Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki nem oltatná be magát...

Everlight kérdése:

Ki nem oltatná be magát semmiképpen a vakcinával?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 02:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/125 anonim ***** válasza:
68%

#17

Ha elkapod a vírust, az nem okozhat daganatos megbetegedést 5 év múlva?


Kérdésre válaszolva: ha 100%-ig tudnám, hogy semmilyen hosszútávú mellékhatása nincs (mint pl az említett daganatos megbetegedés) akkor beoltatnám magam. De mivel nem tudjuk, mert csak most lett kész a vakcina, ezért majd csak 4-5 év múlva fogom beoltatni magam, ha ez alatt az idő alatt azt látom, hogy nincsen hosszútávú mellékhatás, akkor oké. De addigra lesz nyájimmunitás, szóval lehet, hogy akkor meg már azért nem kell.


De a probléma ott kezdődik, mint minden oltásnál, hogy akadnak olyanok, akiknek gyenge az immunrendszerük, ezért még az oltást se kaphatja meg. Ilyenek azok, akiknek csontvelőátültetése volt, vagy bármilyen szervátültetése, stb. azok nem kaphatnak oltást, így fontos a nyájimmunitás. Ha én sem oltom be magam, akkor én elkaphatom olyantól, aki szintén nem volt olvta. Én meg átadhatom olyannak, aki szervátültetésen esett át, akkor az biztosan meghal. Viszont ha meg van a nyájimmunitás, nagyon kicsi eséllyel kapom el. Ha még is elkapnám, akkor otthon maradok, hogy mást, aki nem kaphatott oltást, az ne kapja el.


Szóval: most biztos nem fogom magamat beoltatni. Most januárban leszek 25, ha a 30. születésnapomra is azt látom, hogy nincsenek hosszútávú mellékhatásai, akkor TALÁN beoltom magam. (Ha nem és elkapom a vírust, akkor otthon maradok)


A másik probléma az az, hogy lehet, hogy sok helyen megkövetelik majd az oltást, és nem engednek majd be csomó helyre. Akkor lehet, hogy majd kénytelen leszek.

2020. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/125 anonim ***** válasza:
77%
Hát akinek van egy csöpp esze, az tuti nem. A környezetemben senki sem.
2020. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/125 anonim ***** válasza:
29%
Az előttem szólóval egyetértek csak fordított hejzettel,tehát aki normális tájékozódott beolatja magát.
2020. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/125 anonim ***** válasza:
33%
Akinek gyenge az immunrendszere, az adassa be! A többiek meg zabáljanak vitaminokat (mondjuk csak módjával, nehogy leálljon a veséjük), mozogjanak, legyenek aktívak.
2020. dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/125 anonim ***** válasza:
74%
Soha soha soha soha soha soha. SOHA.
2020. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/125 anonim ***** válasza:
78%

Azt kellene mindenkinek megérteni, hogy ez a vakcina dolog nem egészen fekete-fehér. Meg lehet azokat is érteni, akik be akarják oltani magukat, és azokat is, akik nem.

Javaslom mindenkinek, annak is, aki be akarja oltani magát, és annak is, aki esetleg nem, hogy olvass el a cikket.

[link]

Én elolvastam, abszolút érthető, de még így sem fogom beoltatni magam.

Sokan nem csak attól félnek, hogy a hosszútávú mellékhatásai nem ismertek, hanem attól is hogy esetlek chip-eket juttatnak az emberekbe a vakcina által. Szerintem ez már abszolút nonszensz, elképzelhetetlen, miért is akarná bárki is chip-eltetni az embereket? Pont ezért kirobbantanak egy járványt? Egyszerűbb módja nem lenne a chipeltetésnek? Élelmiszerbe bejuttatva, ilyesmi? Láttam már ilyen véleményeket is. Szerintem az ilyen embereknek valami nincs rendben a fejében és / vagy képtelenek logikusan gondolkodni.

Minden esetre én akkor se szeretném magam oltatni, ha még is elkapnám a betegséget, hát azért van az immunrendszerem, hogy legyőzze. Meg persze otthon maradok hogy ne adjam tovább. Ha meg nem sikerül neki, akkor nem. Ez van. Év milliók óta így működik egy élőlény immunrendszere.

2020. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/125 anonim ***** válasza:
96%
Mi a f. Sznak chip, ott a telefon, tv...
2020. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/125 anonim ***** válasza:
64%

"Vajon Kínában, miért nem kellett oltás, ahoz hogy kilábaljanak a virusból?"


Talán ha Magyarországon is katonák járőröztek volna fel-alá 2,5 hónapig a valódi kijárási tilalom alatt (sehova, de tényleg sehova nem mehettél, csak igazolással, ha nem, akkor repült a golyó a fejedbe) illetve napi 1 millió tesztet végeztek volna, akkor itt se lenne vírus :)


De ugye tudjuk, hogy emberi jogok, szabadságjogok blablabla...

