Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni a stressz...

Mit lehet tenni a stressz okozta hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

5-10x is elmegyek wc-re, mielőtt megyek valahová, de még utána is van, hogy futnom kell.

Iskolába menetel előtt is mindig ez volt. De most is, ha menni kell valahova. Nem tudom mitől van. Nincs semmi bajom elméletileg (nem rég voltam mindenféle vizsgálaton egy teljesen más probléma miatt).

Csak arra tudok gondolni, hogy a stressztől van, mert amikor itthon vagyok, nincs semmi bajom.


Van valami, amit lehet tenni ez ellen? Nem koplalhatok mindig....Van valami megoldás?



2013. júl. 19. 22:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
19:23-as vagyok. Ezt a Béres Antifrontot ki fogom próbálni mindenképp, hátha beválna. Rá lehet szokni vagy ez már talán olyan készítmény, ami nem rászokós?
2018. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

Sziasztok, hasonló helyzetben vagyok eddig vizsga előtt volt mindig enyhe hasmenés vagy csak annak az èrzete, aztán kicsit elhíztam felszedtem kb +10,20 kg-ot de így is 75 kg a súlyom, akkoriba fejeztem be egy másik sulit de már èv vège előtti hónapokban azt vettem észre hogy szinte majdnem minden nap ment a hasam vagy csak reggel indulás előtt vagy suliba is èn Teva hasfogót szedtem rá az hatásos volt aztá kijártam a sulit ès otthon voltam egy ideig de semmi bajom nem volt.... Most az új munkahelyen ugyan ez a helyzet ès újra elkezdtem szedni Teva hasfogót zsebbe tartok belőle 1-2 szemét ès ha èrzem akkor elmegyek wc-re aztán beveszek egyet ès így jobban megnyugtat a tudat hogy nálam van a "megoldás" mègha ideiglenes is meg mèg egy plusz hogy tudom hol vannak wc-k szóval ha már egyet görcsöl a hasam inkább megyek de már csak napi 1x ha van ilyen vagy 2-3 naponta de amíg nem vettem meg a hasfogót sokkal stresszesebb voltam ès napi 3-4 is mennem kellett sokszor már szègyeltem magam


Tudom ez a hasfogó dolog se mehet örökkè de próbálom megoldani közbe


Valószínű sztem azèrt lettem sokkal jobban stresszes mert elhíztam kicsit azóta rosszabb a közèrzetem pedig jól èrzem magam a bőrömben de mègis fura de azt nem tudom munkába mièrt stresszelek ennyit

2018. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%

Nem tudom fogja-e olvasni valaki, régi már a kérdés, de saját tapasztalataim szerint nekem alábbiak váltak be, bár hozzáteszem, hogy gyógyszert semmilyet nem próbáltam még.

- felnőtt színezők: hosszabb utazásnál, (repülős útra vittem magammal) tizen pár darab színes ceruzával. Eddig megmosolyogtam mindenkit, aki ilyesmit felnőtt fejjel használt, de az én figyelmem elvonta a pániktól. Simán színeztem a gépen, a váróban.

- könyv - szintén jó hosszabb utaknál, de lehetőleg számodra érdekes témájú és új könyv legyen, ne már olvasott, hisz akkor már tudod a sztorit és elkalandozol a pánik felé.

- játék a telefonon. vmi kórház építőssel szoktam játszani, de a szókirakót is sokszor előveszem, szintén, hogy ne a pánikra figyeljek.

- ha kollegákkal, barátokkal utazol kérdezz sokat, kb már mindegy is, hogy mit, de kösd le a figyelmed mással, mint a pánik.

Utolsó tippem, de amilyen egyszerű, olyan jól bevált a fejben matek. Egyszerű összeadásokra gondolok, hogy pl 212+38 majd + 58 +62 +76... folytatva ameddig boldogulsz. :) Nem tudom miért, de nekem ez bevált nagyon.


Még egy sztori saját tapasztalatból. Buszos utazás Görögországba - képzelhetitek...

Ekkor se a kifestős, se matekos megoldásom nem volt meg, ez talán a legrosszabb, nincs a buszon wc. Ki tudja mikor állsz meg újra. Itt arra figyeltem, és koncentráltam, hogy figyeltem azt a bizonyos surranó hangot, amit a gumi súrlódása okoz az aszfalton. Így kb ahogy elindultunk, arra figyelve szintén nem a pánikra koncentráltam.


Várom, hogy nálatok milyen megoldás akadt még!

2018. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen dolgokat ajánlott az orvos, plusz még ami jó a zenehallgatás. Viszont ha tényleg nagyon kell, akkor nekem semmi nem segít.
2018. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:

Eleg regi poszt,de ha esetleg valaki kuzd meg ilyen betegseggel,a kovetkezoket ajanlom!

Mozgas

Magnezium + b6 (vitaminok,stressz es szorongas oldok!)

Valeriana,remotiv extra,sedacur forte

(Gyogynovenyes tablettak,nem okoznak fuggoseget)

Esetleg teak: citromfutea ...

Ezek akar egyuttes alkalmazasa

Illetve nem vagytok betegek!

Ez csak fejben dol el!!!

