Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire vannak úgy eltelve...

Mire vannak úgy eltelve magukkal az orvosok?

Figyelt kérdés
Eddig sem kedveltem túlzottan az orvosokat, de most már szentül hiszem, hogy nem érnek az ég világon semmit. Édesanyámnak hónapok óta szörnyű fájdalmai vannak a bal oldali bordaív alatt, a köldöki és a vese környéki területnél. Először laborvizsgálatra, ultrahangra és röntgenre küldték, de nem találtak semmit. Akkor jött még egy ultrahang, gerinc röntgen, gasztroenterológia, neurológia, még egy laborvizsgálat, CT, MRI, de minden lelete negatív. A szervezetében nem magas a cukor, sem a gyulladásszint. Két különböző kórház, két különbönző orvosa is elvégzett egy-egy alapos ultrahangot, de semmiféle gyanús elváltozást sem találtak. Semmi kiugró. Akkor meg mitől fáj neki, de elviselhetetlenül. Mit ér a sok orvos? Ha egy megfázásnál többről van szó, hová tűnik a tudományuk? Mire vannak úgy eltelve magukkal, ha nem is érnek semmit? Nem tudom már mit tegyünk. Most már az alternatív gyógymódok maradtak, mert az orvosok nem találtak semmit. Nagy nullák a diplomájukkal együtt!!!

2020. aug. 6. 08:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
43%
#29 így van ahogy mondod, és aki nem ért vele egyet abba meg rögtön köt bele.
2020. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Engem a hozzászólások milyensége döbbentett le kezdettől fogva. Az azonnali kötekedés, a rögtöni elítélés, mindenféle alap nélkül. A Taigetosz akasztott ki a legjobban. Nem vártam teljes egyetértést, de hogy ennyire lexarni a másik embert, azt nem hittem volna és még őt hibáztatni? Félelmetes hová süllyedt az emberi empátia.
2020. aug. 6. 10:28
 33/47 anonim ***** válasza:
81%

Én az orvosokkal vagyok empatikus! Elképesztő, hogy egy akárki minősíti, egy kalap alá veszi az összes orvost! Idézlek: "Nagy nullák a diplomájukkal együtt!!!"


Te diploma nélkül is egy dupla nulla vagy kérdező.

2020. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
33-as. Honnan veszed, hogy nincs diplomám? Honnan szűrted le? Úgyis tudom mit mondanál. Egy diplomás mindig kedves, megértő, elfogad mindent úgy, ahogy van. Igazad van, nincs diplomám. Akárhány diplomással találkoztam eddig, orvos, mérnök, felsővezető, mind lenézően, lekezelően és becsmérlően beszélt az olyan emberekről, mint én. Most bizonyára az jön, hogy joggal, hiszen egy diplomásnak ez a dolga. Én a két kezem munkájából élek és azt hittem, azok akik az emberek gyógyítására tették fel az életüket, komolyan is veszik a hivatásukat, nemcsak villognak azzal, hogy orvosok. A háziorvos akihez tartozunk, olyan lekezelően beszél velünk, vérlázító, pedig csak segítséget kérünk. A sürgősségi ahová egyik éjjel édesanyámat a mentő vitte az orvos azt mondta neki, mivel minden lelete negatív, ezért nem lehet olyan nagy a probléma. Bárkihez fordultunk, mindenki csak azt mondta anyámnak semmi baja, de a fájdalom elviselhetetlen számára, szenved és senki sem segít. Ezek után hogy higgyek az orvosokban és kit érdekel hány diplomájuk van és milyen empátiát érdemelnek meg?
2020. aug. 6. 10:49
 35/47 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem neked nem csak az anyukád fájdalmával van a bajod. Megértem hogy nehéz lehet, de ha tényleg nem találtak semmit, akkor mit tudnának csinálni? Ha tényleg nincs ott semmi? Olyan betegség nagyon ritka, hogy nincs semmilyen belső jele (a fájdalom csak egy jel, abból nem lehet ítélni), akkor mit csináljanak vele. Ne az orvosokat hibàztasd, nem ők tehetnek róla, hogy nincs jele
2020. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
71%

Komolyan kérdező, te normális vagy?

