Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A shisha, vizipipa az ugyanoly...

A shisha, vizipipa az ugyanolyan káros a szervezetre, mint a cigi?

Figyelt kérdés
2007. okt. 23. 16:43
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
76%

sziasztok

én csak arra lennék kiváncsi mi a véleményetek arról ha arra a csőre ami a vízbe meg annak az aljára egy szivacsot vagy valamilyen szűrőt tenni,hogy az is szűr valamennyit?

augy én ugy tom hogy a viz ennek az egész füstnek a 95%-át leszűri (úgy hallottam)

kösz mindent

2008. aug. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
95%
a vizipipa egyáltalán nem olyan káros, mint a cigeretta, és sokkal kellemesebb is; a vizipipa.eu oldalon olvasgass, meg máshol is, elég sok mindent megtudhatsz
2008. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
89%
na most el szeretném mondani kis cigis barátaim a vizipipán tetején található szén 600 fokon ég a cigaretta pedig 800 fokon ami már rákkeltő anyagokat enged be a szervezetbe.ezt egy toxikologus idézetéböl veszem : "Ha már az egészséges dohányzásrol beszélünk" akkor a vizipipa a legegészségesebb ja és még valami dohányosok a kátrányrol : vegyél vizipipa dohányt és nézd meg az oldalán feltüntetett cimkét : tar=0.0% (tar=kátrány) tehát a cigi sokkal károsabb!!!!!
2008. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim válasza:
100%

sziasztok. olvasgattam több fórumot, köztük ezt is, és azt láttam , hogy mindenki azt "hallotta" és stb. Természetesen mindenki ki tud logikázni dolgokat, hogy miért nem káros, hogy ezáltal nyugtassa magát, és a szüleit, de ha belegondoltok erről nem pipásokat kell megkérdezni, hanem orvosokat, kémikusokat.Linkelek egy oldalt, ahol egy orvos közöl adatokat, és ezeket fejtegeti:

[link]

ui.: ha belegondoltok ez mégiscsak füst, és nagyon fontos, hogy ne csak a dohány füstjét vegyétek figyelembe, hanem ott a szén is!

2008. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
81%
hát...először is van itt aki előttem írta hogy 100x annyi káros anyag jut a szervezetbe...ez nem igaz, olvasd el mégegyszer! Az volt odaírva h 100x annyi füst kerül a szervezetbe. Nem ugyanaz! Mert a káros anyagok nagy részét megszűri a víz. És kátrány egyáltalán nem kerül a szervezetbe mert itt nem ég papír. Szóval ez sokkal kevésbé káros mint a cigi. Nem tehetek róla hogy te cigis vagy és nem kell minden cikket elhinni mert a cigigyárosok féltik a boltot a vízipipásoktól akik egyre jobban terjeszkednek. Bocs ha megbántottalak de ez így igaz.
2009. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim válasza:
100%

Huhhh mekkora lángész itt egy-egy ember :D Lenne itt pár dolog amire felhívnám a figyelmet ... pl hogy még senki nem vizsgálta meg a vizipipa füstjének összetételét mivel több millió forintra rúg. A másik .. ha annyi nikotin van benne és ugye tudjuk hogy a nikotin az egy idegméreg ... akkor én mint az életemben soha nem dohányzó ember miért nem kaptam nikotinmérgezést és haltam meg ott egy ültő helyembe mikor rágyújtottam az első barackosra? :O Nahh mind1 a másik ... aki azt regéli hogy a szén füstöl :S Kedves túlművelt hozzászóló a szén tudniillik izzik és nem füstöl.

Záróbeszédnek annyit hogy sztem nem károsabb mint az élet és nem kevésbé tesz rákossá mint a nagyanyám befőttje.

2009. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:

Itt a válasz! Ennyire káros a vizipipa!

[link]

Inkább ezt szívom, mint a cigaretta.

2009. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
A cigi sokkal károsabb, már azért is mert közvetlenül a dohány ég, a vízipipánál a szén a dohány fölött helyezkedik el, maga a dohány nem ég el, csak a forró levegő áramlik át rajta. Ráadásul a vízipipát nem minden nap izzítja be az ember, hanem csak hetente 1-2 alkalommal.
2009. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
79%
A szén nem kerül bele, nagyot tévedsz. Ha szívtál volna már vízipipát, tudnád, hogy nem érintkezik közvetlenül, hanem csak melegíti...
2009. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim válasza:
85%

A vízipipa tetején körülbelül 600 fokon izzik a faszén. Ez azonos azzal a hőmérséklettel, ami a cigaretta szívásakor jelen van. Mégis, mi a különbség a kettő között?


A cigaretta dohány száraz, és a papírral együtt azonnal hamuvá ég a 600-800 fokon. Ezen a hőmérsékleten jönnek létre a rákkeltő anyagok, melyeket ilyen forró állapotban a szájba majd tüdőbe szívnak a dohányosok.


A vízipipában nem égetjük hamuvá a nedves dohányt, hanem forró levegőt áramoltatunk át rajta. A levegő az izzó faszén mellett hevül fel, de mire elér a dohányhoz, lehűl 200-400 fokosra. Nem tudnak a rákkeltő anyagok kiválni a dohányból, aminek a füstje átáramlik a pipa testén és a szívócsövön, ahol egy része lerakódik. Ez a füst út közben átáramlik és lehűl a vízben, ahol szintúgy lerakódik némi anyag.


A vízipipa füstje hideg, így a gégerák nem valószínű. A hosszú csőrendszerben és vízben megszűrődik, így a káros anyagok lerakódnak, nem jutnak a tüdőbe.


Bővebben [link]


remélem hasznos voltam

2009. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!