Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Esetleg más nem tapasztalt...

Esetleg más nem tapasztalt olyat a covid után, hogy terhelés alatt szúr a mellkasa?

Figyelt kérdés
Minden egyes fekvőtámasznál olyan mintha kést forgatnának benne. Mondjuk lehet hogy a covid és az asztma nem a legjobb barátok...

#asztma #koronavírus #COVID #Mellkasi szúró fájdalom #Koronavírus után szúró mellkasi fájdalom
2021. ápr. 1. 00:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
22%

#8: Most sok dolgot mondtál. Először is: tudomásom szerint soha nem mondott olyat a PCR teszt feltalálója, hogy bármiben bármi kimutatható. Ha mégis, nyugodtan linkeld a videót, tudok angolul.


"Média mikor bizonyitotta neked,hogy nem képes bármikor pozitiv eredményre?"

- Ha én azt állítom, hogy bármikor képes vagyok valamire (két óra alatt lefutni a maratont, vagy fekve kinyomni egy elefántcsordát), akkor ezeket nekem kell bizonyítani, nem annak, aki szerint ezekre nem vagyok képes. Ha azt állítom, hogy van a Mars felszíne alatt hat pár rózsaszín rendőrcsizma, te pedig azt, hogy nincs, akkor nekem kell az igazamat bizonyítani, neked akár meg se kell szólalnod. Ellentétes állításoknál az esetek túlnyomó többségében van egy jól azonosítható alapértelmezés (a példákban: nem tudom két óra alatt lefutni a maratont, nem tudok fekve kinyomni egy elefántcsordát, nincs hat pár rózsaszín rendőrcsizma a Mars felszíne alatt). Ezt az alapértelmezést tekintjük igaznak, amíg az ellenkezőjét nem bizonyítják. A világon mindenhol PCR-ral tesztelik a covid-pozitivitást, minden nap milliószám végzik el a teszteket, és tekintik az eredményt mérvadónak. Előáll egy (egyébként is fura, de ez most mindegy) figura azzal, hogy ez hülyeség, mert ő bármikor produkál egy pozitív tesztet. Neki kell bizonyítani, nem a másik félnek. Ez a tudományos igazságkeresés útja.


"Maszkról meg én tapasztalom nehéz benne lélegezni ennél több bizonyiték nem is kell nekem,hogy nem egészséges.A szálak csak ráadás lenne,nem tudom igaz-e de láttam már több videót is ahol mikroszkóp alatt láthatóak ezek,nem kell ehez labor.Ja + a maszkon ezek a kisméretű vírusok simán átmennek akkor meg minek horadni?"

- Az oxigénmolekula (152 pikométer) nem fér át rendesen a maszk résein, a hatszázszor akkora koronavírus (0,1 mikrométer) pedig simán átmennek? Ezt mégis hogy kell elképzelni? A valóságban persze mindkettő simán átfér a maszk résein, de a koronavírus tipikusan nem magában közlekedik, hanem cseppekben van benne: beszéd és légzés közben, illetve köhögés, tüsszentés esetén kis köpeteket juttatunk a levegőbe. Ezek a cseppek olykor szabad szemmel is láthatók, de még a kisebbek is lényegesen nagyobbak, mint a koronavírus. Ezeket a cseppeket fogják fel a maszkok jó hatásfokkal (nem tökéletesen), így a bennük levő vírusokat is, ezzel csökkentik a fertőzés valószínűségét.


A maszkban egyébként valóban nehéz lélegezni, azt magam is tapasztalom. Ez azért van, mert a maszkoknak nem tökéletes a szellőzésük, ezért felgyűlik bennük a szén-dioxidban, párában dús levegő, állott, picit dohos lesz. Ez valóban nem olyan egészséges, mint a tiszta levegő, de az egészségügyi kockázata lényegesen kisebb, mint a koronavírus okozta betegségeké. Én 8-12 órát biztosan nem lennék folyamatosan maszkban, mondjuk én szerencsésen tudok home office-olni már egy éve. Aki mondjuk bolti pénztárnál dolgozik, annak, nagyon remélem, biztosítanak rendszeresen pihenőidőt, amikor félrevonulhat egy kicsit átszellőztetni a tüdejét.


"Tedd fel a kérdést,nem lehet tévedsz? Nem azt mondom tévedsz csak tedd fel magadnak."

