Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A shisha, vizipipa az ugyanoly...

A shisha, vizipipa az ugyanolyan káros a szervezetre, mint a cigi?

Figyelt kérdés
2007. okt. 23. 16:43
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
88%
hát eez attól függ honnan nézed mert gondolj kicsit bele kik irják az ilyen cikkeket, aki a vízipipát árulja persze hogy azt mondja hogy nem káros és mostanság nagyon kelendő a vízipipa ami csak rontja a helyzetét a cigiárusoknak ezért a cigiárusok pedig azt mondják h károsabb mint a cigi úgyhogy gondold meg kinek hiszel
2009. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mindenki maga dönti el hogy mit csinál .

Én minden nap pipázok és én már "függő " vagyok szóval nekem mind1 hogy milyen az összehasonlítás.

Valaki azt mondja olyan káros mint a cigi (még károsabb is).

Osztálytársam apja orvos és ö azt mondja hogy nem annyira káros de ahogy én csinálom igen.

Azt ajánlom mindenkinek hogy hetente 1 szer(úgy 100 hogy nem károsabb a ciginél) :P

Mivel nincs benne kátrány.

És ha hideg vizet tesztek kanába a meleg füst lecsapódik szóval több káros anyag vész el!

Ennyi nem szoktam válaszolni de ide kellet :D

am holnap megyek pipa bóltba ... :D

NA sok sikert.

2009. szept. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
84%
A nagy lópikulát károsabb! A drága WHO-tok nagyon sokat tud! Mivel egyre több embernek tetszett meg a vízipipa és egyre kevesebb ember vett emiatt cigarettát, ezért a cigigyárak megpénzelték a WHO-t hogy jelentsék ki azt, hogy a vízipipa károsabb mint a cigi és ezáltal vegyenek cigit, mint vízipipát! Úgyhogy aki hajlandó hinni a WHO-nak ezek alapján, az hülye mint a föld!
2009. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:

Jaj ne már!!! ne higgyetek a WHO-nak azért csinálják, mert a vipipipának sokkal nagyobb kereslete lett az utóbbi időben, mint a ciginek!


+ Mi is van a dohányra ráírva a vizipipánál?

0.000% kátrány -> vagyis semmi kátrány nincs benne!


Itt a tény:

A vízipipa tetején körülbelül 600 fokon izzik a faszén. Ez azonos azzal a hőmérséklettel, ami a cigaretta szívásakor jelen van. Mégis, mi a különbség a kettő között?


A cigaretta dohány száraz, és a papírral együtt azonnal hamuvá ég a 600-800 fokon. Ezen a hőmérsékleten jönnek létre a rákkeltő anyagok, melyeket ilyen forró állapotban a szájba majd tüdőbe szívnak a dohányosok.


A vízipipában nem égetjük hamuvá a nedves dohányt, hanem forró levegőt áramoltatunk át rajta. A levegő az izzó faszén mellett hevül fel, de mire elér a dohányhoz, lehűl 200-400 fokosra. Nem tudnak a rákkeltő anyagok kiválni a dohányból, aminek a füstje átáramlik a pipa testén és a szívócsövön, ahol egy része lerakódik. Ez a füst út közben átáramlik és lehűl a vízben, ahol szintúgy lerakódik némi anyag.


A vízipipa füstje hideg, így a gégerák nem valószínű. A hosszú csőrendszerben és vízben megszűrődik, így a káros anyagok lerakódnak, nem jutnak a tüdőbe.

2010. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
Én ebbe pro vagyok és nem is ugyanolyan a dohány.teljesen más.nincs benne kátrány ill. a nikotin tartalom is nagyon kevés! Egyértelműen egéségesebb mint a cigi.de nem csak a víz szűri meg lehet külön szűrőt is rá tenni. tehát egyértelműen káros de nem annyira mint a cigaretta vagy a fű vagy egyéb drogok.de ez végülis attol függ hogy milyen dohányt használsz mert a vizipipa dohány nem de a normál cigi dohány viszont nagyon káros ezért is kaka
2010. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:

a kérdésre a válasz: nem

a vp-nek meg kell adni a módját, társaságban szívjuk, jó hangulata van. Természetessen nem egészséges, de csak modjával kell szívni. Én hetente 1-2x pipázok, abszolút nem érzek függőséget.

Ja, és sztem 18év fölött kellene csak... elszomorít amikor 12évesek pipáznak :/

2010. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Aki azt hiszi, hogy a pipára való áttérés leszokásnak minősül, annak külön gratulálok! :D Aki szerint a pipa nem káros, az pedig vagy nem nézett utána, vagy nem is akarja elfogadni a tényeket:

- a pipadohány is dohány, nikotinnal, égéstermékkel, mindennel

- ezek közül a víz semmit nem köt meg, magyarul nem funkcionál szűrőként

- a pipa (nem kizárólag a "rosszul tömött") egyéb káros anyagokkal is jár (akár 200-szor annyi cigifüstnek megfelelőt)

+ legalább az illata finom, +1 pont a cigivel szemben


Aki nekem nem hisz, annak itt van kapásból két link:

[link]


Ez pedig azoknak, akik szerint NEM a nikotin, hanem a papír a veszélyesebb. :D (Szerintem az ilyen mértékű emberi hülyeség a legveszélyesebb..)

[link]

2010. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
Sziasztok! AZ az igazság, hogy én asztmás vagyok és mióta kipróbáltam a vizipipát, (kb.1,5 éve) Azóta heti 3-4-szer szívom. A cigit is kipróbáltam, letüdőztem, azt hittem, hogy ott helyben megfulladok:D Nem tudom ez számít-e valamit de én úgy gondolom hogy a cigaretta hüvely égésterméke (kátrány) miatt történhet ez, hiszen a vizipipázás során nem kerülhet kátrány az ember tüdejébe...
2010. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:

mennyi agyhalott van itt... logikusan kéne csak gondolkodni... igen káros a shisha is, de meg se közelíti a cigi szintjét... 2 hsz-szel ezelőtt az 1. link WHO-s adatokat közöl... a WHO-t lefizették, egyszóval kamu... számos orvossal, kémikussal beszéltem mert érdekel a téma: 1. alacsonyabb a hőfok - a legtöbb anyag ki se válik a dohányból, 2. hosszú út - a maradék leszűrődik, 3. tévedés, a víz szűri a káros anyagokat, 4. ritkább használat - a szervezetből ürül a fizikai regenerálódás során a mégis bekerült mennyiség, 5. a szén nem füstöl, izzik, 6. a dohány (ha +felelően van tömve) nem ég, csak párolog... a cigi legveszélyesebb anyagai: nikotin (ebből van a vizipipában is, de lényegesen kevesebb jut el a cső végéig), kátrány (vizipipában semmi), szén-monoxid (nincs hibás égés, aminek a terméke, és ha lenne is, a szén-monoxid kiválóan oldódik a vízben...

összefoglalva: ésszerű keretek között használva, rendszeresen tisztítva és cserélve a hideg(!) vizet meg se közelíti a cigi károssági szintjét, noha azért káros vmennyire - de ha belegondolunk, ma már minden káros...

2010. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
az előzőt is én írtam... amúgy meg a szédülés nem a nikotin miatt van, hanem az oxigénhiány miatt, nem ugyanaz... vegyél utána rendes levegőt és elmúlik, nem úgy, mint a ciginél ;)
2010. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!