2020. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/125 anonim ***** válasza:
91%
egyenlőre nem..
2020. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/125 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy vegyük sorra:


"Nem ismertek a hosszútávú mellékhatások"


-Eljutott már oda a tudomány, hogy az összetevők alapján 99,99%-ra meg lehet mondani, hogy lesz-e komolyabb mellékhatása, vagy nem. A jelenlegi vakcinák nagyobbik része nem új, hanem már meglévő és bevált technológiával készül, csak apró módosítások kellenek rajta ("A keret megvan, a tartalmat kell kicsit módosítani"). Ilyen pl. a vírusvektoros vakcinák illetve az elhalt, teljes kórokozót tartalmazó vakcinák (Astrazeneca,Sputnik,Kínai vakcinák nagy része). Ezen a módon készül pl. az influenza oltás is.


Az új, mRNS alapú vakcinák azonban még ennyire se veszélyesek, ugyanis nincsen bennük adjuváns (hatékonyság fokozó anyagok, pl. aluminium sók), amik a mellékhatások nagy részért felelősek szoktak lenni. Az mRNS pedig nem kerül a sejtmagi DNS közelébe (ez biológiai tény).


Természetesen MINDEN oltás okozhat mellékhatásokat, akár autoimmun betegséget is, de az arányokra kell figyelni. 1:100000 vagy 1:1000000 az esélye kb.


Illetve mindenki erről beszél, közben a magyar lakosság 20-30%-a egy jó kis gyógyszerkoktéllal kezdi a reggeleit (persze nem aggódik amiatt, hogy egyszerre 3-4 gyógyszer mit okoz a szervezetben több évig szedve).


Nem beszélve arról, hogy köztudott tény, hogy a túlzott cukorfogyasztás 2-es tipusú cukorbetegséghez vezet (="mellékhatás"). Mégis vedeli a kólát,energiaitalt, eszi a rengetek ételnek nem igazán nevezhető dolgot a legtöbb ember. Érdekes módon nem zavarja őket a mellékhatás ilyenkor.


-"Nem volt tesztelve elég ideig"


Volt jópár éve egy MERS és SARS járvány, ahol ugyanúgy elkezdődtek az oltóanyaggal kapcsolatos kutatások, csak kimúlt a vírus, illetve nem is okozott akkora problémát, így értelemszerűen nem is volt akkora szükség gyors megoldásra. A jelenlegi vakcinák fejlesztésében nagyon sokat számított, hogy innen már rendelkezésre állt egy csomó adat, kísérlet, hiszen a SARS-1 80%-ban azonos a SARS-2-vel, ami RNS vírusok esetén óriási hasonlóság.


Ráadásul most egy csomó pénzt tolt bele minden állam, valamint a kísérleteket párhuzamosan végezték, illetve a bürokratikus hercehurca is le lett rövidítve, így lehetett az, hogy ilyen hamar kész lett. Nem beszélve arról, hogy vakcinát csak járványos helyzetben lehet tesztelni. Gondoljatok bele, hogy van valahol valami kisebb vírusos probléma és kell rá oltás. Ugye azt kell tesztelni különböző életkoron,rasszon stb. Namármost, elég nehéz mondjuk egy kínai régióban felbukkanó vírus oltásának tesztelésére európai önkéntest keresni. Jelenleg viszont mindenhol ott van, így ez is egyszerűbb.


-"Oltasd be magad, akkor védve vagy, velem meg lesz ami lesz, neked nem árthatok"


Valóban, de nyájimmunitással lehet védeni azokat az embereket, akik bármilyen okból kifolyólag nem kaphatnak vakcinát (autoimmun betegek, súlyos allergiában szenvedők stb.). Továbbá ha nem oltatja be magát elég ember, ugyanolyan leterhelt lesz az egészségügyi rendszer, így se én, aki be van oltve, se Te, aki nincs nem tud hozzáférni alapvető kórházi szolgáltatásokhoz. Jól látható, hogy műtétek tízezrei maradtak el a covid miatt. Súlyosabb esetben választani kellene a betegek közül, valamint lehet, hogy már nem jutna megfelelő ellátás nem covid miatti vészhelyzet esetére.


+1: Ha évente 1x elkapod (amire jelenállás szerint minden esély megvan), akkor az 2 heti munkából kiesés (+ esetleg a veled egy háztartásban élőknek is). Szánsz rá annyi szabadnapot/megengedheted-e magadnak/tolerálja-e a cég ahol dolgozol, hogy évente 2 hetet otthon tölts covid fertőzés miatt?

2020. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!