Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavar lehet ? Nem...

Szívritmuszavar lehet ? Nem tudom mi történik velem

Figyelt kérdés
Pánikolós vagyok szívbetegségre, hipochonder is vagyok, de ami történik velem az durva, sportolás közbe full spontán jön valami a nyakamnál szorító érzés mellkasomnál is, kapkodom a levegőt a szívverésem biztos van 180-190 ilyenkor le kell álljak, mert azt sem tudom mit csináljak és ezt csinálja 1-2 percig aztán mintha semmi se történt volna így hirtelen a szíverrésem normálisra tér vissza, ez nem pánikbetegség tudom biztosra 100%, ez már második hogy durván ilyent csinált, voltam 2 éve ekgkon is szívultrahangon is, azt mondták semmi bajom, de szerintem szívritmuszavarom van és nem vették észre, sportolok és sportolni is akarok mindig de ha igy csinálja a szívem félek, hogy leáll, mert pont olyan mintha le akarna állni, nem tudom mit tegyek a szüleimnek már az agyára ment ez mindig azt mondják be mesélem magamnak, menjek megint el orvoshoz ? Mit tudjak tenni nagyon rossz ez az érzés

2020. jún. 16. 01:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Próbálj kalciumot szedni magnéziummal 2:1 aranyban a kálcium javára nekem az segített. Holter vizsgálatot próbalj kérni a kardiológián. Ehyütt érzek veled nekem is össze vissza vert időnként. Fel évet vártam a kardiológiai vizsgalatra és leráztak egy sima ekgval mivel még fiatal vagyok (40) a szívbetrgséghez. 19 évesen meg rosszabbal az eselyeid egy remdes kivizsgálasra. Ne erőltesd meg ennyirw magad ha akkor vagy rosszul.
2020. jún. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nen tudom most lehet-e baj vagy nem fogalmam sincs
2020. jún. 16. 08:12
 13/18 anonim ***** válasza:
Sajnos erre mi sem tudunk választ adni de ha aggodaz akkor 2 lehetőséged van. 1. Ha van rá pénzed elmész egy magan kardiologushoz és kérsz holter meg terheléses vizsgálatot. 2. Visszamész a háziorvoshoz és elmondod neki mégeszer a panaszaidat és megkered hogy küldjön olyan helyre ahol ezeket a viszgalatokat megcsinalják. Ha túl vagy a vizsgálarokon és azt mondjak minden rendben akkor szépen megnyugszol és elkezdesz jógazni. :)
2020. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De most pánik és szorongás lehet vagy tényleg baj van
2020. jún. 16. 11:57
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen pont ez a két lehetőseg van. Senki nem tudja megmondani a fotelból meg egy kardiológus sem. De a korodból meg az uhból ítélve statisztikailag nagyobb az esélye a stressznek.
2020. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem doki mindenkép és mindent mondj el teljesen, és egy nagyon fontos dolog, de komolyan! Ha tudod, MÉRD! amikor érzed, hogy nagyon megindul! A házi orvosodnak csak azzal tudsz bizonyítani!

Volt egy balesetem és ájulásos problémás is voltam. Kaptam Holtert, IMS-t, minimum 3 EKGm volt, Szív UHn is voltam, mind tökéletes, fiatal erős vagyok, csak kicsit kisebb a szívem az átlagnál, szerintük nem probléma. Oké. Itthon voltam,fekvő helyzetben, 150-es pulzus 100-as vérnyomással. Másnap házidoki, majdhogynem le is baszott, hogy miért nem szóltam O.o... Kaptam Tallitont, azóta "nagyjából minden klafa". A vérkeringésem ezerszer jobb, de már nem bírok annyit mint régen, kifulladok, pedig nem vagyok kövér, egyszerűen csak nem bírok, pedig csak 23 vagyok...

Dokival nézesd meg magad és MÉRD! abban a pillanatban a vérnyomásod, mert nekem se hittek a 150-es pulzusig.

Kitartást és jobbulást!

Bármi lehet az oka a te problémádnak, az a bizros, hogy mérd azokban a percekben, hogy mennyi!

2020. jún. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Februárban volt egy komoly megfàzàsom,azóta vannak tüneteim,gyors szívverés,rosszullét,éjjel alig tudok aludni,mellkas fájdalom,szúrás,nyomás. Május végén kardiológus szívritmus zavart állapított meg. Napi fél szem béta blokkoló. 31éves vagyok. A vérnyomást nagyon leviszi ezt a napokban érzem is 100/55,pulzus jó 65-70!

A szemem sokszor nem tiszta,neurológiára megyek hónap végén hogy vajon miért. Lehet az alacsony vérnyomás miatt ? Nem tudom. Vizsgáltasd ki magad mindenképp. A házi orvos sajnos mosolyog és azt mondja hogy 31 évesen nem lehetnek bajaim! A jó Isten adja!!!!!!!

2020. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es, kiderült valami?
2020. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!