Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A shisha, vizipipa az ugyanoly...

A shisha, vizipipa az ugyanolyan káros a szervezetre, mint a cigi?

Figyelt kérdés
2007. okt. 23. 16:43
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:

Oks..akk én felvilágisitalak titeket...

a vizipipába lehet rakni ugynevezett herbál"dohányt" ami nikotinmentes szal...nem káros max az a kis füst ami halványan lerakódik a tüdődbe...

2010. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim válasza:
A vélemények megoszlanak. De a többség szerint nem,ugyanis a dohányban 0,5% nikotin van,amit a víz megszűr.
2010. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Mint minden füst így a vízipipa füstje is káros. Ezt a károsságot sok mindennel lehet csökkenteni. Lehet kapni különféle herbál dohányokat is amit nem tartalmaznak nikotint és most már ásványi köveket amik ízesítővel vannak átitatva és egyáltalán sem nikotint sem a rossz égésű dohánynál felszabaduló kátrányt sem. Mert kátrány igen is szabadulhat fel attól, hogy nincs papír. Ha a dohány elkezd szenesen égni akkor abból is jut a szervezetbe de ezt az ízén és kaparósságán is érezni lehet . Felháborítónak tartom mikor 10en pár évesek "pipáznak" vagyis csak úgy csinálnak és megosztják mindenhol. Ez a pipázás megalázása. Ezt egy külön szertartás ahol oda kell figyelni részletesen mennyit töm az ember a kerámiába és mi lehet az ideális szén mennyiség. Itt pár írásra válaszolván a dohány nem vizes hanem melaszos, a bódultság nem csak a nikotin hanem a levegő hiány miatt is lehet ha sokat szívod. Fontos még nagyon a szellőztetés pipázás közben a fejfájás elkerülése végett főleg ha kis helyen pipázunk. A pipába a káros anyagokat két dolog szűri: A víz ami ugye megköti a szilárd részecskéket és lehűti a füstöt a másik a szájig megtett útja a füstnek. Minél hosszabb csövünk van annál hosszabb úton rakódhatnak le benne a káros anyagok. A cigihez hasonlítva lényegesen "egészségesebb" mivel Én már 1 ciginek a füstjétől rosszul vagyok ezt meg szívhatom ahogy akarom. Nem lesz hányingerem nem leszek büdös. Én nem a füstre szoktam rá a pipánál hanem az elkészítésre. Lesznek akik rászoknak és lesznek akik nem minden ember más.
2011. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
A vízipipába nem sima cigi dohány kerül hanem eleve átmossák párszor őket így a nikotin szintjük 0.5%-ra vagy a márkásabb dohányoknál 0.05%-ra csökken. A herbál dohányoknál ami növényi részekből és asztalt gyümölcsökből készül 0% és a kavicsoknál is 0%. Talán az utóbbinak nincs semmi káros hatása mivel az csak gőz.
2011. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
100%
nem tom már ki írta hogy a nikotin miatt van a bódulat. de ez NEM igaz mert attól van a bódulat ha valaki nem tart sok szünetet két slukk között és oxigén hiányod lesz amitől szédülsz. és a vizipipa NEM károsabb mint a cigi. a ciginek elvileg forró füstje van (nem próbáltam) a vizipipának meg kellemes hideg
2011. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
én is úgy tudom h az oxigén hiánytól van a szédülés és ha megnézed egy 50g-os vizipipa doháyban van annyi nikotin mint pár szál cigiben meg mivel a legtöbb pipás heti max 2-szer pipázik így két pipázás között ki is ürül a nikotin szal sztem sehogy se tud a vizipipa függőséget okozni
2011. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Egy szál cigi nikotin tartalma 3-5%
2011. ápr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Tegyük már rendbe a dolgot.A vízipipa is káros.DE közel sem annyira mint a cigaretta.Én próbáltam mindkettővel a trükköt, hogy zsebkendőt szétszedtem 3 felé és a cigi végéhez fogtam, ugyanezt a vízipipa szívócsövéhez fogtam.Eredmény:A cigarettaánál lévő zsebkendő már az első szívás után bebarnult, míg a vízipipával 2 tömést szívtam el, mire körülbelül ugyanolyan színű lett a zsebkendő.Innen is látszik, hogy mi a különbség.De senki ne ringassa magát tévhitbe, a vízipipa is káros az egészségre.A WHO meg mondjon amit akar.Régóta nem hiszem el már azt sem amit kérdeznek az emberek.Én speciel havonta egyszer szoktam pipázni, szépen nekiállok, elpucolom minden darabját, megtömöm, begyújtom a szenet, leteszem a földre az egészet, beleülök a fotelkámba, minden készüléken átbillentem a káíbée kapcsolót és csak én vagyok, a pipa meg a gondolataim.Ilyenkor jut időm elmélkedésre.
2011. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
A vp ben a viz nem elsosorban szuresre szolgal hanem hogy lehutse azt sok fustot amit egy jo nagy slukkal be tudsz nyelni...
2013. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Igazából egyetlen részletes tanulmány sincs még róla mennyire káros

A tévhittel ellentétben a víz közel sem szűr ki mindent, csak pár anyagot ami oldódik benne, de a kis szilárd szemcsékből is benne marad vmennyi

Ami jó pont még a cigivel szemben hogy sokkal hosszabb utat kell megtennie a füstnek így több káros anyag rakódik le a csövek falán mire eljut hozzád

De ennek ellenére is rengeteg minden benne marad, sok rákkeltő anyag is, pl benzol

A füstje pedig sokkal sűrűbb mint a cigié, a hideg füst pedig inkább hátrány mivel így könnyebben rakódnak le az anyagok

2015. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!