Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a cigiről?...

Hogy szokjak le a cigiről? Fontos!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.14 évesen kezdtem el cigizni és szörnyen megbántam.A szüleim is cigiztek így mikor elkezdtem egyből el is mondtam nekik sosem vágtam fel azzal ,hogy jaj de menő vagyok mert cigizek és 16-17 évesen már kezdtem nagyon szégyellni is a dolgot.Le akarok szokni.Szörnyen büdös és zavaró is.Már nem is szeretem csak a megszokás miatt csinálom.Sokat cigizek de tényleg.Evések előtt és után reggeltől estig.Napi 2-3 doboz elfogy bár mivel nekem a szüleim cigiznek így nehéznek érzem a leszokást mert mindig érzem a füstöt és megkívánom.Mindig van itthon rengeteg cigi így nem tudok megszabadulni a gondolatától.De le akarom tenni,hogy egészséges életet éljek ne legyek mindig beteg és ne menjen tönkre a szervezetem.Tanácsok esetleg?

2018. júl. 8. 17:50
1 2
 11/11 anonim válasza:
Szia nagyon hasonló helyzetben voltam meg is lepődtem a kérdéseden mert mintha csak én írtam volna.Én 13 évesen kezdtem és 19 éves koromig szívtam rendületlenül eleinte nem sokat,de a vége felé a napi két doboz cigi megvolt igaz javarészt unalomból szívtam.Már sokszor próbálkoztam letenni,próbáltam visszavenni akkor jött az e-cigi,de sosem akart összejönni aztán elkezdtem nehéz kapni a levegőt mintha sípolna a tüdőm,olyan sportokat amiben futni kell képtelen voltam csinálni.Nagyon sűrűn jártam fogászatra is mivel a fogkő a cigi miatt is hamarabb kialakult még elől is akkor a vérkeringésem is tönkrement,állandóan zsibbadt a kezem,lábam lilultak a végtagjaim a hidegben,fehér foltos lett a kezem és még kopaszodni is elkezdtem mivel teljesen tönkre tett,főleg az ereim és vérkeringésem ezáltal genetikai okon kívűl kezdtem el kopaszodni is,de folytathatnám azzal is,hogy rengeteg helyen elpattantak az ereim aztán sokszor megfogalmazódott bennem ez a kérdés,hogy ez kell e nekem megéri e,hogy tönkreteszem az életem?Aztán még egy ideig szívtam,de végül nekiálltam konditerembe járni,futni viszonylag egészségesen étkezni szedtem a vitaminokat mint gyógyszer mint gyümölcs formájában,érre is,hogy mihamarabb helyre álljon minden aztán így ezeknek a dolgoknak hála sikerült visszanyernem az egészségem a hajamon kívül persze,de a hajhullás is elmúlott szóval rosszabb már nem lesz.:D Immár egy éve letettem és az utóbb említett dolgon kívül minden helyreállt mintha sosem cigiztem volna persze a futás nem megy még úgy mint a cigi előtt,de idővel ez is rendeződik,de már önmagában is büszkeség csak azt elmondani,hogy én letettem a cigit ugyanis rászokni bárki tud,de letenni csak kevesen.Ezt azért írtam csak le,hogy tudd más is volt/van hasonló helyzetben nekem is itt volt anyám,nővérem akik láncdohányosok mégis sikerült letennem igaz lesznek nehezebb időszakok az elején amikor nagyon kívánnád a cigit és az ideg is megfeszít,de tedd fel a kérdést,hogy jó e ez neked?A leendő fiadnak/lányodnak?A válasz az lesz,hogy nem:)szóval én csak annyit kívánok mindegy hogyan,de sikerüljön letenni a jobb és egészségesebb élet reményében én szórítok neked,de ha nekem sikerült pedig elég akarat gyenge ember voltam akkor biztos vagyok benne,hogy menni fog muszáj mennie valahogy találd ki mivel foglald le magad és szuper lesz minden mert nem tudom neked az beválna e mint nekem azért írom,hogy ezeket egyéni igényekhez kell igazítani,de tényleg mindegy minek vagy kinek a segítségével csak sikerüljön mert hidd el minden jobb lesz napestig sorolhatnám a pozitívumokat a cigi letétele után.Sok sikert és kitartást hozzá,de hidd el fényévekkel jobb lesz minden.
2018. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!