Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Minek cigizni, ha az ember...

Minek cigizni, ha az ember töketlen felvállalni?

Figyelt kérdés

Haverom cigizik, menőzik si vele, azt hiszi még menő cigizni, amikor csak teheti rágyújt. Meg egyszerre 3 cigit elszívott, és büszke volt magára, hogy bírja.


De a szülei előtt titkolja, ha érzik rajta a füstöt, akkor cigiztek előtte, mellette az utcán, meg ilyenek. Eldugja otthon a cigit a fiók legmélyére...

18 évesen...


Minek cigizni, ha az ember töketlen, hogy felvállalja?



2013. nov. 4. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Nehogy ettől ne tudj aludni :).


A haverod menőzésből cigarettázik, de ezzel így van a fiatalok többsége. Idővel kinövi majd vagy saját hülyeségének a rabjává válik, de ez már az ő dolga.

2013. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Életkori sajátosság :)
2013. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert egy idióta.

A haverok előtt menőnek akar tűnni és keménynek, de otthon meg besz.ri. Röviden ennyi. Ez kb. azért van, mert még nagyon gyerek, nem elég érett a személyisége. Sajnos a többségnek később sem lesz az... Próbáld elviselni.

2013. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Én még huszonévesen is titkoltam a nagyszüleim és a melóhelyen főnököm előtt is, mert tudtam, hogy balhé lett volna belőle.
2013. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha beteg lesz, és orvoshoz kell mennie, akkor is menőzésből megy majd el?
2013. nov. 4. 08:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az aktuális környezetnek akar megfelelni. A haverok között a haveri elvárás dominál, otthon meg a szülői elvárás. Ez valójában egy természetes emberi viselkedés, főleg gyerekkorban.

Ha majd felnő (agyilag is), akkor rájön, hogy nem kell mindenben alkalmazkodni az elvárásokhoz, nyugodtan lehet saját meggyőződése is. :)

2013. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen aligha gondol bárki is erre. Ilyenkor mindenki fiatal, mindenki egészséges és mindenki halhatatlan.


Amikor az első panaszok felfogják ütni a fejüket ( ez mondjuk olyan 4-5 év múlva várható ), akkor érzékelni fogja, hogy valami már nem olyan a szervezetében, mint amilyen volt. Sokan ekkor döntik el, hogy leteszik a cigit, mert megérzik, hogy változik a közérzetük, csökken a fizikai képességük, a tüdőkapacitásuk, stb.

2013. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Mert nem hülye. Ha otthon megtudják, balhé lesz belőle, és mivel senki se szereti a balhét, hát titkolja.

Nem tudom mi ebben a furcsa.

2013. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
20 vagyok én is titkolom, de én nem is menőzök :) csak itthon senki sem szívja vagy szívta és "balhé lenne" biztos
2013. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudjatok, de akkor nem lesz majd "balhé", ha esetleg tüdőrákosak lesztek?

Vagy akkor majd azt mondjátok a szülőknek nagy sírás közepette, hogy nem tudjátok mitől lett?

Érdekes logika. Ahhoz elég felnőttek voltatok, hogy cigiztek és minden egyes nap mérgezitek magatokat, de ahhoz már nem, hogy megmondjátok a családnak, hogy ne szóljanak bele ez a döntésetek... Ha pedig valaki tinédzserkori hülyeség miatt szokott rá, akkor annál inkább érdemes elmondani a szülőknek, kicsit dühösek lesznek, de utána segíthetnek a leszokásban. De persze, inkább ne mondjátok el és cigizzetek még évekig, az biztos jobb lesz.

2013. nov. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!