Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Titeket mennyire zavar, ha a...

Titeket mennyire zavar, ha a párotok dohányzik?

Figyelt kérdés

Én azelőtt csak hallottam, milyen egy dohányos emberrel lenni.

Egyszer voltam dohányossal. Én sose próbáltam, így hamar meg is éreztem. Állandó cigi szag a ruháján, haján, a leheletén, akármit csinált. Ha dohányozni volt rögtön megéreztem. Ha mellettem gyújtott rá, sajnos az én ruháim és a hajam is cigi szagú lett.

A hangulatára is hatással volt, ha nem tudott rögtön rágyújtani amikor szeretett volna, akkor ingerlékenyebb lett.

Kiderült baj van a szívével, orvos is mondta szokjon le, nem halhatott rá, rám sem. Ha próbált leszokni se bírta ki, hiába mondtam ha egyedül nem megy, keressen szakembert.

Nemcsak emiatt, de emiatt is vége lett a kapcsolatunknak.


Én többet nem is kezdenék dohányos emberrel, azóta csak nem dohányos párjaim voltak, sokkal jobb volt. Mindig illatosak, és nyugodtabbak voltak, kiegyensúlyozottabbak. A csók is sokkal kellemes volt.


Előző munkahelyeimen, és mostanin is láttam sajnos szép, fiatal, huszon éves lányokat rágyújtani, naponta többször is a dohányzórészen.

Olyankor elgondolkodom, szép-szép, de vajon egy férfit se zavar, hogy esetleg milyen megcsókolni cigizés után (én sajna tapasztaltam milyen kellemetlen)? El lehetnek szineződve fogai, a keze, körme. A hosszú távú hatásairól nem is beszélve, most még szép, de milyen lesz így évek múlva?


Gondolom azokat nem zavarja, ha a párjuk dohányzik, ha ők maguk is dohányoznak.


Titeket is kérdezlek nem dohányosokat, titeket nem zavar, vagy mennyire zavar ha a párotok dohányzik, vagy olyasvalaki, aki tetszik?



2019. jún. 1. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem zavar. Nem dohányzom, mert többet ér az egészségem. A dóhányzók lényegében betegséget vesznek pénzért... Továbbá nem akarom ezzel gazdagítani a dohánycégeket és az államot sem.


Párkapcsolatban pedig elvárom, hogy a partnerem is adjon az egészségére, legyen jövőképe és terekedjen arra hogy elérje a céljait. Ha valakit szeretsz nem akarod betegen látni, ezért nem is értem, hogy lehet elfogadni hogy a párod dohányzik... Nem élnék olyannak aki tudatosan rövidíti az életét és mentálisan olyan gyenge, hogy nem tud leszokni róla. Nem beszélve a dohányos nők gyerekének az égészségéről...


De ez persze csak az én elvem és elvárásom. Mindenkinek joga van eldönteni mit szeret és mit nem :)

2019. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar hogy a barátnőm dohányzik, ez az ő dolga. Amikor ideköltözött hozzám akkor annyit kértem tőle hogy az erkélyen dohányozzon és ne a lakásba, illetve ha autóval megyünk valahova akkor ha az én autómmal megyünk abba ne dohányozzon, mert ő dohányzik a saját autójában. A sajátjába én tőlem mellettem is rágyújthat mert engem nem zavar se a füst, se a szag semmi, csak az tud irritálni ha egy légteret befüstölnek például szobát vagy autót vagy bármit. Ha beszállok egy autóba akkor ugye árad belőle a cigi szag aki dohányzik autóban és ez engem jobban zavar mint ha valaki mellettem dohányzik.