- Ez egy érdekes filozofikus kérdés, hogy mit hiszek el. Hallom a médiában, mondják ismerős orvosok, hogy a koronavírus így és úgy. Miért hiszek nekik, amikor magam nem vagyok mikrobiológus, és eszközeim sincsenek az állításaik ellenőrzésére? Valamikor régen (még messze a covid előtt) ezen sokat merengtem, aztán félretettem ezeket a kérdéseket, mert arra jutottam, hogy nincs értelme a merengésnek. Két különböző szinten sincs. Nem tudom, láttad-e a Mátrix című filmet: igazából azt sem tudom kétséget kizáróan bizonyítani, hogy amit az érzékszerveimmel érzékelek, az maga a valóság, nem pedig csak egy álomvilág. De ha még el is fogadjuk, hogy a saját tapasztalat megbízható, akkor is hagyatkozunk a világra, mint információforrásra. Biztosan te is elhiszed, ahogyan én, hogy a Föld gömbölyű. De nem lehet, hogy tévedünk? Végtére is nem tapasztaltuk ezt meg: tanultuk az iskolában, láttunk róla grafikákat, hogyan kering az űrben a Nap körül, de ezeket csak külső források adták nekünk. Igazából saját tapasztalatból azt a kérdést is fel kellene tennünk, hogy nem lehet-e, hogy a Hold igazából nem is égitest, csak egy világító kifli az éjszakai égbolton. Hiszen minden, ami alapján ezt az ostobaságot kizárod (gravitáció, bolygómozgások), csak tanult, másoktól hallott, olvasott dolgok, melyekről személyesen nem győződtél meg.


A tudománytörténetben nem fordult még elő nagy, globális tudósösszeesküvés, amiben a tudósok szántszándékkal kitaláltak valami hülyeséget, és a média, a politikusok, stb. segítségével ezt lenyomták volna a világ torkán. (Legalábbis eddig még egy ilyen se derült ki, sőt, én egyetlen megalapozott kételyt se hallottam. A Holdra szállás megtörténtén szoktak valamennyire vitatkozni, de komoly embertől még annak a megkérdőjelezését se hallottam. Csak a kocsmai áltudományoskodás szintjén: Jóskabá egy hetedik osztályos fizikapéldában nem tudná kiszámolni, hogy milyen gyorsan gurul le a kocsi a lejtőn, de azt tudja, hogy a por hogyan száll a Holdon. Elnézést minden Jóskától, Jóskabá az a fiktív személy, aki egyrészt igazából semmit nem tud, másrészt mindenről tudja, hogy az igazából nem is úgy van.) Olyan van, hogy a tudósok tévednek, amikor az kiderül, akkor mindig van korrekció. De ezeket a tévedéseket más tudósok jelzik, nem celebek. És ezek a más tudósok nem úgy jelzik az alternatív gondolatot, hogy először tájékoztatják celebvideókkal a széles közvéleményt, majd meggyőzik a társaikat. Hanem fordítva: először meggyőzik a társaikat, utána jön a közvélemény meggyőzése. Úgyhogy az én gyomrom azt a forgatókönyvet nem veszi be, hogy az XY francia mikrobiológus rájött a tutira, de ahelyett, hogy a kísérleti jegyzőkönyveit mutogatná a kollégáknak, inkább csinál egy videót, amiben elmeséli, hogy ő rájött a naaaagy, eltitkolt igazságra, és most el akarják hallgattatni. (A többiek tévedése természetesen mindig egy közérthető dolog: még véletlenül se egy abc123blablabla fehérje szintézisének valami aprócska részlete, amiben az ilyenolyanpoliakármiáz blokkolja az akármicsodinoid megkötését. A többiek mindig olyat tévednek, hogy azt egy tízperces videóban el lehet mondani Jóskabának is, aki az iskolai biológiaórákon összesen nem volt ennyit ébren.)

2021. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
Pardon, amíg ezt a hosszú #11-et írtam, #10 is válaszolt, van kis átfedésünk.
2021. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem is nagyon szúr a mellkasom, mikor szobabiciklizem vagy a kutyáimat sétáltatom.(22kg együtt a kettő)


Nekem az orvos felírt egy antibiotikumot, hogy ne legyenek szövődményei...

Dehát a franc tudja.


Te nem kaptál?

2021. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 whiteno ***** válasza:
38%

Hisz van videó róla,hogy mondja kimutatható az a vírus de nem az,hogy megvagy ferzőtve tőle.Nem kiforgatják,értem én amit mond.Te is megtudod hallgatni de nem kérted a vidi linket.Meg nem is arról van szó,hogy nem lehet észlelni a vírust hanem,hogy nem állapítja meg,hogy fertőzött vagy-e tőle.


Hogyan szabod meg melyik orvosba bízol? Ez érdekelne engem.Attól,hogy megbízol valakiben az nem zárja ki,hogy ne hazudhassanak,sőt így jobban hazudhatnak mert ugye bízol bennük és akkor miért gondolnád,hogy hazudnak?


