Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi leszokás után hogyan?

Cigi leszokás után hogyan?

Figyelt kérdés

már napok óta terveztem a leszokást és a mai napot választottam ki erre. én nem rég óta dohányzom kb. 6 éve viszont eléggé függő vagyok a napi átlagom 1 dobozról már az utóbbi 1 évben felment majdnem 2 és fél dobozra úgyhogy eldöntöttem végleg leteszem meg hát már csak azért is mert el akarok kezdeni sportolni és nem szeretnék mellette bagózni..


Ma még elszívtam reggel 2 szálat viszont az volt az utolsó. Szóval itt most nem az a kérdés hogy szokjak le mert egyszerűen csak nem szívom és kész viszont tanácsokat elfogadnék tőletek főleg ex dohányosoktól hogy hogy tudnám megkönnyíteni ezt a folyamatot? hogy az elvonási tünetek ne legyenek olyan erősek.


Előre is köszi a válaszokat!



egy fiatal felnőtt



febr. 25. 10:22
1 2
 1/14 virgonc vili kalandjai válasza:
Én 17 évig cigiztem. Ha lefoglalod magad akkor fog menni, nekem abszolút nem hiányzott. Pedig napi 1 doboz azért elment nálam is. De sokat segített a playstation, az olvasás, meg a youtube videók más emberek tapasztalatait neztem/hallgattam . És az hogy legbelül eldöntöttem ennyi elég. Ilyen tapaszokat, könyveket felejtsd el, tényleg csak rajtad múlik.
febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 virgonc vili kalandjai válasza:
3 hónapja nem dohányzom. 1-es voltam.
febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Én is brutál nagy dohányos voltam, napi 1,5-2 doboz. Így tettem le a cigit régen, h az utolsó dobozt még elszívtam, aztán arra gondoltam, h nem megyek el venni, próbáljuk ki meddig bírom.

Megfogadtam magamnak a legelején, h ha nagyon “szenvedni” fogok miatta, akkor újra rágyújtok, de csak ha tényleg rosszul vagyok, nem bírom. Azóta is vannak hullámvölgyek néha, pedig az utolsó cigimnek már vagy 8 éve, de tartom magam. Nekem nagy motiváció a drága cigi. Nem is tudom mennyi, 2200ft körül van egy doboz? A fizetésem fele rámenne, ha még szívnám.

febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
91%
Szia! Én két éve szoktam le, egyik napról a másikra. Megkönnyítette, hogy éppen légúti betegséggel küzdöttem, nem is esett jól a cigi. Amúgy tényleg igaz tapasztalatom szerint, hogy a nikotin 48-72 óra múlva már nincs a szervezetben, nyilván a többi melléktermék sajnos nem fog eltűnni a tüdőnkből. Inkább a rutin hiányzott, hogy minden lehetséges okkal és időben ugye rágyújtottam én is. Ez viszont roppant erős késztetés. Elkezdtem magam átverni. Pl. reggel ugyanúgy kivittem a kávémat a lépcsőre, de már nem valódi cigivel, csak cigihüvellyel, még a rágyújtást is imitáltam. Jó hülyén nézhettem ki. ))) De ezt a kollégák közt is eljátszottam, kimentem velük cigizni, csak én az üres hüvellyel. Jókat röhögtünk, mikor tényleg meggyújtották és ellobbant. ))) Aztán egy idő múlva ez elmaradt. Ha jött a késztetés, akkor vettem jó nagy és mély hasi levegőket és azt mondtam magamban, ez most a cigi. És működött, csökkent a stressz is. Mai napig is csinálom néha. Azóta sem gyújtottam rá, pedig van dohányos férj és sajnos e-cigizik a lányom. De már nem tudnék sima cigit szívni csak úgy, mert büdösnek találom. És absztinens is lettem, mert ugye 1-2 korty alkoholt mellé és csak kellett a cigi, pláne társaságban. Inkább nem iszom. Ez sajnos egy élethosszig tartó függőség, néha idegesség miatt ötösével összegumizva tudnám szívni, de akkor ugye nagy hasi levegők és elmúlik a késztetés.
febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az ilyen tapaszokat meg ilyeneket nem is akartam kipróbálni mert én is annak a híve vagyok hogy nagy elhatározás és utána tartani kell magam. Viszont azt nem hiszem hogy évek múlva is kívánnám a cigit ahogy egyesek mondják. Pedig én is imádok cigizni de szerintem ha a függőség elmúlik max annyi lesz hogy jó elsne egy cigi néha de az hogy kaparjam a falat érte az nemhiszem hogy sokáig megmarad.
febr. 25. 10:42
 6/14 anonim válasza:
4-es vagyok. Az is segített, hogy mindenkinek dicsekedtem a leszokással, pláne egy nem dohányzó többségű munkahelyen, zsebeltem a dicséreteket, aztán ciki lett volna megint bagós szájúnak lenni.
febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22-éve leszoktam, de bár mikor rá tudnék gyújtani olyankor mindég a cigivel járó macerák eszembe jutnak,mint állandóan venni,magamnál tartani,büdös,helyet keresni ahol rágyújthatók,és ezeket le mazsolázom magamnak és már el is megy a kedvem az egésztől.
febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#5 “ Viszont azt nem hiszem hogy évek múlva is kívánnám a cigit ahogy egyesek mondják.”

Elhinni nem kell, de sztem 10-ből 9 leszokónál így van. Ezt ne úgy képzeld el, mint amikor most megkívánod és rágyújtasz, hanem pl egy cigiző társaságban eszedbe jut, h de rágyújtanál te is. Aztán persze nem gyújtasz rá, ha tényleg leszoktál, de sokéves függőség sosem múlik el teljesen. Ezért olyan rohadt szemét dolog ez a cigi, meg hát más függőségek is pl alkohol, drog, stb.

febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni.
febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

abból a reggeli 2 cigiből már sajnos 5 lett de ezt nem fogom fel bukásnak inkább csak megbotlás de most már tartom magam elkezdtem minden féle dolgot enni úgyis rám férne pár kiló.


Úgy vagyok vele ha most már kibirom holnapig akkor sokkal könnyebb lesz de még ma nem birtam megállni ezt a pár szálat akár mennyire is akartam.

febr. 25. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!