Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Normális hogy magamtól rá...

Normális hogy magamtól rá akarok szokni a dohányzásra egy álom miatt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Sokat stresszelek, most szakítottunk a barátommal, előttem a nyelvvizsga és az osztályom kis híján kiközösít mert nem vagyok hajlandó inni és lerészegedni. Pár napja azt álmodtam hogy vettem egy doboz mentolos cigit és cigiztem. Sosem próbáltam ki a valóságban. Nem tudom mi az oka, hogy ezt álmodtam, de azóta valamiért nagyon ki szeretném próbálni. Biztos "véletlen egybeesés" , de tegnap a család elment meglátogatni mamámat és pont a cigiről beszélgettünk, mivel ő sokáig cigizett. Húgom még kicsi, ő kérdezett rá, hogy miért volt jó neki. Aztán ő elkezdett mesélni hogy csak mentolosat szívott és bármikor le tudta tenni, na tegnaptól még jobban kívánom. Nem tudom hogy kérjem meg őt/szüleimet, hogy bocsi de vennél nekem egy dobozzal? Titokban meg nem akarom,nem szeretnék hazudni vagy csalódást okozni nekik. Utána olvastam kicsit, és a mentolos cigi meg a szürke színűek a leggyengébbek? Valaki adjon tanácsot. Hülyén érzem magam. Előre is köszönöm!

2013. máj. 6. 15:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
63%

Könyörgöm, milyen válaszadók járnak ide, akik arra biztatnak, hogy cigizz bátran?!

Ha már ilyen jó a neveltetésed (ami igazán ritka a mai világban), hogy nem szeretnél hazudni a szüleidnek, akkor evvel az erővel ne is szokj rá! A nikotin függőséged okoz, magyarul a szervezet kívánni fogja. Én is mentolosat szívok, de az istennek sem tudom letenni. Egy évig abbahagytam, de utána vissza szoktam. Van is minden bajom tőle, sárgák a fogaim, büdös a leheletem, csúnya a tüdőm, fáj a gyomrom, csúnya a bőröm és ezek mind a nikotintól, meg a dohányba lévő méreganyagoktól van.


Kérlek ne szokj rá, ki se próbáld! Nagy a csábítás és utána megbánod, de akkor már lehet, hogy késő.

2013. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
*függőséget
2013. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Jogosan beszél az utolsó kommentelő is. Az a baj, hogy nagyon kíváncsi vagyok. És mindig eszembe jut, hogy ha más megteheti büntetlenül, akkor én miért nem? Hülyén érzem magam.
2013. máj. 6. 16:25
 14/31 anonim ***** válasza:
70%
Akarat kérdése! Ha most meginogsz, akkor később másban is gyenge akaraterejű leszel. Inkább tanulj meg magadnak nemet mondani, hiszen ez a te javadat szolgálja. Most mg fiatal vagy és magyarul lesz@rod, de én csak annyit tudok mondani, hogy én nem tenném. Az életben még egy csomó mindenre csábulni fogsz, de tudni kell, hogy mi van rád jótékony hatással, mi éri meg.
2013. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Igen , csak az a helyzet , hogy az egész osztály a másik oldalt képviseli. Rosszul érzem magam. :| Azért köszönöm, gondolkodni fogok rajta. :)
2013. máj. 6. 16:35
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Az egész osztály renitens. Csak saját maguknak ártanak, de ők ezt még ne tudják, nem foglalkoznak vele. Inkább legyél most "kívülálló" mint később erős dohányos. És nem utolsó szempont, hogy milyen drága a cigi ....


De a te döntésed!

2013. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 6. 16:44
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megszoltak, hogy miért nem járok bulizni diszkóba stb stb, leszartam, 19évesen próbáltam ki, nem szoktam rá, néha bulizok,gyújtok narancspallmalra, de amúgy elvagyok szórakozás nélkül is, elfogadnak ilyennek. F/29 Mielőtt kipróbálnád nézd meg ezt [link] 18alatt nagyon rálehet szokni, lehet hogy most kényelmetlennek érzed a szitut de később jobban jársz, nem gáz ha nincs káros szenvedélyed, nekem és haveroknak is jobban bejön ha egy lánynak nincs káros szenvedélye. Ha nagyon kiakarod próbálni várj még vele 18ig.
2013. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket , érdekeseket olvastam benne. :)
2013. máj. 6. 18:49
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 22 éves vagyok, de annyit tudok mondani, tiszta katasztrófa a mai tizenévesek 80-90%-a, tisztelet a kivételnek. Mikor én voltam 15-16 éves volt 10-ből 1,2 lány, aki cigizett, meg hétvégente rendszeresen lerészegedett, azoknak a családi háttere is eléggé "tróger" volt, jórészt kinézték az ilyeneket. Látom már manapság azt nézik ki, aki nem teszi. Hát elég szomorú. Annyit tudok mondani, inkább ne is kezd el, én is cigiztem 3 évig, 16, és 19 éves korom között, bár én könnyen letettem, de hidd el, az emberek nagyrésze le se tudja tenni, vagy nagyon-nagyon nehezen. Ha rám hallgatsz, nem kezded el(remélem még nem tetted meg). Megéri Neked, hogy majd pár év múlva verd a fejed a falba, hogy elköltessz rá havi 20-25.000-et(júliustól csak tabakban fogják árulni, ezzel meg is drágul újra 150-200 forinttal), tehát, napi 1000 forintot, havi 30.000-et megér Neked? Képzeld úgy, hogy valószínű, majdnem az egész zsebpénzedet majd ráköltöd. Én sem vagyok szent, de ne a cigizéssel, meg az ivással akarjatok kitűnni a többiek előtt. Én például kitűntem azzal, hogy nagyon jól fociztam, a gimnázium válogatottjának a csapatkapitánya voltam, lustaság, cigizés, rossz társaság miatt abbahagytam, pedig símán egy jobb magyar csapatban lehetnék már. Gondoltam, írok Neked kicsit az anyagi, meg a pszichológiai hátteréről is, remélem hatott Rád :)
2013. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!