Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni a stressz...

Mit lehet tenni a stressz okozta hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

5-10x is elmegyek wc-re, mielőtt megyek valahová, de még utána is van, hogy futnom kell.

Iskolába menetel előtt is mindig ez volt. De most is, ha menni kell valahova. Nem tudom mitől van. Nincs semmi bajom elméletileg (nem rég voltam mindenféle vizsgálaton egy teljesen más probléma miatt).

Csak arra tudok gondolni, hogy a stressztől van, mert amikor itthon vagyok, nincs semmi bajom.


Van valami, amit lehet tenni ez ellen? Nem koplalhatok mindig....Van valami megoldás?



2013. júl. 19. 22:50
1 2 3
 11/30 twoa. válasza:
Sziasztok.Látom elég régi a kérdés.De fent ál még ez a hasmenéses dolog?Mert én is ilyenbe szenvedek.Nekem anti depreszánst irt fel az orvos De nem szünt meg azonnal.Azóta valami javulás nálatok volt e és ha igen mi lett a megoldás?
2014. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 gates123 válasza:
Én pelenkázom ilyen esetben magam, így nem kell gyógyszer meg semmi. Alapvetően nem használom mert megnyugtat a tudat, hogy ha nagy baj lenne, sem tudná meg senki, legalábbis az első mosdóig. Lehet én vagyok gusztustalan meg ilyenek, de jobb megoldást nem találtam, mert a stressztől körülbelül 1 percem van a mosdóig, ami ha nem otthon v. munkahelyen vagy szinte lehetetlen.
2016. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 twoa. válasza:
Béltükrözésen voltatok már?Engem elküldött az orvos rá.Hétfön kell mennem megbeszélésre.Félek már most tőle.Olyan rosszakat olvastam róla..Ez a hasmenés meg most váltakozik.Van iylen idöszak mikor minden rendben.Aztán meg jn az idöszak mikor futok a wcre...
2016. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 batkamano78 válasza:
Szia! Régi a kérdés, de hátha tudok segíteni. Én is ezzel küzdök-mostanra egyre kevésbé. Stresszkezelő tréninget végeztem. Nagyon hatásos. E mellé a pszihológusom Béres Antifront tablettát ajánlott. Pont ilyen tünetekre van. De indulás előtt legalább 1, de inkább 2 órával kell bevenni. Nekem ez vált be a legjobban. De van sokfajta hasonló hatóanyagú/növényi/ étrend kiegészítő. Pl. Valeriana.
2017. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
Régi a kérdés, de azért leírom az én helyzetemet. A fenti probléma kb. 3 éve jött ki rajtam (nálam mondjuk hasmenés nincs, csak szimpla nagydolog), a kiváltó okra is emlékszem. Aztán odáig jutottam, hogyha hosszabb sorbanállásom van, vagy egy hosszabb buszozás vár rám, akkor pánikreakciókat vettem észre magamon (kivert a víz, hányinger, és éreztem, hogy rohannom kéne wc-re). Viszont ha nálunk alaposan felöntünk a garatra a haverokkal, akkor gond nélkül elmentem velük bárhová. Hatásos módszer, de nem lehetek örökké beállítva. Tisztában vagyok vele, hogy ezt egy dolog okozza, mégpedig a stressz, ami akkor bukkan fel ha menni kell valahová, tehát valahogy ezen kéne túljutnom. Keresem a megoldást, mert olyan mintha a 3 évvel ezelőtti pánikmentes életem csak egy álom lett volna. Gyógyszer szóba sem jöhet, mert ezt a baromságot sem egy gyógyszer váltotta ki, minden beidegződésre pedig nem fogok gyógyszert szedni. Egyébként kimondottan erőltetem is a császkálásokat, utazásokat hogy visszazökkenjek a régi életritmusomba, mert ez így nagyon gáz. Régen elutaztam volna a világ végére, most meg egy félórás buszosától is kitör a frász. A gyógyszermentes visszazökkentést még keresem. Nem hiszek abban, hogy ami kizökkent, azt ne tudnám én is visszalökni. Ha valaki még olvassa ezt a kérdést, és van tippje, akkor írjon privit. Köszi és kitartást mindenkinek! :)
2017. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Van aki még ezzel kűzd? Nem tudok kikeveredni belőle :(
2017. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
igen, néha én!
2017. ápr. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

