Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire vannak úgy eltelve...

Mire vannak úgy eltelve magukkal az orvosok?

Figyelt kérdés
Eddig sem kedveltem túlzottan az orvosokat, de most már szentül hiszem, hogy nem érnek az ég világon semmit. Édesanyámnak hónapok óta szörnyű fájdalmai vannak a bal oldali bordaív alatt, a köldöki és a vese környéki területnél. Először laborvizsgálatra, ultrahangra és röntgenre küldték, de nem találtak semmit. Akkor jött még egy ultrahang, gerinc röntgen, gasztroenterológia, neurológia, még egy laborvizsgálat, CT, MRI, de minden lelete negatív. A szervezetében nem magas a cukor, sem a gyulladásszint. Két különböző kórház, két különbönző orvosa is elvégzett egy-egy alapos ultrahangot, de semmiféle gyanús elváltozást sem találtak. Semmi kiugró. Akkor meg mitől fáj neki, de elviselhetetlenül. Mit ér a sok orvos? Ha egy megfázásnál többről van szó, hová tűnik a tudományuk? Mire vannak úgy eltelve magukkal, ha nem is érnek semmit? Nem tudom már mit tegyünk. Most már az alternatív gyógymódok maradtak, mert az orvosok nem találtak semmit. Nagy nullák a diplomájukkal együtt!!!

2020. aug. 6. 08:48
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
73%
Én csak töltött káposztával vagyok eltelve, becsszó.
2020. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
50%
Kicsit túltoltad az általánosítással. Mert azért nem minden orvos hasznavehetetlen. De sajnos van igazság ebben a történetben. Az viszont félelmetes milyen stílust engednek itt meg maguknak a hozzászólók csak mert nem kell vállalniuk a nevüket is hozzá. Kultúrált ember láthatja, hogy a kétségbeesés beszél a kerdezőből és ezért a túlzó velemény. Azt meg sehol nem írta, hogy az alternatív dolgokban hisz. Itt mindendenki disulexiás? Az maradt nekik mert az orvosok nem tudtak segíteni. Menjetek tovább, hátha a következő orvos mást mond. Együtt érzek veletek. Az orvos pedig egy ember, nem az isten. Ő is hibázik, ő is végezheti rosszul a dolgát és lehet hozzá nem értő is nem kell álltalánosítni egyik irányban sem. Sajnos sokat hibáznak ők is és sok a fásult orvos aki már nem lelkes a munkáért.
2020. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
77%

42,

"Eddig sem kedveltem túlzottan az orvosokat, de most már szentül hiszem, hogy nem érnek az ég világon semmit. "

Ha véletlenül orvos lennék, vagy rokonom, barátom bárkim lenne orvos, leszarnám a kétségbeesését annak, aki a okos agyával így értéktelenné húzna engem, vagy az ismerősömet.

Maradjunk annyiban, szépen be lett állítva a kezdőmondattal a beszélgetés iránya.

2020. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
81%
Engem meg pont nem érdeklne mit mond valaki aki pórul járt. Mert tisztában lennék vele hogy vannak kollégáim akiknek mással kéne foglalkozniuk. Inkább sajnálnám hogy az ilyen orvosok rombolják a többi orvos hitelét is. Egyebként te ki vagy az orvosok védőszentje? Láthatod hogy van elég baja a kérdezőnek. Indulatos, túlzó? Igen. Együttérezni nem tudsz , csak belerúgni még egyet? Nem kötelező hozzászólni vagy lehet kultúráltan nem. Nem ilyenket hogy vigye a mamáját a Tajgetoszra. Az ilyen vagy nagyon gonosz az tényleg nem gyógyítható vagy nagyon beteg. Mi szükség erre. Szebb lesz a napja tőle. "Ma is jól földbe döngöltem valakit névtelenül, hú de jo napom lett tőle" taps!
2020. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
34%

44, Igazad van, szórja inkább a pénzét a kuruzslókra, és kiabálja hangosan, hogy egy orvos sem ér semmit.

