Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg olyan káros az IQOS,...

TOP1ANSWER kérdése:

Tényleg olyan káros az IQOS, mint a hagyományos cigaretta?

Figyelt kérdés
Vannak tanulmányok, amelyekben arra a következtetésre jutottak, hogy hasonlóan roncsolja a tüdőt, mint a hagyományos társa. Ez igaz lehet ? Kétségeim vannak a tanulmány felől, a korábban piacon lévő dohánycégek háttérbe szorulnak a Philip Morris innovációja miatt,(nyilván továbbra is rengetegen használnak hagyományos cigarettát), de úgy gondolom sok dohánycég hatalmas bevételtől esik el ezáltal, ami csak fokozódna az idő haladásával, szúrja a szemüket és ezért készül ilyen tanulmány, ami nem független a piaci érdekeiktől.
2019. szept. 12. 20:30
1 2 3 4 5 6
 41/51 simad ***** válasza:
Sőt még károsabb is.
2021. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
41: Van erről valami tanulmány, hogy károsabb?
2021. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Nyilván káros, azt hogy mennyire jó kérdés, nyilván más hőfokon működik, az egyik égéssel a másik hevítéssel, így nyilván máshogy "hasznosulnak" a benne lévő anyagok.
2021. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

41:


[link]


Én itt az ellentettjét látom. Kevésbé károsabb, mint a normál cigaretta. Úgyhogy várom a te érvedet is.

2021. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Ilyen új dolgoknál szerintem 10-30 évet várni kéne, no meg őséből kiindulva ki tudja mit okoz nagyobb populáción 60 év rendszeres használat alatt? Senki.
2021. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Én a Glo készüléket vettem, mert ki akartam próbálni hogy milyen is ez az egész és hogy át e tudok állni az ilyenre a rendes cigiről. Én azt tudom mondani hogy maximálisan jobb. Azóta is ezt szívom csak. Tudni illik én 5 évig dohányoztam, reggelente megvolt a krahács, ha sokat cigiztem öklendezni kezdtem, a hamar fáradtam (építőipari melós vagyok). Amióta ezt szívom jelen felsorolt problémák közül mind megszűnt.
2022. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
20 évig dohányoztam, utána álltam át az iqosra. A rendes cigarettától nagyon köhögtem. Az iqostól 2 hét után annyira rosszul lettem mint a rendes cigitől sosem. Erős szédülés szívszurkálás,magas pulzus.Nekem ez sokkal károsabb.
2022. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 Szilva Attila válasza:
A heets hevítése során is szabadúlnak fel káros anyagok,több mint a cigiben.
2023. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Anonymus _r32 válasza:

Bár nagyon régi bejegyzés De nem bírtam megállni hogy erre a sok sületlenségre ne válaszoljak.


Kezdjük az alapoknál az iqos illetve a hevítős technológia forradalmasította a dohányzást illetve arról a leszokást.

Maga az eljárás eléggé régen ismert mar 2000 évvel ezelőtt Kínában a nikotint antibiotikumként használták méghozzá úgy hogy nem égették hanem melegítették a dohány leveleket gyengébbek kedvéért hevítették egy fém edényben, ennek a páráját használták sebek gyógyítására fertőtlenítésére. A nikotin kiváló antibiotikum


Hagyományos cigaretta több összetevőből is áll.

Alapvetően dohánytermékből aromásito anyagból illetve papírból ami egyrészt cellulóz másrészt egy erős kötőanyag kombinácioja.


Na itt kezdődnek a bajok.

A cigaretta kétezer fokon ég ezáltal elégeti a papírt amiből ugye hamu keletkezik illetve kátrány ami a benne lévő kötőanyagból keletkezik.

A hamu önmagában nem káros hiszen szénalapú mint a földi élet.

A kátrány viszont igen káros mert egy másodlagos mellékterméke a kőolajfinomításnak, amivel a szervezet nem tud mit kezdeni ezért lerakódik.


A hevítéses technológiánál nincs Égés csak dohányt pára. Itt a kátránynak esélye sincs létrejönni hiszen nem éri el azt a hőmérsékletet hogy a kötőanyag illetve a körülötte lévő különféle anyagok elszenesedjenek majd kátrány kiváljon.


A hevítéses technológiának van egy mellékága ezek a liquid e cigik.

Most nem tudom ti hogy vagytok vele de ha eléd tennének egy pohár pálinkának kinéző dolgot és azt mondanák hogy idd meg mert nagyon finom lehet hogy nem innám meg.

Mert lehet hogy éppen etilalkohoból van ami mérgező.


A liquides e ciginél is ugyanez a helyzet összekotyvasztanak valamit amiről lövésed nincs hogy micsoda. És ennek a gőzét szívod....


A hevítéses technológiának és a hagyományos dohányzásnak alapvető különbségei vannak.

Egy egyszerű példát hoznék fel: nem tudom láttatok e már olyan dohányost aki munka közben dohányzik és lóg a szájából a cigaretta száll ki belőle a füst zavarja a környezetét, a nikotin és kátrány lerakódik az ujjaira és a körmeire ezen túlmenően hasztalanul elég a cigaretta.

A hevítés es technológiával készült dohánytermékek nem szívhatók el ilyen módon..

Nagypapám 30 éven keresztül pipázott, soha semmit tüdő problémája nem volt de még csak beteg sem volt. Nos a hevítés és technológia némi párhuzamot von a pipázással.

Ahhoz hogy el szívj egy iqost nyugodt körülmények között le kell ülnöd kitöltöd a kis kávédat elszívod a cigidet....

ezt nem lehet vezetés közben szívni ezt nem tudod munka közben szívni ehhez le kell ülni ez olyan mint egy szertartás.

Természetesen napvilágot látnak mindenféle tanulmányok pro és kontra.

A negatívumokat leginkább azok a dohány gyártók hozzák fel akiknek a érdekük azt kívánja hogy hagyományos dohánytermékeket fogyasztó továbbiakban is megmaradjon.

A pozitív a túlzottan pozitív tanulmányokat pedig ugye maga iqos gyártója hozza nyilvánosságra.


Egy dolog azonban biztos én 30 éve dohányzom ebből 24 évet szívtam hagyományos cigarettát és öt éve hevítés es technológiával készült cigarettát.

A kettő közt ég és föld a különbség.

Nem zavarom a környezetem nem büdös szám a cigarettától sem a ruháim.

Sokkal egészségesebbnek érzem magam

korábban nem tudtam egy egészséges mély levegőt venni amióta az iqost szívom azóta igen.

De nem sorolom fel az összes tényezőt az biztos hogy a korábbi dohányzási szokásaid megváltoznak.


Viszont mint gyakorlati használó azt mondom saját bőrömön tapasztaltam hogy mennyivel egészségesebb mint a korábban kátrányos hamus büdös cigaretta.

2023. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

"ezt nem lehet vezetés közben szívni ezt nem tudod munka közben szívni ehhez le kell ülni ez olyan mint egy szertartás."


Pedig menet közben is szívom, és vezetés közben is. Vezetésközben a legjobb a normál cigivel ellentétben, hiszen nem kell hamuzni, nem ég ki az ülés és olyan büdös sem lesz, mint egy normál cigitől. :). Illetve nem zavaró, hogy a kezedbe van, ha valami van simán félretudod tenni egy mozdulattal.

2023. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!