

2013. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!