Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a cigiről?...

Hogy szokjak le a cigiről? Fontos!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.14 évesen kezdtem el cigizni és szörnyen megbántam.A szüleim is cigiztek így mikor elkezdtem egyből el is mondtam nekik sosem vágtam fel azzal ,hogy jaj de menő vagyok mert cigizek és 16-17 évesen már kezdtem nagyon szégyellni is a dolgot.Le akarok szokni.Szörnyen büdös és zavaró is.Már nem is szeretem csak a megszokás miatt csinálom.Sokat cigizek de tényleg.Evések előtt és után reggeltől estig.Napi 2-3 doboz elfogy bár mivel nekem a szüleim cigiznek így nehéznek érzem a leszokást mert mindig érzem a füstöt és megkívánom.Mindig van itthon rengeteg cigi így nem tudok megszabadulni a gondolatától.De le akarom tenni,hogy egészséges életet éljek ne legyek mindig beteg és ne menjen tönkre a szervezetem.Tanácsok esetleg?

2018. júl. 8. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szívj kevesebbet. Vagy többet. Valójában te nem is akarsz leszokni.
2018. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De leakarok :)
2018. júl. 8. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Nikotines rago+gondolj bele milyen rancaid lesznek tole
2018. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam le, hogy kaptam egy infarktust, amibe majdnem bele is haltam. Ezután egy szál cigit sem szívtam el, pedig előtte láncdohányos voltam. Valahogy már nem volt kedvem rágyújtani. Ez is fejben dől el.
2018. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiányzik az elszántség és akaraterő, akkor semmiféle csodamódszer nem segít. Azért olvasd el Allen Carr Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét, állítólag segít a leszokásban.
2018. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2018. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A sport tényleg segíthet - konkrétan ha a beled is kihajtod, maximálisan lefárasztod magad... amire egy pár nap után már szükséged lesz.

Nekem egy súlyzóm volt itthon, és emelgetni kezdtem, gondolatelterelés végett, akkor álltam le, már nem bírtam többször felemelni - kalapált a szívem, és alig kaptam levegőt, és a legfurább, hogy pár nap után már ez az érzés hiányzott rettenetesen (pár hét alatt viszont elmúlik mindkét hiányérzet).

27/F

2018. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. júl. 8. 21:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy e cigit!

18 vagyok fiú! Én is elég sokat cigiztem meg vettem 3 hónapja azóta eggyet sem!

Annyi, hogy először olyat vettem amibe alig volt nikotin az nem volt jó de aztán a legerősebbet vettem és az már jobb!

Azóta sokat javult a közérzetem, teljesítményem! És még megmerem kockáztatni, hogy így nyáron a nagy melegbe jobban is esik!😊

2018. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Attila Bé ***** válasza:
Tubakot (az olcso-kb.400ft) vegyèl, az dohánypor, nemcsak a nikotint potolja, de azt a 4000 toxint, ami a dohányban van. Ès tornázgass (èn is leszokoban vagyok, 30 ève bagozok), ès kerüld a dohányosok társaságát (ha otthon cigiznek, menj el bárhova pl. sètálgatni).
2018. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!