Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet váltani? Leszokni...

Hogyan lehet váltani? Leszokni a csokiról, édességről, cukros italokról? Fokozatosan, vagy elhatározva, hogy holnaptól márpedig nem eszem/iszom ilyeneket? Kinek hogy ment?

Figyelt kérdés
Szeretnék leszokni,és egészségesebben élni kicsit,meg jobb alakot.
2009. nov. 1. 13:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Fel kell fogni, hogy hosszú távon nagyon ártalmasak lehetnek, elhízáshoz vezetnek, ami nemcsak arról szól, hogy nem szép alak, hanem sokkal több betegség, pl. magas koleszterin szint, magas vércukor, magas vérnyomás, amik nagyon veszélyesek tudnak lenni.

Csak vizet szabadna inni, esetleg teát, de azt is cukor nélkül, ez a sok 100%-os gyümölcslé is kamu, csak jól felcukrozzák.

És ha sok gyümölcsöt eszel, hidd el sokkal jobb, mint a csoki, és ha van facsaró géped, azzal tudsz narancslét csinálni, amibe a húsa is benne van, na az 100%-os.

2009. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
De a narancslé csak egy példa, rengeteg gyümölcsből lehet.
2009. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A csokit és egyéb édességeket én gyümölcs vagy zöldség rágcsálásával hagytam el. Ha rámjött a nasizhatnék, elrágcsáltam egy almát vagy egy répát, karalábot, vagy ami épp kéznél volt. Cukros üdítőkre sajnos nincs ötletem, azokból mindig nagyon keveset fogyasztottam, mivel úgy éreztem, hogy összeragad tőle a gyomrom.
2009. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb, ha egyszerűen többet nem eszel olyasmit, amiről le akarsz szokni. - nem fokozatosan, hanem "mintha elvágták volna". Először is, ki kell találnod, mi az, amivel pótolod a kiesett dolgokat [pl. igazi szörpök, gyümölcsök, zöldségek, cukor nélküli gyümölcskenyerek, stb.]

Én már 3 éve nem eszek semmilyen állati eredetű terméket, cukrosat csak hébe-hóba, fehér/búza/lisztet és gombát meg szinte soha.

Igazából az első 2-3 hét nehéz. Az édességhiány nálam az 5-6. napban volt a legrosszabb, a húshiány kb. 2 hét után... de elmúlt :D

És nem kell arról lemondanod, amit szeretsz, mert tök sok ételt lehet helyettesíteni olyan kajákkal, amik ízre hasonlóak - vagy finomabbak, de nincsenek bennük olyan összetevők, amit te nem szeretnél :)

Én az első hónapban majdnem 20 kilót fogytam - de közben nem árt tornázni is, nehogy megmaradjon a megnyúlt bőr, mert az csúnya :(

[19, lány]

2009. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A teljes tiltás nem jó, mert legtöbbször eléri az embert a megkívánás és akkor jön a habzsolás.


Határozd el azt, hogy nem eszel ilyesmiket, de ha mégis nagyon megkívánod valamelyiket, akkor egy picit engedélyezel belőle:) Pl. egy kocka csoki, pohárka üdítő. Ezzel nem ártasz a fogyókúrádnak és az éddességvágyadat is csitítod.

2009. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezekről egyszerűen le lehet mondani, nem veszel többet és kész.

Nem feltétlenül ott van a baj, hogy megeszel egy csokit, vagy egy-egy rohanós napodon hamburger az ebéded. A gond ott kezdődik, hogy nem fordítunk elég időt az étkezésre, evésre, sokszor az édességet, sütit is normális étel helyett esszük. Ha ebéd után megeszel egy kis kocka csokoládét, vagy egy szelet sütit, semmi bajod nem lesz.

De a chipseket, üdítőket tényleg el kell hagyni, vizet, teát, tejet kell inni helyette. Sok gyümölcsöt enni, azt rágcsálni.

2009. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy egyszerűen egy nap elhatároztam, hogy soha többé nem iszok cukros, szénsavas löttyöket, és azóta nem iszok. Csokit csak nagyritkán eszek, mikor mások megkínálnak. Rágcsálnivalókat szintén nem eszek. Elmegyek mellettük a boltban, rájuk sem nézek. Egyébként is, mit lehet szeretni a műkaján? :P

Szóval mintegy árom éve megcsináltam ezt a váltást egyik napról a másikra, és azóta kösz, jól vagyok. Jó érzés, hogy nem mérgezem magam olyan, ételnek nem nevezhető dolgokkal, amikre a szervezetemnek semmi szüksége nincs. Ehelyett gyümölcsteákat iszok, vagy ásványvizet, azok is vannak olyan finomat, mint a löttyök.

Hát, kb. ennyit gondolok a témáról. Kell egy erős elhatározás, és utána azt kell magadba szuggerálnod, hogy a cukor és a zsír méreg, a tartósítószer és állományjavító, meg a többi vegysz*r meg hatásra olyan, mintha ciánt nyelnél... Nem fog hiányozni, és egy idő után csodálkozni fogsz azon, hogy voltál képes ilyen sokáig ilyen undorító dolgokkal tömni magad...

2009. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Furi kérdés,érdekesek a válaszok is.Kezdem ott hogy két hónappal ezelőtt a fiam évnyitójára készültem,és a fekete nadrágom nem ért be.(az évzárón még jó volt rám).Pénzem nem lévén másikat venni eldöntöttem vissza veszem az édességet.Nagyon nehéz volt,mert a férjem és a fiam is édesszájú,a sógornőm meg istenien süt.De ma már ott tartok hogy csoki helyett almát eszem,a pohár kólából,egy fél deci lett naponta.Képzeld el ,egy óriás milka csoki hever kint a konyhában a polcon,amit ajándék ba kaptunk,kedves rokonoktól,de mellette ott van az alma, citrom ,mandarin is.És a csoki helyett azokhoz nyúlok,mert már nem kívánom a csokit,A hűtöben egy hete van puding vaníliás,azt a fiam nem eszi meg,de eszembe sem jut hogy én megegyem.Tegnap vendégségben voltunk,a jól sütő sógornőmnél,egy szelet sütit ettem ebédtől vacsoráig.Mindig egy pici harapás,és elégvolt.Tudod elhatároztam hogy fogyózok,és az édesség köztudottan hízlal.Nagyon lassan haladok,4,5 kiló ment le szeptember elejétől,de olyan önbizalmat ad hogy megint jó rám egy régi nadrágom,hogy nem hagyom abba.Az is közrejátszik,hogy soha nem volt gondom a vérnyomásommal,de egy hónapja magasat mértek,az ügyeletre kellett mennem olyan rosszul voltam.Azt mondják az is a túlsúly miatt van.Határozd el magad,és menni fog.
2009. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is egyik napról a másikra határoztam el. kezdetben voltak visszaesések, habzsolások, de ma, ha megkívánom a csokoládét vagy az édességet, ránézek egy modell képére, majd komótosan elrágcsálok egy almát. nekem a vékony testek látványa ad erőt. egyébként megéri lemondani a műkajákról, sokkal jobban érzem magam, mióta nem eszek ilyen sz@rságokat, tényleg jobb lett a közérzetem.

cukros üdítőt soha nem fogyasztottam, szal arról nem kellett lemondanom, de igyál helyette mondjuk otthon facsart narancslevet.

2009. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
heh:D én ránézek a barátnöm képére vagy csak rágondolok és máris a gyümölcshöz nyúlok!!!nekem ez ad erőt...:] édességeket meg nem szoktam venni és nem eszek:D
2010. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!