Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg olyan káros az IQOS,...

TOP1ANSWER kérdése:

Tényleg olyan káros az IQOS, mint a hagyományos cigaretta?

Figyelt kérdés
Vannak tanulmányok, amelyekben arra a következtetésre jutottak, hogy hasonlóan roncsolja a tüdőt, mint a hagyományos társa. Ez igaz lehet ? Kétségeim vannak a tanulmány felől, a korábban piacon lévő dohánycégek háttérbe szorulnak a Philip Morris innovációja miatt,(nyilván továbbra is rengetegen használnak hagyományos cigarettát), de úgy gondolom sok dohánycég hatalmas bevételtől esik el ezáltal, ami csak fokozódna az idő haladásával, szúrja a szemüket és ezért készül ilyen tanulmány, ami nem független a piaci érdekeiktől.
2019. szept. 12. 20:30
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
87%

"Volt ismerősöm aki szívta ugyan úgy köhögött/krehácsolt/turházott fel KÁTRÁNYT mint a rendes ciginél."


Ez tudod miért van? Mert az iqos nem rakódik le úgy a tüdőben, mint a normál cigaretta esetében, ahol még a kátrány is jelen van.


Ha Nem rakódik le a a tüdőben akkor a tüdő elkezd tisztulni. Ez egy hoszabb folyamat, és köhögéssel és köpettel jár. Így tisztul ki a tüdő. Ha abbahagyod a dohányzást akkor is úgy fogsz kohogni egy idő után, hogy majd megfulladsz. Ilyenkor célszerű még köptetőt is venni.


Szóval a barátod azért turhazta fel a kátrányt, mert a tüdeje tisztult. ;)

2019. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy meg tévedés, hogy csak a gyártó álltál vannak tanulmányok. A WHO tesztelte, hogy milyen hatással van a belteri levegőre az iqos, és az eredmények jók voltak. A dohanypára a beltéri levegőre nincs hatással.
2019. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
74%

"Mindkettő káros te észkombájn teljesen mind1 melyiket szívod mert a végén ha hajlamos vagy rá úgyis megfizeted az árát.


De letojom felőlem meghalhatsz akár mibe csak ne hirdesd az igét a csöves e cigid jobb lenne valamivel a ciginél.


CSak röhögök magamba amikor meglátom 1-2 embernél az ilyen olyan tanulmányokra való hivatkozást XFDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD"


Egyet árulj el. Mit keresel ebbe a topikba nem dohányzóként? Nem neked van ez a topik. Vagy te csak azért jársz ide, hogy elmond mennyire káros és te nem fogsz belehalni?

2019. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
0%
Sőt azt is elárulom neked, hogy a mentoloson kívül még ízesítő szer sincs a dohányban. Magát a dohány izét érzés. Ellentétben a normál cigivel. Ott azért raknak bele, mivel az éges miatt nem érzed. Nem mintha amúgy éreznéd nagyon...
2019. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
92%

Én 15 évig dohányzoztam, mielőtt átálltam az iqosra, két hónapja. Én azt mondom, hogy sokkal jobb, mint a hagyományos cigaretta, egy pár saját tapasztalat:

- érzek ízeket, szagokat, mint mielőtt cigiztem

- elmúlt az asztmám és az idült hörghurutom

- igen, az elején van némi krákogás, de az előtte lerakódott cucc jön fel, így ez idővel megszűnik

- kifejezetten érzem, hogy nem vagyok büdös, amióta ezt szívom. Másokon érzem a cigiszagot, ami korábban nekem fél sem tűnt

- kevesebbet szívok belőle, napi egy dobozos dohányos voltam, most kb 10-15 patron megy el egy nap

- kicsit marecás olyan szempontból, hogy minden este töltőre kell tenni a készüléket, de idővel hozzászokik az ember, mint a telefonnal

- kíváncsiságból kértem kb két hete egy hagyományos cigit, és nem bírtam elszívni, mert szabályosan rosszul esett

- van eleje és vége, nem olyan állandó pökélelés, mint az ecigivel. Itt amúgy egyetértek azzal, aki mondta, hogy ebben legalább tudjuk, hogy mi van, és nem ilyen-olyan likvideket szívunk. Aki nem hiszi, hogy problémás lehet az ecigi, keressen rá, hogy milyen balhé van most Amerikában rossz likvid miatt, többen bele is haltak, több százan kórházba is kerültek.


Összességében szerintem sokkal jobban jársz, mint az ecigivel, ha valami alternatív dohányzási módot keresel.

2019. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 BRUTAL TV ***** válasza:
0%

# 15/

Te egy egyéni eset vagy.Mindenki máshogy reagál ezekre a s zarokra.

Egyik se jobb a másiknál...de mivel magyar fillérbszók vannak itt többségben ezért az e cigit szopkodják.

A másik tábor pedig a tizenéves korosztály.

Aki azt hiszi ezzel lesz menő ki plázában/utcán mindenhol ezt szopkodják.

De beszéljétek be magatoknak hogy ez annyira jó.

Éljetek álom világban.

Remélem elvisz rákbácsi benneteket:)

2019. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó: a 15 -ös nem egyéni eset. Vélem is ez van és másokkal is akit ismerek. Ha magyar forumokat olvasol erről akkor ugyanezt fogod látni. Külföldi fórumokon is. Az iqos tényleg olyan amilyennek írják. És egyáltalán nem rossz. Ui.: nekem a fogíny gyulladás is elmúlt. A cigi miatt nem akart... :)
2019. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 BRUTAL TV ***** válasza:
0%

Attól még ne hidd hogy kevesebb eséllyel leszel rákos itt ott vagy amott :D

Illetve arról ne is beszéljünk hogy az állóképességedre is befolyással van.

Meg megtudod ha végleg elhagyod ezeket.

2019. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
74%
Állóképességemmel semmi baj sincsen köszönöm. Rákos meg ugyanolyan eséllyel lehetsz te is. :).
2019. szept. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
67%
110 éves bácsika egész életében dohányzik, több dobozzal, semmi baja. Aki nem dohányzik nem iszik: 3 áttétes rák 35 évesen. Tehát hiába prédikálsz itt, kaki vagy.
2019. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!