Az édesanyádnak van egy betegsége, amit eddig nem tudtak diagnosztizálni. Számtalan vizsgálaton átesett már, viszont egyiken sem jöttek rá a probléma okára. Tehát próbáltak segíteni neki, csak nem tudtak. Annyit lehet tenni, hogy kikérsz több különböző szakvéleményt, teszteken, vizsgálatokon vesztek részt. Mivel az orvosok sem mindentudók! Mint mondták, ha szerinted olyannyira nem érnek semmit, miért nem deríted ki a betegsége okát te magad? Az se érdekeljen, hogy emberéletek ezreit mentik meg nap mint nap...

Mégis mi a fenét képzelsz magadról, meg úgy a világról? Mindenki legyen mindentudó, különben sz@rt sem ér, és ha véletlenül pont rajtad nem tud segíteni, akkor csak villog a diplomájával...? Ajánlom hogy vegyél vissza egy kicsit, és nézz magadba!

2020. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
77%

“Az azonnali kötekedés, a rögtöni elítélés, mindenféle alap nélkül.”

Szerintem már eleve a kérdésed, “mire vannak úgy eltelve magukkal az orvosok?” szerintem egy elég biztos alap!;)

Attól hogy te kifogtal egy rossz orvos (igen tény van ilyen is) de NE ÁLTALÁNOSÍTS MÁR

2020. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
34%

35. Képzeld nekem is fájt és azt mondták nincs ott semmi. Pedig nagyon is ott volt, egy nagy lyuk a tüdőmön, majd a májam a tüdömbe csúszva. Az is jó nagy foltként égtelenkedett a röntgen felvételen. Az orvos azt mondta szó szerint " nincs jelentősége" :) De nem az ő hibája volt ugye?

Kérdező szerintem állítsd le a kerdés követését semmi értelme. Az emberek többsége olyan színten nem ért az orvosi dolgokhoz meg a saját testéről sem tud semmit, hogy még azt sem tudja melyik vitamin meg nyomelem mire jó. Az orvos jó esetben egy olyan dologhoz ért amihez az átlag ember nem, ráadásul jó esetben életeket is menthet. Ezért aztán ez a szakma túl van misztifikálva és az orvos is ebbe szocializálódik bele. A gond az, hogy az orvosin is többek csak 2el csúsztak át és még többen vannak akik belefásulnak a munkájukba. Nekik sem lehet könnyű én ezt nem vitatom csak ez egy hivatás és mivel életekről van szó nem lenne megengedhető, hogy nemtörődöm fásult emberek dolgozzanak a szakmában. Mivel hiány van így megtehetik, nincs szelekció. Akik itt hozzászólnak sosem voltak komolyan betegek, fogalmuk sincs milyen mikor nem kapnak vagy rossz ellátást kapnak. Lehet azon szerencsések közé tartoznak akik kifogtak egy lelkiismeretes orvost aki segített rajtuk. Mert ilyen is van. De sajnos hozzá nem értő, slendrián orvosok is vannak. De ez is egy szolgáltatás nem szabad hagyni magad. Szabad megmondani ha nem vagy elégedett, és szabad beutalót kérni másik orvoshoz és mivel az orvos csak 5 percig látja anyukádat neki is szabad utána járnia a betegségének. Másrészrvide kiírni ilyen kerdést felesleges mert az oldal használói többségeben a frusztrációjukat levezetni járnak ide, és nem is az intelligens fajtából. Csak a céltáblájuk lettél. Irharsz amit akarsz, nem fognak megérteni, mert jól esik a gonoszkodás amit név és arc nélkül bátran megtehetnek. :) ahelyett, hogy ha annyira hisznek az orvostudományban felkeresnének egy pszichiátert aki felírna valami jó kos gyógyszert a problémáikra :)

2020. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
82%

Nah, néztem a példákat, és igen mindegyik kuruzslás (sámánizmus). Ezek közül egy sem gyógyít semmit, max a placebohatás miatt múlik el a fájdalom.

[link]

Ázsiában ma sem éri el az európait. Nem hinném, hogy véletlen lenne.

2020. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, van diplomád? Ha jól olvasom, nincs.

Az, hogy miben hiszel, nem változtatja meg a világot "és azt hittem"

A tényeket nem zavarja az ember egyszerű hite.

2020. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!