Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudok leszokni? Nektek...

Hogyan tudok leszokni? Nektek hogy ment?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 19:25
1 2
 1/16 anonim válasza:

Champix. Én 7 hónapja nem dohányzom. Nem bíztam benne, hogy tényleg sikerül, de ez lett a vége. :)


Üdv!

2010. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Sok sok sok sok akaraterő!Máshogy nem.Bocs,de tényleg!
2010. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

A legfontosabb, hogy komolyan akard.Nem elég olyan (egy egészséges ember számára még elképzelhetetlen)ok mint a tüdőrák. Nézd meg például milyen hülyén néz ki amikor valaki szívja a cigit. Ne az élvezetre gondolj, ha nem a látványra. (mondjuk egy idős hölgyre figyelj aki cigizik)Vagy gondolj arra mennyi pénzt tudsz elkölteni havonta a megspórolt cigi-pénzből.(És határozd el mit veszel a megspórolt pénzből) Érezd meg a hajad illatát ha cigizel és ha frissen mosott. Én ilyen apróságokra kezdtem figyelni, tudatosan amikor elhatároztam a leszokást. Nekem is gyógyszerrel sikerült

de hónapokig készültem rá. (Champix)És az a jó, hogy nem zavar ha a többiek cigiznek. Találj olyan okot ami téged motivál. Ezek a fentiek engem motiváltak. Minden jót!

2010. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éve cigizek. Holnap lesz 1 hete, hogy nem kell a cigi:)

Egyszerűen meguntam, hogy lassú és fáradt vagyok tőle(na meg egészségtelen).

Nem fogom hagyni, hogy ez a rohadt cigi megöljön.

Ennyi. Erre gondoltam és nem gyújtottam rá. Az első nap volt csak rossz. Ha az első napot kibírod, akkor minden oké lesz. Csak tényleg bírd ki, és a többi már könnyebben megy:)

2010. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem is a Champix volt az utolsó reményem,de el kell mondanom,hogy nem sokat ér. Állandóan hányingerem volt,de nem a cigitől,mert azt szívtam gyógyszer mellett is,mint a bajnok és ennyi,semmi extra. Soha nem hittem benne,de valóban fejben dőlt el minden. Már egy hónapja nem gyújtottam rá... Hiányzik,de büszke vagyok az idáig elért sikereimre és eszem ágában sincs visszaszokni!

Kitartás neked!

2010. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Megalkuvás nélküli elhatározás a lényeg és nagyon erős akarat! Ezt mindennél jobban kell akarni!

Nálam akkor telt be a pohár, amikor betegen is rágyújtottam, pedig nem volt erőm még a wc-re sem kimenni. Magas lázam volt, fájt az egész mellkasom és hátam, levegőt sem kaptam szinte, de azért 1-1 slukk erejéig kivánszorogtam az előtérbe. Ekkor kaptam észbe, hogy "mit csinálsz, te nő???" Ez undorító. A betegségem az első héten átlendített, hiszen alig éltem, nem még hogy rágyújtsak. Utána pedig szigorúan elhatároztam, hogy soha többé! Pedig hidd el, nehéz volt dolgom, mert én nem szimplán megszokásból cigarettáztam, én szerettem cigarettázni. De nagyon! De hál'Istennek ennek 5 éve vége. Eleinte próbálkoztam nikotinos rágóval, a nevére már nem emlékszem, csak arra, hogy majd szétmarta a számat. Ráadásul nekem nem is igazán a nikotin, mint a szokás hiányzott. És mai napig is előfordulnak szituációk, amikor úgy érzem, hogy most de jó lenne egy szál cigi. De tovább is lépek ezen az érzésen és nem engedek teret neki. Büszke vagyok magamra, hogy erősebb voltam a cigarettánál. Boldogsággal tölt el, hogy 5 éve tiszta vagyok. És még valami: sokkal kevesebbet vagyok beteg azóta és sokkal enyhébb lefolyásúak a bajaim. Amíg cigarettáztam, rengetegszer volt hörgő- és arcüreg gyulladásom, most már csak a menetredszerinti influenza dönt le a lábamról, vagy még az se! Ez nem kutatási eredmény, ez személyes tapasztalat. Sok sikert kívánok!

2010. márc. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1 hónapot kell kibírni, és elmúlik a nikotin függőség. Ami sajnos nagyon erős függőség.

Utána, ha valóban le akarsz szokni (mert pl. utálod, hogy büdös a pofád, vagy Te tudod, hogy miért), akkor gondolj erre az okra és ne gyújts rá.


Sok embernek sikerül, és nagyon büszke leszel majd magadra. Lesz is miért. :) Én is abbahagytam sok év cigizés, napi 2 doboz után.


Itt szoktak időnként leszoktató tréninget tartani, a módszer: megváltoztatni a gondolkodást, h. ne kívánja az ember. [link]

2010. márc. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Párommal babaát terveztünk.Szeptemberben döntöttem,nem kell a cigi.És letettem :)Azóta sem kell és immáron 11 hetes kismama vagyok.
2010. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én egyik napról a másikra igaz már másodszor de előtte másfél évig bírtam sajna jött egy tragédia tudom nem megoldás erre a cigi de kellett,és visszaszoktam 2évig szívtam és tavaly október óta de úgy hogy előtte buli volt és elszívtam majdnem 2doboz cigit egy nap és másnap nem kívántam bulik után általában másnap nem kívántam és akkor döntöttem el hogy nem szívom!És azóta nem is gyújtottam rá és nem is akarok!És tök jó így nem vok fáradt többet is eszem mozgok sok!Sok sikert!
2010. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Helló. Én a biorezonanciás terápiával szoktam le(3-szor),habár volt hogy vissza szoktam többször is,de közbe eltel 1-2év nem tudom mért, pedig nem is kívántam ,most megint nem cigizek szűk 5 hónapja tiszta zizi vagyok . ( én 35f) és kb 2 MILLÁT!!! már elpöfékeltem,az nem semmi valahol ennyiért már házat lehet venni. Az biszti ha bele vágsz,olyan nincs hogy csak 1-2 cigit szívok naponta. A lényeg hogy lekel foglalnod magad, csinálj magadnak sok sok programot, és kerüld azokat a helyeket legalább 2 hónapig pl ahol cigiznek,kávé pia stb. Most minden nap félrerakok 500 Ft és ha belenézek dobozkámba szétvág a boldogság ….......67.500 . Na!!! akarod hogy szétvágjon a boldogság! Nem vagy te olyan gyenge ember IGAZ!!!? sok sikert
2010. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!