Megtudjatok csinalni,ne hagyjatok a stressznek hogy megkeseritse az elteteket,az elet rovid.. :)

Mindennap a sarki boltig lemenni aki otthon erzo biztonsagban magat,mindennap egy lepes, lepesrol lepesre nyugodtan... ez a betegseg lekuzdheto es le is fogod!

:)

2019. ápr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

Nekem már sikerült azóta "fejlődnöm", már stressztől nem megy a hasam semmi hasonló lelki dologtól ès már nem szedek rá semmit, nem kell a figyelmem lekötni stb...


Már csak arra kell figyelnem hogy mennyit meg miket eszek bizonyos ètelektől szokott rosszul lenni a gyomrom vagy ha túl sok mennyisèget eszek meg egyszerre vmiből pl ha sok mustárt eszek vagy sok tejet iszok


Ha mèg is sokat eszek vmiből mert elfelejtettem vagy megkívántam akkor figyelek az ètelek felszívódási idejère


Nem diètázok,fogyózok meg semmi ès ugyanúgy megeszek bármit amit megkívánok de már nincs problémám a hasmenés miatt (ha nagyon ritkán de előfordul akkor is hagyom hogy elmúljon mert pár óra ès vège)

2019. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Gondolom 100%-os megoldás nincs? Én is úgy vagyok,hogy csak akkor jön rám nincs WC közelben.

Elvileg nekem sincs semmi bajom de pokollá teszi az életemet ez a dolog és nagyon elegem van már belőle :( Munka mellett levelezőn tanulok de suli előtt muszáj hasfogót bevennem,vagy ha megyek valahova (meló szerencsére közel van,ott nem idegeskedek).

2019. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ha esetleg bármi ötletetek vagy javaslatotok van a témával kapcsolatban azokat kíváncsian várom.
2019. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg mindent próbáltam... valeriana, citromfű, Brandenburg neuro, MagneB6 stresszkontroll, pszichoprobiotikum, jóga, futás, spinning, pazichologus és ezeket egyutt :( Gyógyszert nem...én nem erzem a stresszt... tudat alatt szorongok? Indulás előtt nem eszem, viszont 3x wc és még ezek után is elkap. Olykor az alkohol segít...de nem ihatok folyton!!!
2020. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

2022!! 😅😂 nekem is sokszor iskola elott volt de hozzá ment az is hogy nem volt az iskolában sosem wc papir illetve ajtó sem… 😵😓 szóval alapból rém álom volt

Egyedül közép után volt jó ahol már volt wc papir no meg ajtó!

Közép suli utolso éve qurva jó volt mert találtam egy wc-ét ami nagyon f asza volt ! 😂 szerintem én is a stressz miatt illetve az elfojtott stressz na meg kicsit érzékeny is lehet a gyomrom!

Akkor tényleg nagyon rossz amikor nem tudsz ki menni de ki kell menned vagy lehet hogy kell majd! Buszon voltam párszor így…


Amúgy nekem is migrénes front fejfájásom van


Le írom én is kb mi hatásos!

SEMMI! 😵😂

Szén tabletta arra jó hogy kiürítse a méreg anyagokat a gyomrodból! Hatásos de csak azután miután bevetted és ki mentél a wc-re


Szerintem itt a stressz azért képes a gyomorba be menni mert így képes a szervezetünk feldolgozni a stresszt (pl van a stresszevés) és mivel a stressz az egy hormon azaz valós fizikai dolog emiatt a szervezet képes kiüríteni! (Többször észre vettem hogy teljes “kiürítés” után valami nagyon meg nyugodt felszabadult állapotban vagyok)


Ehhez hozzá jön az is hogy a gyomrunk érzékenyebbek


Talán még az étrend is befolyásolja

Pl a több víz az segít mivel könnyen feldolgozza a szervezet és méregtelenít is!


Őszintén én már megtanultam ezzel együtt élni

Szerencsére fontos eseményeken sosem volt rá probléma és csak úgy random lényegtelen napokon jön rám!

Emiatt is valószínű hogy a stressz miatt mivel a fontos napokon mindig muszáj volt meg csinálnom valamit pl vizsgák emiatt a testem tudta hogy most nem lehet


Viszont voltak olyan alkalmak is amikor olyan stresszes voltam hogy rendesen pánik roham jött rám hirtelen de nem ment a hasam egyáltalán!


Szóval ez nem a közvetlen stressz miatt alakulhat ki hanem akkor amikor össze gyűlik a testben egy bizonyos mennyiség (elfojtott stressz) és a szervezet képtelen már megbirkózni vele emiatt kiüríti!


Szóval a tanácsom! Nem kell ezen idegeskedni meg kell tanulni vele együtt élni !

Ha olyan helyzetben vagy akkor menjetek el orvoshoz és kérjetek ki egy hivatalos papírt hogy nektek ilyen betegségetek van ami sajnos azzal jár hogy lehet késni fogtok mivel stressz okozta hasmenésetek van! Na ennél rosszabb amúgy nincs! (Van persze hogy van de olyan betegségek tünetek közül amik nem befolyásolják az élet-halált!)

2022. márc. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!