A lakásban egyszer gyújtott rá mert kint ítélet idő volt és az erkélyre sem akart kimenni emiatt így a lakás másik oldalán a konyhában gyújtott rá nyitott ablaknál. Akkor nem voltam itthon de simán megéreztem órákkal később amikor hazaértem mert hiába volt az ablak nyitva a konyhába, hiába főzött közben, és hiába volt csukva a konyha ajtó mégis érezni lehetett a lakásban a cigi szagot és ez zavar engem. Akkor is érezni lehetett bent a dohányszagot a lakásban amikor a szomszédaink újították a lakást és ugye nyitva volt a bejárati ajtó mert azt is cserélték és akkor lehetett érezni hogy bent dohányoznak mert a cigi füst az egész lépcsőházba érezhető volt és hozzánk is beáramlott a szag.

2019. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Dohányos csajjal nem kezdek,akármilyen jól néz ki,akkor sem!
2019. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem foglalkozok dohányzó nőkkel. Ugyanúgy mint a szüzesség hiánya, azonnali buktató, és tovább nem is érdekel a nő.
2019. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne párom nem zavarna,mert én is cigizek.nem sokat de cigizek.meleg srác vagyok de gondolom heteroknál is igy működik.én azt is megértem hogy ha valaki nem cigizik undorodik az ilyen pártól...sőt azon csodálkozom hogy akik nem dohányoznak van aki eltűri a dohányzást a párjától.szerintem az ilyen pár nagy kincs
2019. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha ő tüdőrákba hal meg akkor én is xd
2019. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3. hozzád annyi, hogy párom 10 év házasság után szokott rá, bár utána én is xd
2019. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon zavar. Nem tudnék dohányzó emberrel összejönni, de még barátságot is nehezen kötök ilyen emberekkel személyesen, velük maximum interneten. Szerencsére a barátom nem iszik, nem dohányzik. Mert a pia szagát is utálom, undorodom az alkoholszagú emberektől. Az egyetem elején megpróbáltam összebarátkozni egy lánnyal, aki szimpatikus volt. 2 hétig bírtam vele és a többi dohányos lánnyal lógni, mert egyszerűen öklendeztem a szaguktól. Igényes, csinos, intelligens lányok voltak, de ömlött a dohány bűze minden ruhájukból és a hajukból. Az előadásokon azt hazudtam nekik, hogy nem látok rendesen, hogy előre mehessek és ne kelljen mellettük ülnöm órákon át egy ablakok nélküli előadóban. Szünetekben odamentem hozzájuk beszélgetni, de nem sokáig bírtam velük lógni, mert 12 óra alatt egy szendvicset se tudtam megenni, ugyanis ők nem ettek, hogy kimehessenek abban a kevés kis időben cigizni. Én meg csak ott álltam közöttük a hidegben, szívtam a büdös füstöt és próbáltam nem rosszul lenni. Szóval sajnáltam a dolgot, de új társaságot kellett keresnem a saját egészségem érdekében, velük meg csak az aula másik végében ülve beszélgettem.
2019. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eleinte engem is zavart, de mivel a barátnőm már több mint 10 éve, 14 éves kora óta dohányzik, elfogadtam így.
2019. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na jó, az talán más ha valaki néha, nagy ritkán rágyújt, talán azt még el lehet viselni.


Akivel én voltam és dohányzott, sajna erősen függő volt, volt olyan akár napi egy vagy két dobozzal elszívott.


Olyan rossz emlékeket hagyott bennem (a szagok és a viselkedése), hogy emiatt se kezdenék többet dohányossal, egyszer is elég volt. Kész szenvedés volt egy idő után.


Próbáltam rá hatni, hogy az egészsége érdekében le kéne tennie, az orvos is mondta, hasztalan volt. A doktor is felajánlotta segít, az se érdekelte.

Emellett egészségtelenül is élt.


Ez csak az én véleményem, van akit nem zavar ha a párja cigizik, én ezt elfogadom.


De én már a szagától rosszul vagyok, egy időben éreztem eleget szinte mindenhol. A rossz emlékek miatt már olyat se szeretnék, aki csak néha rágyújt.


Csak nem dohányzó partnert szeretnék ezentúl.

2019. jún. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!