Nem érdekel a tajgetoszos vélemény, mert trollság.

De attól még hogy a kérdező _azt hitte_ együttérzés ide, vagy oda, a tények tények.

És nem, nem igazán érdekel ez a neoliberális álhumánum, hogy értsük meg hogy indulatból fröcsögéssel kezd - mert innen már csak egy apró logikai ugrás, hogy értsük meg a szexuális erőszakolókat, rég nem szexeltek.


Van az a mondás, hogy amilyen az agyonisten, olyan a fogadjisten. Itt is ez látszik, vaskos agyonistennel lett nyitva, de amikor visszajött a feldobott trágya, az már nem finom.

Indulatkezelési gyakorlat kell a kérdezőnek, nem más.

És azt mondod, nem kötelező válaszolni? Én azt mondom, nem is kötelező (ugyancsak névtelenül, érdekes) véleményt kiirni, mint kérdés.

2020. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
19%
Majd ha az anyád szenved nem tudom mennyire leszel nem indulatos. A szaxuális bűnözés meg nem ugyan az mint egy eltúlzott kritika. Tudod ha még egy orvos írna ide meg is érteném. De így ez csak fröcsögés és gondoszkodás. Nem is írta hogy kuruzslókban hisz csak kiforgattátok minden szavát. Egyébként abban egyetértek hogy ennek a kerfésnek semmi értelme. Többre jutott volna ha leírja a mamája tüneteit hátha valakinek volt hasonló és el tudnak érdemben indulni orvosilag valamerre.
2020. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de általánosítani nem szép dolog. Attól még hogy neked 2 orvosnál nem volt jó tapasztalatod, az nem jelenti azt, hogy a többi orvos ne nyújtana minőségi ellátást. Az orvosnak az a feladata, hogy a lehető legjobb tudása szerint kezelje a beteget, sajnos 100 gyógyításból nem mindig sikerül 100, ez nem az orvos hibája lehet feltétlenül. A legjobb orvosok kezei közt is történhet nehézség, de hidd el, hogy vannak lelkiismeretes orvosok, akik tényleg minden helyzetben a legjobb megoldásra, hatékony segítségre törekszenek. Személyes tapasztalataim alapján már baleseti sebészeten, belgyógyászaton,onkológián, nőgyógyászaton is találkoztam nagyon jó szakemberekkel, ahol nemcsak egy esetként a sok közül, hanem személyes páciensként, emberként kezelte az orvos a betegét, mert tudta, hogy az egészséghez a testnek és léleknek harmóniában kell lennie. Vannak ilyen orvosok is. Nem is egy. Az ő nevükben is érzem sértőnek az általanosító, szűk látókörű véleményed.

Mellesleg egy orvos sincs egyszerű helyzetben, orvoshiány van,több órán át dolgozniuk kell, mellé jön még az ügyelet, mindez nem túl kielégítő bérért. Valamint több helyen a kórházak felszereltsége sem a legmegfelelőbb az egészségügyben, azért a munkakörülmények, a műszerek is jelentősen meghatározzák a hatékonyságot. Az orvosok nagy része ilyen körülmények közt dolgozik. Pedig mire az ember eljut addig, hogy doktori címe legyen, rengeteget kell tanulnia, és aztán egész életében képeznie kell magát. Az orvostudomány rengeteget fejlődött, sok korszerű eljárás van már a különféle betegségek kezelésére, ennek a tudománynak az elsajátítása nem egyszerű és nem könnyű feladat. Ha megtapasztalnád, hogy mennyit és mit tanul az orvos, akkor átgondolnád ezt a "nem érnek semmit a diplomájukkal" szövegedet. Mielőtt megkapom, hogy csak úgy a levegőbe beszélek, nem, orvostanhallgató vagyok én magam is, tapasztalom a rögöket az orvossá válás útján.


Az áltudományokba való menekülés lesz az igazi nagy sületlenség, az csak egy népámítás, placebo, tudományos alapokon nyugvó tényleged haszna azoknak nincs. Utána lehet olvasni.

2020. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!