PCR testeknél ottvan a cycle szám is.Minél többször "nagyitják" annyiszor 2xesődik meg az adott DNS.Tehát annyit tudnak tenni 1 sejt tegyük fel sars cov 2-t találtak feltudják annyira nagyitani,hogy azt mondhatják rá fertőzőtt vagy tőle.Tehát 95% hatékonyság mégis csak akkor elérhető ha minél kevesebbszer csinálják nem?Minél többször nagyítják annál inkább hamis pozitivan és akár hamis negatívat is kaphatunk.MO-n nem tudom hányszor csinálják te esetleg tudod?Szóval ha 1 sejtet már pozitivnak tudnak találni azáltal,hogy sokszor nagyítják mindenSars COV-2 vírust ki akarnak írtani?Képtelenségnek hangzik szerintem...


Pont ezaz,ők mondják semmilyen betegség nem létezik csak covid.Tapasztalatból mondom,ha megbetegedsz orvos csak tesztet végez és megállapítja + vagy - ennyi,mást ki sem vizsgál.Eddig is volt mindenki lázas,vesztettem már régebben is el az ízlésem,szaglásom főként mert megfáztam.Ha média nem adta volna le a kitalált történetet senki se tudna megkülönböztetni az eddigi megbetegedésektől.


Mindegy mit mutatok,csak azt hiszed el ami Fact Chekelve van nemde?xd Te most szórakozol?Tökmindegy mit mérnek,ha felhúzod megtudod mondani hogyan hat rád ez a legfontosabb tapasztalat,bezzeg ez nem számít mert nincs bemondva a hírekbe? Vagy nincs cikk róla?


Tegyük fel megfogja a maszkod a vírusokat.Akkor logikusan visszaszívod őket a tüdödbe nemigaz?Az hol egészség?Esetleg még ki is nyomod a maszkon keresztül mert ugye erőltetve kell lélegezned a maszkban.Tehát így sincs semmi értelme.


Amúgy mit gondolsz,jó emberek írányitják a világot?Milyen egy jó ember tulajdonsága?Bárhol látsz valamelyik korlátozásba engedékenységet?Együttérzést? Stb...Ha látszik,hogy valami nem stimmel ezekkel az emberekkel a tetteikből miért hiszel nekik?Tegyük fel igazi ez a fertöző coronavírus,nagyobb hülyeség a világ mint gondoltuk jobb meghalni komolyan így senki se tud élni még szerintem te is tudod legbelül valami nem stimmel.Szabadság így nem fog visszatérni.Tudod mikor tehetjük le a maszkokat?Sosem beszélnek róla.Vagy esetleg ennyire hiszel benne mostmár le sem kell tenni őket?Jobb monstantól börtönbe élni igazad van.....

2021. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 whiteno ***** válasza:

[link]


Fact check ne érdekeljen,pörgess le és katt bejegyzés megtekintése és a vidiben 16perchez ha látni akarod :DD

2021. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 whiteno ***** válasza:
11-es most fölösleges a bolgyó megállapítása hiszen lényegtelen,nem befolyásolja a mi életünket.De amit történik most világszerte nem kis benyomást gyakorol az életünkre,és ez lehet mind téves feltételezések által ezeket muszáj megkérdezni ilyen esetben.Nem gondolod?Szabadságunktól vagy akár a friss levegőtől,még jóhogy érdekel miért is csinálják ezt.
2021. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy tök felesleges bármit is írni....
2021. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 whiteno ***** válasza:
Amit még mondasz,hogy ha valaki rájött valamire miért videót csinál.Ömm szerinted kiengednék az adott információt,ha saját tervük ellen megy?Hiába jön rá valaki valamire,ha nem engednék publikálni mondjuk nem tudom pontosan,hogyan megy ez.Tervükhöz igazitják mit mondatnak a hírekben.Még ha tévedek is mindenben,miért gonosz módokon csinálják ezeket? Ezt nem tudom felfogni jó emberek nem így csinálják a dolgot,ez csak ráerősit mindenre.Ha ilyen formát fog ölteni a világ jobb nem léteznem.Nem jobb lenne visszamenni a "szabadsághoz"?Még az sem mondható teljesen annak.Egy baj van én nem tudok jól magyarázni,de azért próbálkozok..xd Valahogy átlátod egy idő után ezeket,utána már a történések csak megerősitik ezeket.Én így érzem,ha nem a belső jó után mennénk akkor mi után?Csak ittjön be a paradoxon,énis jónak,igaznak érzem amit gondolok,meg vannak ezzel szembe mások is akik igazukat érzik más nézőpontból ami pont kizárja egymást melyik az igaz? Mondhatom akik elhiszik ezt az egészet írányitva van az elméjük,de miből gondolom hogy az enyém nincs? Egyenlőre elég lesz xd
2021. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 whiteno ***** válasza:
Megnézted a videót 17-es? Ne ezt olvasd nézd meg a PCR test mit mond :D
2021. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 whiteno ***** válasza:
Nem fölösleges,szeretek beszélgetni nem kell ennek annak lenni,hogy hiszel vagy nem hiszel
2021. ápr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!