Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért tartja mindenki undorító...

Miért tartja mindenki undorítónak, ha valaki dohányzik?

Figyelt kérdés

Pár perce olvastam itt egy kérdsét pár nappal ezelőttről, és eléggé felhúztam magam rajta.

A lényeg az,hogy a nem dohányzók undorítónak tartják a dohányzókat és a halálukat kívánják(tisztelet a kivételnek).Nos,én is dohányzom(a fél családom is),van barátom több,mint egy éve,aki nem dohányzik,és ÉRDEKES MÓDON,ha vele vagyok,nem gyújtok rá,pedig abszolút nem zavarja.Ha olyan társasággal vagyok,akik nem szeretik a füstöt,akkor kimegyek az utcára vagy az erkélyre és ott szívom el a cigit.Tehát,szerintem nem kéne kollektíve az összes dohányzó embert szidni és a pokolra kívánni.Mindenkinek van hibája,nekem speciel ez jutott,másnak más káros szenvedélye van.

Lehet,hogy most nagy vita robban ki ezért,de arra kíváncsi lennék,hogyha egy nemdohányzó beleszeret egy dohányzóba,akkor valóban emiatt dobja-e?Mert szerintem ilyen a Földön nincs...


2010. jún. 9. 18:20
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Amúgy,aki a tüdőrákról beszél...1.:A legtöbb ember,aki tüdőrákot kap az PASSZÍV dohányos,nem aktív.2.:A szmogos légkörtől ugyanolyan fekete lesz mindenkinek a tüdeje,mint a dohányosoké.Ez ellen nincs mit tenni,hiába is tagadjátok.:)
2010. jún. 9. 18:33
 12/44 anonim ***** válasza:
70%
A cigisek legalább annyira károsítják a környezetükben élőket (ember, állat, gyerek, meg miegyéb) mint saját magukat. Én is utálom, mikor megáll mellettem vki, és felém fúj a szél, aztán az én tüdőmbe megy a füst... (ebben az esetben még én vagyok az, aki jobban "szív"... =P)
2010. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim válasza:
100%

barátom dohányzik, de én furcsamód nem érzem rajta a cigiszagot, még akkor sem, ha smárolunk, vagy megölelem.

nálam nem szakító ok a cigi, én nem fogom győzködni, hogy tegye le a cigit, ha le akarja tenni, magáért tegye le :D engem nem zavar.

15/L

2010. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
vki irta h ő előbb kideríti a lányról h cigizik-e, nah ezt igy kell csinálni és igy nem lesz konfliktus...de azért azt megnézném ha monjduk 1 bomba csajjal megismerkednél és kiderül h cigizik akk lazán otthagyod mer cigis:D
2010. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim válasza:
nekem volt egy cigis pasim és szakítottam vele mert büdös volt a szája..xd
2010. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 Manócska'90 ***** válasza:

Szia!


Én nem a dohányosokat nem szeretem kollektíven, hanem egy bizonyos "csoportjukat". Sajnos vannak olyan dohányosok, akik nem olyan figyelmesek, mint ahogy Te írtad magadról.


-> simán az orrom alá cigiznek az utcán és rám (meg másra) fújják a füstöt

-> messzire tartja a magától a cigit, nehogy megégesse magát - persze arra nagy ívből tesz, hogy épp hol van.


Engem többször égettek már meg szórakozóhelyen (színpadon, "tánctéren")cigivel és nyoma is maradt - és utcán is nemegyszer majdnem így jártam. Úgyhogy én azért nem bírom ezt a cigis ügyet, mert oké, pusztítsa magát vele, de az én ruhámat, bőrömet és a tüdőmet hagyja békén.


(Ui.: néha-néha én is rágyújtok - 1 doboz cigi nekem elég egy évig, ha nem osztogatom el inkább - de az utcán kifejezetten figyelek másokra. Ha gyerekek jönnek azonnal átveszem a másik kezembe - nem kell nekik azt a füstöt szívni.)

2010. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:
62%

Én nem dohányzom, és szerintem undorító, ha egy srácnak cigiszaga van. És hát valljuk be, sokan meghaltak már azért, mert a társasági körükben cigiztek, de ez a cigizőt k*rvára nem érdekelte, szívta tovább. Szal tulajdonképpen miattatok is halnak meg emberek (nem feltétlenül miattad, a dohányosokra értettem)



Én soha nem járnék olyannal, kai cigizik, egyfolytában szívhatnám a cigifüstöt, és ő is hamarabb halna meg, tüdőrák stb.



Egyébként szívjad csak tovább, saját magadat károsítod ezzel, és amúgy se lehet belétek diktálni egy csöppnyi együttérzést se. Hisz ti vagytok a NAGY dohányosok, akik elmondhatják magukról, hogy 'MI MEGTEHETJÜK'.

Szal nyugodtan, csak sajnálni tudlak bennetek.

2010. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim válasza:
én cigiztem 1 évig napi 1 dobozzal kb, de miota együtt vagyok a barátommal(több mint 2 éve) még a cigi füsttöl is fulladok, mint állat. én nem nézem le a cigizőket, csak ne rám fujják a füstöt, viszont ha rám fujják és szolok, de leszarják, nah akk ki tudok borulni, rájuk(olyankor az össze pusztuljon, de csak 1 miatt aztán elmulik...) am semmi bajom sem a cigisekkel, sem az ellenük szolokkal, mindenki élje a maga életét, csak a cigisek figyeljenek oda arra aki nem cigizik azt kész is :)
2010. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
nálam kizáró ok. ha egy csaj cigizik, gusztustalannak vélem, és akár milyen jó fej és szép lehet, nem jövök vele össze!
2010. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mi,dohányosok vagyunk a legnagyobb szemétládák a Földön?;) Hmmmm,érdekes meglátás,hogy mi öljük meg az emberkeket.
2010. jún. 9. 18:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!