Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire lesz nehéz leszokni...

Mennyire lesz nehéz leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és 14 éves korom óta dohányzom. 9 éve.

Kb 6 éve (vagy több) töltött cigit szívok, ami ugyebár erősebb is.

Egy nap kb 10 szálat szívok el, de van amikor sokkal többet.


Holnaptól le szeretnék szokni, úgy, hogy nem fokozatosan egyre kevesebbszer gyújtok rá, hanem felkelek reggel és onnantól nem gyújtok rá többé.


Olvasgattam, meg hallottam innen-onnan, hogy elég nehéz a leszokás és vannak mind mentális, mind fizikai tünetei is.


A kérdésem az lenne, hogy:

Mennyire lesz nehéz?


2020. jún. 25. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy töltött cigi nem erősebb. Max. ha erősebb dohányból töltöd. De tünhett erősebbnek rosszabb minőségű dohány, vagy gyengébb mínőségű fűstszűrő miatt.
2020. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja a lényeg.

Sz@r érzés a leszokás, első három nap nikotin éhség, szorongás és feszültség. Ezt sok mozgással és elfoglaltsággal el leget nyomni. De ne evéssel pótold!

A ~10-15-dik nap közt a legrosszabb, mert izomfájdalmak lehetnek. Ha az elmúlik, utána néha 1-6 órára az első két hónapban párszor lehetnek, a korábbiakhoz hasonló panaszok. Ha akkor sem gyújtasz rá. Sikerült letenned a cigit.


Sok sikert!

2020. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű, de ha elszánt vagy menni fog.
2020. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek segítettek:

-Új hobbikat kerestem, amikkel kiválthattam a dohányzást (mint cselekvést) és a stresszt is levezethettem.

-Minden napomat előre elterveztem, hogy ne legyenek üres órák, amik túl nagy kísértéssel járnának.

-Olyan programokat próbáltam kitalálni, amik közben nem lehet/túlságosan komplikált dohányozni. (Az úszás erre nagyszerű egyébként.)

-Mikor mentem valahová, csak annyi pénzt vittem magammal, amennyi szükséges.

-Kerültem a dohányos társaságokat. Ha mégis találkoztam olyan baráttal, aki cigizik, akkor előre megkértem, hogy ha lehet akkor ne gyújtson rá, amíg ott vagyok. Vagy legalább ne előttem. Ja, és semmiképp se kínáljon meg, és akkor se adjon ha kérek.


6 hónapja nem gyújtottam rá. Néha még megkívánom, de igazából már nem kihívás ellenállni.

Az első két hét a kritikus időszak, ha azon túl vagy utána egyre könnyebb lesz. Ha pedig egy hónapig kibírtad, akkor valószínűleg le is szoktál. Én legalábbis olyan 30-35. nap környékén éreztem úgy először, hogy már egyáltalán nincs rá szükségem.

2020. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Holnap lesz 10 napja, hogy nem gyújtottam rá. Én is csak felkeltem, és nem gyújtottam rá. Az első pár nap fura volt, le kellett foglalnom a kezem és a szám, hogy eltereljem a dohányzásról a gondolataim, de aztán pár nap után már nem kattogtam rajta.

Ha van akaraterőd, menni fog. Nekem elvonási tünetek se jelentkeztek.

2020. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem könnyű nyilván a leszokás.

Én 5 évig cigarettáztam, napi 1-1,5 dobozos voltam.

Érlelődött bennem elég sokáig a leszokás gondolata, volt 2 sikertelen leszokási kísérletem is.

Végül a harmadik sikerült, mert meguntam, hogy havi 40.000 forintot költök dohány termékekre.

Engem a spórolás motivált, és így 2 év után nem is bánom.

Már majdnem 1 millió forint gyűlt össze, mert elhatároztam, hogy nyitok egy külön számlát, és minden hónapban elutalom rá ezt a 40.000 forintot, engem ez motivált, hogy hónapról hónapra gyűlt rajta a pénz.

Nyilván volt egy pár kiló hízás is, de rám fért.

Szóval véleményem szerint valami motivációs célt tűzz ki magad elé, és kitartást, sok sikert! ;)

Az első 3 hónap lesz talán a legnehezebb.

2020. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, de hidd el nekem megéri, nekem megváltozott az életem és örülök neki. Ahogy írták, az első 3 nap szörnyű, nekem az első hetem is az volt. Utána csak jobb és jobb. Egyébként nem voltak nálam izomfájdalmak meg ilyesmi. Nem is híztam meg, mert sporttal töltöttem ki az időt cigizés helyett. Amúgy nekem végül tapasszal sikerült leszokni, esetleg próbáld ki. Én csak az első 2 hétben használtam, többet nem éreztem, hogy szükségem lenne rá. Ja és én a közel 2 doboz cigit redukáltam a 0-ra egyik napról a másikra. Nehéznek nehéz, de nem lehetetlen.
2020. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyire nehéz a leszokás?


Annyira nehéz, hogy a dohányosoknak csak kb. 30%-a tud tartósan (6 hónapnál hosszabb időszakra) leszokni.


Sok sikert.

2020. júl. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Hát az egész jó esély lenne.


A nikotin nagyobb függőséget alakit ki mint a heroin.


Koca dohányosok könnyebben leszoknak, meg pár már komoly egészségügyi gonddal küzdő. Bár leginkább az esetleges feszültség források drasztikus elhagyása vezet sikerre.

2020. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!