Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 oltás után covidos lettem....

2 oltás után covidos lettem. Aki hasonlóan járt, meddig volt beteg?

Figyelt kérdés

Május közepén majd, júniusban kaptam 1-1 Pfizer oltást.

A munkahelyemen szinte hetente tesztelnek mindenkit.

(Munkafolyamattól függ-van mikor sűrűbben is)

2 Ünnep között sajnos az egyik munkatárs külföldi covid teszttel és repülős ut után behozta a virust (legalábbia valószinű, mert mindenki mas negativ tesztet produkált)

Hétfőn kezdtünk dolgozni vele. Ő már kedden tünetes lett, és szerdán pozitivat teszteltek neki.

Azóta 10-en lettünk ugyancsak pozitívak tegnap-mára.

Nekem az első tünetem az erős fejfájás volt tegnap. Majd mára hőemelkedés (ami elmúlik és folyton visszatér) és köhöges, enyhe orrfolyás, szem könnyezése lettek.

Fáradt is vagyok, erőtlen, levert.

Szerintetek lehet nagyobb bajom?

Eddig nem féltem, de ijeszto hogy 1,5 napot töltöttünk együtt az illetövel és sokan azonnal elkaptuk. (Hozzáteszem, nálunk maszk használat van egész nap és ő nem vette fel.)



2021. dec. 31. 20:41
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Aki írta hogy kötelező a maszk. Igen, az, de egy külföldi “vendég kolléga” jött, senki nem akarta fevállalta hogy szól neki hogy vegye már fel.

Pláne hogy mindenki abban a hirben volt hogy neki is van negativ tesztje, ami friss. Egyébként nem naponta, hanem kb hetente tesztelnek bennünket.

2021. dec. 31. 21:36
 12/32 anonim ***** válasza:
50%
Mi a tanulság? Működik az oltás? -Nem.
2021. dec. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó,oltás nélkül lehet rosszabbul lenne.
2021. dec. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező:

Nálunk nagyon szigorúan veszik a maszk használatát és nem kivételeznek a vendégekkel sem. Milyen cég az, aki a saját dolgozóit kiteszi egy vendég felelőtlenségének. Nem életszerű. Ez nem bátorság kérdése, hogy ki szóljon neki. Ez teljesen természetes a mai helyzetben.

2021. dec. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
A 6-10.nap a döntő a covidban. Mondjuk mi oltás nélkül kaptuk el. A 6.vagy 7.nap volt nekem a legrosszabb, pedig addigra elmúlt a lázam, de vert a hideg verejték és szoritott a mellkasom. Utána viszont minden nappal jobban lettem. Férjemnek a 6.naptól elkezdett lemenni az oxigenszint, ő a 10.nap környékén majdnem kórházba került. Az ügyeletet ki kellett hivnom. Az orvos aegitett injekciokkal. Beszedtük az Azi Sandozr is, a Faviripavirt is
2021. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
57%
Nálam második napja van a csúcs. 12 napja tesztelt a párom pozitívat, rá 2 napra én is csináltam tesztet(pcr) ami pozitív lett. Akkor is volt gyengeség meg izom fájdalom, de alapból hulla vagyok állandóan, úgyhogy ez nem annyira érdekel. Párom 3-4 napig volt "náthás", de a köhögés azóta ia tart. Mivel ez egyéni és az immunrendszertől függ, így csak a jó Isten tudja megmondani meddig tart. Amúgy az oltas nem véd meg a covidtól, bármilyen gyakran is turbózod magad
2022. jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet megjósolni.

Az oltás egyébként nem úgy tűnik, hogy számít.

2 régen sputnikkal oltott haverom pár napig volt beteg, nem nagyon, de azért voltak tüneteik.

2 most nemrég (pár héttel a 3. pfizer után!!) 2 hétig volt nagyon szarul.

2022. jan. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

Én 2 oltás után is kórházba kerültem. 21 évesen. Pár emberrel beszélgettem bent,szinte mindenki oltott volt. Aki nem,az is ugyan úgy volt mint mi.

Rettegtem hogy meghalok,fulladtam borzalmas volt tényleg nem kívánok senkinek.

Viszont enyhék a panaszaid,nagyon jó eséllyel nem lesz semmi baj,és hamar túl leszel rajta. Mindenképpen szedj nagy dózis C és D vitamint. Jobbulást kívánok!

2022. jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok választ.

Leírom most hogy vagyok, hátha segít másoknak az én esetem is.

Hétfőn-kedden találkoztam a vírushordozóval, tehát ezekben a napokban kellett elkapnom a covidot. Tegnap előtt kezdődtek a tünetek, tegnap teszteltem pozitívat.

Tegnap elég szarul voltam nap végére. Folyton úgy éreztem, hogy le fel megy a hőm, de 37,6 volt a max. Köhögés azóta is van, semmi durva de tudjátok az az igazi mélyről jövő hurutos. Viszont reggelre mintha kicseréltek volna. A fejfájás teljesen elmúlt és ma a hőm sem emelkedett, illetve az izomfájdalom is megszűnt. Igaz már 10-kor aludtam, mert viszont ólomsúlyú fáradtságot éreztem. Azota viszont egyedül a szemem gyulladt továbbra is, az folyamatosan könnyezik, és fáj ha dörzsölöm, meg a köhögés van meg.

Ha hétfőn kaptam ez a 6.nap, ha kedden, akkor az 5.

Egyébként ismerőseim között is teljesen változó ki, mit tapasztalt. Van aki 2x is elkapta (egyszer oltatalnul, majd 2Pfizerrel) kb meg se érezte. Van aki elkapta 2 Sputnyikkal, neki csak az orra folyt. De van aki viszont nagyon szarul volt hetekig oltással is. Viszont a férjemnek a tegnapi és a mai tesztje is negativ lett🤷🏻‍♀️

Aki a maszk használatról írt. Teljesen igaza van, szerintem mivel többen is elkaptuk az illetőtöl, most már nem lesz ilyen jellegű engedmény senkinek sem.

2022. jan. 1. 14:22
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Örülök kedves kérdező, hogy kezdesz jobban lenni. Továbbiakban is kitartást! Mindannyian tanulhatunk ebből az esetből,hogy az oltás egy esély. Esély az életben maradáshoz. Mint ahogy van az a közmondás,hogy "Ahány ház annyi szokás", ebben az esetben bátran kijelenthetem,hogy ahány immunrendszer annyi reagálás. Lehet,hogy valaki rosszul érint oltatlanul a vírus, van aki akkor is rosszul van,ha megkapta az oltást. Nem lehet tudni,hogy kinél mikor és hogyan reagál ez a vírus. Az oltás egy esély amely nem ad 100%-os védést, ez nagy hazugság. Az oltás abban segít,hogy meg tudjuk előzni, hogy esetleg kórházba kerüljünk lélegeztető gépre. Eddig minden vakcina hatásos, sőt, most,hogy népszerű ez az Omikron variáns, már a Pfizer lépett is eggyel ez ügyben. És még olyat is hallottam,hogy ez az új variáns ami nagyon terjed, gyengébb is. Ki tudja,hogy mit lehet elhinni. De ez is egy olyan vírus amit le tudunk küzdeni,ha összefogunk.
2022. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!