Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti egyetértetek azzal hogy...

Ti egyetértetek azzal hogy betiltsák a dohányzást?

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 13:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
75%

Már többször leírtam, de leírom még egyszer:


Kezdjük az elejéről:


1. Senki sem születik dohányosnak.

2. Senkit sem kényszerítenek arra, hogy dohányossá váljon. Se a szülők, se az iskola, se semmilyen vallás vagy kulturális hagyományok, politikai, vagy más ideológiai mozgalmak (legalábbis Magyarországon nem).

3. Mindenki teljesen tisztában van azzal, hogy a dohányzásnak nemkívánatos mellékhatásai is vannak és ezek mi mindenből állnak, mint magára a dohányosra és a környezetére nézve is.


Ha ennek ellenére valaki mégis a cigit választja, az az ő saját szabad akaratából és elhatározásából született döntése.


Ezek után én teljesen fér dolognak tartom azt, hogy a dohányzás minden következményét kizárólag a dohányos viselje és ne a környezete és azon belül elsősorban ne a nemdohányosoknak kelljen azt megszívniuk, hogy valaki a cigit választotta.


Azonkívül engemet egyszerűen kikészít a dohányfüst. Már egészen kis mennyiségben is. Egy dohányosnak ellenben ezt nem tudom elmagyarázni, mert nem is tudja ezt elképzelni, mivelhogy nem tudja magát beleélni abba, hogy másvalaki számára ez egészen más hatással lehet mint őrá (tisztelet a kivételnek). Volt egy munkahelyi kollégám, aki szintén erős dohányos volt, aztán történt valami a szívével és teljesen leszokott a dohányzásról. Akkor értette meg aztán, pár hónapra rá, hogy letette a cigit, hogy miről is beszéltem neki annak idején. Ő sem bírta már a dohányfüstöt.


Még megjegyzem, az én unokabátyám 16 éves kora óta dohányzik. 50 év dohányzás után a tüdeje felmondta a szolgálatot (tüdőrákot kapott). Egyből leszokott a cigiről. Most nem érti, hogy hogyan tudott ilyen hülye lenni (ezt ő mondta), hiszen ezt tudnia kellett volna előre, hogy ilyesmi lesz a vége. Most a fiának próbálja meg megmagyarázni aki szintén dohányzik, hogy mi vár rá, valószínű, hogy ő is így fog majd járni, de eredménytelenül.


Egy dohányos tüdeje (elrettentő példának):


[link]

2012. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

1. Senki sem születik dohányosnak.

2. Senkit sem kényszerítenek arra, hogy dohányossá váljon.


Akkor minek gyártják? erre felelj miért nem tiltják be? ki mondja nekik, hogy gyártsák? Az ember azt veszi amit árulnak oly negatívak a gondolkodásotok.

2012. márc. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

@ # 32


„Akkor minek gyártják? erre felelj miért nem tiltják be? ki mondja nekik, hogy gyártsák?“


Nem tiltják be, mert ebben nagy üzlet van (egyesek számára). Azonkívül ha betiltanák, csak

azt érnék el vele, hogy a dohánytermesztés illegalitásba vonulna, a maffia venné át a dolgot és gyakorlatilag minden maradna a régiben. Alkoholtilalom is volt már pl. az USA-ban és volt a Szovjetunióban is, eredménytelenül.


Ha úgy gondolod, hogy azért gyártják, hogy konkrétan Te is megvedd és úgy gondolod, hogy amit gyártanak azt „illik megvenni“, akkor vedd meg és szívd, ha nem vagy képes a saját józan belátásod szerint dönteni és hagyod magadat befolyásolni. Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy pl. ami a TV-ben megy azt is mind meg kell nézni (Fekete Pákó, Győzike, stb.), mert ha már egyszer adják, akkor szintén „illik“ megnézni, mert azért adják, hogy megnézzük. Nem mondom, sokan így gondolkoznak, de most ez azt jelenti, hogy akkor muszáj nekem is, vagy Neked is, vagy bárkinek is így gondolkozni és csak azért, mert ez valakinek üzlet?


Kórokozók is vannak, amik betegségeket okoznak, most akkor próbáljuk meg sterilizálni az egész világot, vagy egyszerűbb, ha megtanulunk immúnisak lenni?


Jó ha tudjuk, hogy ahol/amiben üzlet van, ott nincs belátás. Pénz beszél, ....

2012. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Alkoholtilalom is volt már pl. az USA-ban és volt a Szovjetunióban is, eredménytelenül.


És azt elfelejtetted, hogy volt itt is és nem mentek vele semmire és ezzel sem fognak ezzel a dohánytilalommal mert most derült ki az is, hogy ezzel akart Lázár lobbizni, és kitudja mire megy ki a játék ez a tilalom csak gumicsont az embereknek, hogy ezen rágódjanak miközben majd megköttetik a nagy üzlet és utána lesz...ják az embereket ezt elhiheted biztos forrásból tudom majd ha eljő jusson ez eszedbe.

2012. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Én a biocigivel értek egyet.Éljen a biocigi!
2012. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Kiegészítem a # 31 (2012.03.03 16:02) válaszomat:


Az unokatestvérem tegnap (2012.07.27) elhalálozott. Pár nappal előtte töltötte be a 67. életévét.

2012. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!