Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A fű segítene? Megváltoztatná...

A fű segítene? Megváltoztatná az életem?

Figyelt kérdés
Nekem csak problémáim vannak. Utálom magam, mindent túlaggódok, gyűlölöm magam, sokszor szorongok, nem tudom elviselni magam és leginkább: felejteni szeretnék. A fentiek miatt nem sikerült semmi az életemben (és esélyes, hogy a fentiek miatt nem is fog). Jó lenne "túlélni" a hétköznapokat... Vajon a fű segítene abban, hogy legalább egy kicsit elviselhetőbbek legyenek a mindennapjaim? Hogy boldogabb legyek?

2017. febr. 26. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Igazából ezen csak saját magad tudsz segíteni. Nem isten és a többi. Tisztelem, hogy valaki vallásos, de hagy ne hozzam fel, hogy isten küldte keresztes háborúba a gyerekeket, mert számára nagyon fontos volt Jeruzsálem, vagy isten mondta, hogy áruljanak bűnbocsánatot cédulákban? :)

A lényeg, hogy inkább egy pszichológust keress fel. Ő sokkal többet tud segíteni és célzottabban, mint egy pap.

2017. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
"egy próbát tehetsz vele. Önmagában biztosan nem fogja megoldani a problémáidat, de segíthet, ha néha kiszakadsz a napi rutinból és más szemmel tudsz a dolgokra tekinteni." - igen, így alakulnak ki a függőségek. Az ember kipróbálja, és kiderül, hogy igazad van! Tényleg olyan, mintha "segítene", ad egy pozitív visszacsatolást ("jobban voltam tőle"), tehát újra meg újra hozzányúl az ember, míg végül függővé nem válik. Aztán a függőség tárgya elkezdi annyira leépíteni, hogy már szó sem lehet az eredeti probléma megoldásáról, az egyetlen cél a túlélés. Már nem az eredeti probléma túlélése, hanem az elvonás túlélése, a mindennapi rutin átvészelése a következő adagig. Kérdező, ha bajod van, ne tetézd.
2017. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Pszichológus sem segített.

Bajom az van, de megoldani nem lehet. Bárcsak meghalnék. Minden megoldódna, véget érne ez az éleznek nevezett szenvedés.

2017. febr. 26. 23:47
 14/22 anonim ***** válasza:
szia én pánikbeteg voltam még pár éve,nekem erős nyugtatókat kellet szednem ahhoz is,hogy a boltba lemenjek,de,ha piáltam akkor jobban voltam,de én leálltam m3g eleinte rossz volt,sőt kész pokol,de ma már nem is hiányzik,a füvet nem ismerem,de szerintem baromság,a pia is,de nekem segített per pillanat,lehet neked is segíteni a fű,de ez sajnos mind olyan dolog ami csak tünetileg kezel,és utána még rosszabb,én nem kezdeném el a füvezést semmi képpen,meg mást sem tudom mire készülsz,és az egy kegyetlen dolog,lassú biztos halál,az idegrendszered egy kettőre rámegy,én a helyedbe megnéznék egy pár füvest,hogy milyen csúnya amikor be vannak kómázva és,nekem is ez segített,dobbenj rá,hogy ez butaság és felejtsd el,keress valami hobbit,kerres egy új munkát,ha kell költözz el,de ezek a káros szenvedélyek a legeosszabb tanácsadók,nekem elhiheted.
2017. febr. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Jaya Deva válasza:

Az élet megváltoztatása belső aktivitást igényel. Keresd meg, hogy mi az, amit a legjobban szeretsz, ami megnyugtat és ami boldogság nem mástól függ, nem is egy szertől, hanem amit a legjobban szeretnél. Építsd fel azt a világot, ami csak a tiéd! Először belül, majd ha van erőd, kívül is (a belső valóság legalább annyira valós, mint a külső, mert abból indul ki minden). Ebben rejlik az életsorsod, a küldetésed.

Évmilliárdok teltek el, hogy létrejöjjenek azok a körülmények, amik közé ebben a formában beleszülettél. A világnak sokkal nagyobb szüksége van rád, mint gondolnád. Nézd meg mi az, amid van, ne azt, amid nincs.

Azt már látom, hogy van egy jó nagy belső káoszod...manapság sok mindenkinek van, ami nem csoda. Vannak technikák az elme lecsendesítésére. Mert csendes elmébe érkeznek meg a válaszok a sok miért-re.

Ki vagy mi akadályoz a boldogságodban? Mik teszik elviselhetetlenné a hétköznapjaidat? Mi tenne tartósan, hosszútávra boldoggá? Miért nem valósítod meg? Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket.

Tapasztalatból tudom, hogy sokkal többen szeretik az embert, mint gondolnánk.

Remélem, nem vetted kioktatásnak, ha igen, akkor bocs.

Nagyon sok sikert és boldogságot kívánok neked és hidd el, hogy nagyon fontos ember vagy! Szívből drukkolok neked!

2017. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes téma ez a fű. Az a baj kedves kérdező, hogy jó is, meg nem is a fű. Nekem segített éveken keresztül. Elköltöztem otthonról külföldre. Pár emberrel barátkoztam csak kint össze, de család, barátok otthon voltak. Annó tini koromba füveztem, de külföldön nem tudtam hogyan, kitől szerezzek. Végül sikerült találnom. 4 évig voltam kinnt. Minden hétvégén, szombaton kétszer, vasárnap egszer, azt is este, füveztem. Nagyon sokat segített. Segített kikapcsolódni, boldognak lenni, végig gondolni dolgokat. A mai napig csinálom. Nem fizikai, hanem szellemi munkát végzek, ami utazással, és stresszel jár. De a fűnek köszönhetően eltudom végezni, és sokkal jobban, megbízhatóbban mint mások. Betépve találkoztam párommal. És az első randink előtt is betéptem (itt kis mennyiségre gondolj, mintha meginnál két felest, csak szimplán laza és vidám voltam). Azóta heti 2-4 alkalommal tépek be. Valorizert használok, így nem rongálom a tüdőmet.

