Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 oltás után covidos lettem....

2 oltás után covidos lettem. Aki hasonlóan járt, meddig volt beteg?

Figyelt kérdés

Május közepén majd, júniusban kaptam 1-1 Pfizer oltást.

A munkahelyemen szinte hetente tesztelnek mindenkit.

(Munkafolyamattól függ-van mikor sűrűbben is)

2 Ünnep között sajnos az egyik munkatárs külföldi covid teszttel és repülős ut után behozta a virust (legalábbia valószinű, mert mindenki mas negativ tesztet produkált)

Hétfőn kezdtünk dolgozni vele. Ő már kedden tünetes lett, és szerdán pozitivat teszteltek neki.

Azóta 10-en lettünk ugyancsak pozitívak tegnap-mára.

Nekem az első tünetem az erős fejfájás volt tegnap. Majd mára hőemelkedés (ami elmúlik és folyton visszatér) és köhöges, enyhe orrfolyás, szem könnyezése lettek.

Fáradt is vagyok, erőtlen, levert.

Szerintetek lehet nagyobb bajom?

Eddig nem féltem, de ijeszto hogy 1,5 napot töltöttünk együtt az illetövel és sokan azonnal elkaptuk. (Hozzáteszem, nálunk maszk használat van egész nap és ő nem vette fel.)



2021. dec. 31. 20:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
34%
Ez is csak azt bizonyítja, hogy semmi értelme hordani a maszkot, mert nem véd meg.
2022. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%
21. Minket eddig megvédett a maszk, nem kaptuk el. De nagyon fontos e mellett a kézmosás és mielőtt levesszük a maszkot pl bevásárlás után, csak úgy nyúlunk hozzá, hogy KÉzfertőtlenítés előtte. A környék legnagyobb munkahelyén vagyunk, amit bővítettek is, kb 2000 ember. Covidosokkal is voltunk kontaktba, mi vásároltunk nekik. Nem hittük el de nekünk negatív lett a tesztünk. Oltás egészségügyi okok miatt nem volt ajánlott, így az nincs. Úgyhogy a maszk igenis fontos nem bugyimaszk, az valóban semmit nem ér, hanem min ffp2 esetleg orvosi. Emellett nagyon fontos a kézmosás/kézfertőtlenítés és hogy ne úgy beszélj másokkal, hogy a szádba állnak. Ezek csak együtt működhetnek, ha szutykos kézzel nyúlsz a maszkodhoz, attól még elkaphatod. És attól is ha hetente vagy havonta váltassz maszkot és a kocsi ablaktörlőjére akasztod fel, hogy mindig szem előtt legyen.
2022. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
48%
22: Te hiszel benne, én nem. 1 éve hordom ugyanazt az elvileg egyszerhasználatos darabot, csak ott és addig míg feltétlen muszáj, néha átöblítem, a táskámba csak úgy van bedobva, ha kell, előszedem és felteszem, a boltban is szoktam igazgatni, utálom és idegesít. Nem suvickolom kézfertőtlenítővel se a kezem, irritál, ismerősökkel/rokonokkal is rendszeresen találkozunk maszk nélkül, próbálunk normálisan élni és nem rettegni. Munkahelyen nem kell viselni, ott voltak többen is kovidosok különböző időpontokban, ráadásul úgy járt be némelyik, ennek ellenére eddig elkerült. Annyi, hogy az oltás megvan.
2022. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
51%
23. Ha egy éve hordod ugyan azt, akkor esetedben tényleg totál felesleges, mert annyira retkes már, hogy pont attól lesz bajod. Így értelek, hogy nem vennéd fel inkább. És megértem azt is, hogy nem veszel újat, mert egy normálisabb ffp2 nem épp olcsó, főleg ha gyakran cserélnéd.
2022. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
24: Ugyan mi bajom lenne? Ennyi idő alatt már kijött volna. Nem viselem órákig, csak amíg feltétlen muszáj, 5-20 perc, ahogy jövök ki, már veszem is le. Pénzt meg nem vagyok hajlandó olyan dologra áldozni, amivel nem értek egyet és még kényelmetlen is, adják ingyen, ha elvárják, hogy viseljük.
2022. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
25. Nem csak vírusok vannak baktériumok stb is. Nyilván általában nagy dolgot nem csinálnak max fosol kicsit tőlük, de akkor se kellemes. Mégis csak a szádhoz rakod:D Korrekt üzletekben adnak ingyen is, ha elfelejtettél vinni vagy elszakadt, szóval értelek. De azon az 1 éves maszkon már mi minden lehet, el se akarom képzelni..
2022. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
24%
26: Az egy dolog, hogy megvan 1 éve, de pár hónapig nem kellett hordani, néha kiöblítem, meg egy héten felveszem 1-2x 5-20 percre, más egyhuzamban órákat hordja, nekem annyi több hét alatt jön össze, ezért luxus volna mindig újat venni.
2022. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
31%
Én nem mondanám, hogy drága az FFP2-es maszk. Az EMAG-nál 59 Ft-tól felfelé van. 100-300 Ft között már normálisat lehet kapni. Ez csak kifogás, hogy drága. Gondolom a körmödre, sminkre többet áldozol.
2022. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Az a pár hónapig nyáron volt, vagyis késő tavasztól kora őszig. Vagyis meleg időszakokban,mire következtetünk ebből? A vírus ekkor lassabban terjed,mint pl télen. Ezért fordul elő december-január,de talán február tájékában az influenza. Ismerős valakinek még ez a betegség? Mert mostanában mindig azt hallhatjuk,hogy COVID-19,COVID-19 meg COVID-19. De olyan,hogy influenza már nem nagyon halljuk. Az,hogy melyik maszk a legjobb meg,hogy azok mennyibe kerülnek mindenkinek meg van a saját véleménye, ezért nem érdemes összekapni, hogy xy-nak más a véleménye,mint yz-nek. Illetve nem egy ide illő téma,veszekedés, úgy gondolom.
2022. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
89%
Én covidba voltam még oltás előtt, nem kaptam el, de mikor családba más is az lett bekaranténoztak mert egy háztartás, ott se kaptam el, de így is kötelező a 3 oltás eü-ben, pedig asztmás is vagyok, de el van mondva nem titok, aki rossz egészségi állapotú azt 3 oltással is elviheti, van aki meg oltás nélkül is járkál és semmi, oltásba is bele lehet halni 1:1000000 kb. vagy több egy átlagos oltásnál. Bár ennél hosszútávon nem tudni mit okozhat bár a lapockámnak odabaszott a 2. fél évig nem tudtam rendesen edzeni és a vérképem is szar lett bár híztam az edzés hiányabn.
2022. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!