Én is ezzel küzdök... :/ és az a baj hogy csak 16 éves vagyok...nagyon rossz érzés az egész...Mindig kirándulásnál van ez...Bécsben voltam,és igazábol a kirándulást a Wcben töltöttem :/

Akkor milyen gyógyszerek vannak?:o

2017. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Xowy válasza:
Én is ebben szenvedek. Érzem magamban, hogy nincs semmi problémám, és mégis. A sok hasmenés miatt, hízni sem tudok, és eléggé rámférne pár kg. Mások azt mondják, hogy egyek többet... Jó ennék én, de nem tudok mert kijön minden, már kb 10 éve. Voltam orvosnál is, elsőnek széklettenyésztésen, ott azt mondták, hogy semmit sem találtak, teljesen normális. Utána voltam hasiultrahangon, ott azt mondták a beleim teljesen rendben vannak, semmi bajuk. Most gyomortükrözésre kellesz mennem, mert azt mondta az orvosom, hogy a magas gyomorsav is okozhatja. Sokan azt mondják, hogy a cigitől van. Pedig tudom, hogy nem, mivel van olyan, hogy alig cigizek még is naponta elég sokszor látogatom a WC-t, és van olyan h sokat cigizek és mindent össze eszek, ami csak belém fér (persze itthon) akkor sincs probléma. Ha menni kell valahova akkor megáll nekem a világ, és végem van. Nem egyszerű betegség ez, mindent megpróbálok, hogy ne legyen problémám, de ez ellen sajnos még nem tudtam mit tenni. próbáltam már nyugtatót is, semmit sem ért. Széntablettát meg nem szabad, mert ha tényleg a savval van a probléma, az nagyon megemeli, mint ahogy számos gyümölcs is. Nekem általában az őszibarackos rostos hozza helyre a gyomrom. Nem azt mondom, hogy teljesen, viszont enyhíti a gyomorgörcsöt, és a hasmenést. Más normális gyógymódot nem tudok még sajnos.
2017. okt. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de nálam most (is) esedékes. Nyáron végeztem, frissdiplomás vagyok, még mindig munkanélküli. Ma voltam egy nem teljesen kötött interjún, a bátyámmal, aki ismeri a hölgyet akinek dolgoznom kellene. Nem fog az állás egyelőre összejönni, de az lényegtelen. Tegnap mondta tesóm, hogy menni kellene elbeszélgetni - tényleg nem volt rossz az egész, csak én stresszeltem túl. De tegnaptól kezdve már a beleim fájtak, hasmenés érzésem volt stb. Ma meg indulás előtt egyet raktam a porcelán alá, amikor meg hazajöttem, ettem és azóta érzem, hogy mocorog a belem, fáj, olyan érzésem van, hogy mennem kell a wc-re, pedig túl vagyok a helyzeten. Ez a helyzet utáni hasmenés érzés nagyon új nekem, eddig ilyen nem volt. Vagy ezelőtti buszoszásaim alkalmával bekaptam egy vírust, ami a stresszel együtt előjött - passz. De vírustól eltekintve nagyon érint a stressz. A hasmenés mellé rengetegszer kell elmennem pisilni, ami nem jó megint. Hányinger, ájulás környékez. És lényegtelen, hogy hová megyek (orvos, bank, boltok stb, bárhol bármikor, előtte napokkal vagy órákkal, de előjönnek a stresszes tünetek és tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek). Valakinek megoldása esetleg lenne?
2018. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!