De ez én vagyok. A fű felerősíti az érzéseket. Én mindig egy vidám ember voltam, de stressz az engem is kikészített nagyon. Ezt a fű elvette. De nem tudom nálad milyen hatással lenne. Mert a fű lelki, nem fizikai függőséget okoz. És kapu drog is. Tehát fejben dől el, hogy ráfüggsz-e, és hogy elkezdesz más drogokat is használni. Készülj fel arra is hogy nem leszel a fűtől boldog hogyha szomorú vagy. Akkor csak be pánikolsz és azt fogod hinni hogy meghalsz, a percek óráknak tűnnek... Ezeket tudnod kell. Mert elképzelhető hogy segít, de ha fejben gyenge vagy, ha gyenge akarat erőd van akkor az életedet teljesen tönkre teheted.

Ami még nagyon fontos, hogy használj lehetőleg bongot, de hogyha utazol sokat és nincs pénzed vaporizerre akkor pipát. Mert tényleg egy csoda szer, de a tüdőd nem fog örülni a dohánnyal kevert, forró füstű jointnak vagy bluntnak. És mértékre nagyon, NAGYON figyelj. Több legyen a tiszta napok száma mindig, mint a nem tisztáké. Be téphetsz egy nap tízszer is. Ezt csinálhatod három napon keresztül, de utána 4 napig semmi.

2017. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Sőt mintha a saját életemet olvastam volna. Félelmetes, hogy vannak mások is akik ugyan azt élték át mint én. Látod kedves kérdező? Vannak mások is akik a te cipődben járnak keresd meg az utad. A fű nem megoldás olyan mint az alkohol. Napi 1 sör nem sok ahogy napi 1 cigi sem, de napi 6sör ugyan olyan káros ahogy napi 6cigi.
2017. márc. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A füvezés maga nem segít. Jimi Hendrix gitárját is hiába kapod meg, nem leszel olyan jó gitáros tőle, mint ő. Szerintem érdemes új életet kezdened, új hobbik, új életfilozófia, stb.

Ha ezzel az állapotodban kezdesz el füvezni, inni, valószínűleg csak lejjebb kerülsz, szóval vedd rá magad eg ykis változásra. Onnantól már eldöntheted te is, hogy akarsz-e ilyen dolgokkal élni.

2017. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Eleve rosszul közelíted meg a dolgot... Ha te csak azért akarnál füvezni, hogy úgymond "túléld" a napokat, akkor az egy bukott ügy. Csak beszívsz, és várod, hogy teljenek le a napok. Bizony, sok ilyen ismerősöm van. Ők eltolnak napi több grammot is, ami számomra egyszerűen elképzelhetetlenül nagy hülyeség. Annyi értelme van, mintha egész nap, egész évben kizárólag a kedvenc kajádat ennéd,kedvenc italod innád, és a kedvenc számodat hallgatnád. Pár napon belül elszállna a varázsa, és már csak az a tudat hajtana előre, hogy "a többi csak ennél is rosszabb". Borzalmas dolog ez... De ha ésszel csinálod, ha van valami elfoglaltságod az életben, mondjuk szeretsz filmet nézni, kicsit szívsz hozzá, egy jó pohár üdítő meg csipsz mellett nekiállsz egy jó, elgondolkodtató filmnek, na azt nevezem én igazi élménynek. És az, hogy rá lehet szokni a fűre, meg hogy ez belépő drog, mind baromság. Mint ahogy az is, hogy a fű nem okoz függőséget. A függőséget az ember okozza. Ha az ember gyenge jellem, akkor rászokik, ha van tartása, akkor nem szokik rá. Ne a drogot hibáztassuk, ha az ember ráfügg, hanem az ember gyenge jellemét. Ha elkezded, ésszel csináld. Rajtad múlik, hogy miként állsz hozzá a dolgokhoz, és rajtad múlik, hogy örömöd, vagy bánatod lesz csak az egészből. RAJTAD, és nem a fű tulajdonságain múlik.
2017. márc. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

általában nem írnék ilyet

de a te problémád inkább tűnt egy 7 éves siráma mintsem "Komoly" probléma

te csak is azért írtad ki ide 4-5 hónappal ezelőtt hogy mások is lássák hogy mennyire SZENVEDSZ meg milyen szar lehet neked , képzeld nekem nagyon szar az életem egy olyan úton van ami ugyan nem a legrosszabb de a biztos vég felé halad , istent szidod mert neked szar...

esélyed lenne legalább azt a békét meg találni amit sokan istenben, nem arról van szó hogy isten mennyire létezik meg így kereszt úgy Jézus hanem egy lehetséges út lehetett volna.

én akarok változtatni és te ? Amúgy nem a fű nem segít

az nem egy gyógyszer amit be kapsz és puff jobb lesz

nekem sokk szorongás, pánik rohamom volt miatta és a legrosszabb hogy megváltoztatott és ebből nehéz visszatalálni, de én meg próbálom mert ha nem megy soha nem lesz rendes életem...

neked sikerült azóta ?

2017. jún. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!