Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
64%
Ezt az önkormányzatnál kell intézni.
jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
100%
Fizetned kell, nincs olyan, hogy nem akarod. Magyarországon kötelező a tb fizetése. Ha van munkahelyed, automatikusan levonjak, ha nincs, neked kell fizetned. Ha nem tudod, mert annyira kevés a jovedelmed, kervenyezheted az önkormányzatnál hogy ők fizessék. Ha nem fizetik és te sem, akkor be fogják hajtani rajtad. A tb adók módjára behajthato, tehát inkasszozhatjak a szamladat, illetve akár az autodat is lefoglalhatjak, elarverezhetik
jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 A kérdező kommentje:
Akkor kérnem kellene az önkormányzatnál? Azt tudom, hogy kötelező és ha nem fizetem behajtják stb. Tehát amit leírtál, azzal mindennel tisztában vagyok. Már eléggé utánajártam. Itt már csak az a kérdés, hogy hogyan érjem el, hogy a 0 bevételemből ne magamnak kelljen fizetnem.
jan. 23. 17:24
 4/100 anonim ***** válasza:
57%

Ezek szerint el kell adni az autót, illetve idős szomszéd a garázst is eladta.

De nem tudom, hogy a garázs is számít-e ilyen szempontból, ott is valami támogatás igénylése miatt kavarhattak. Pontosan nem tudtuk meg.

jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ez már adó, és beszedik, ráterhelik a vagyontárgyaidra: Ingatlan, autó, föld stb.

De ami a legdurvább, hogy fél évet meghaladó tartozás után, igaz sürgősséggel ellátnak, de utána ki kell fizetned az ellátás összegét.

Lehet kérni a Kormányablaknál szociális alapon, hogy ne kelljen neked fizetni.

De ennek komoly anyagi feltétele van.

Az 1 főre eső jövedelem, vagyon.

Nézz utána a jogszabályban pontosan mi a határa ezeknek én most nem tudom forintra megmondani.

Ha a jövedelmed, vagyonod meghaladja ezt az összeget, akkor nem leszel jogosult és neked kell fizetned.

Ha jóindulatú az ügyintéző akkor elmondja a jövedelem és vagyon határösszegeket.

Ha nem vagy jogosult, akkor irany a NAV, ahol be kell jelentened, hogy magad után fizeted és küldenek pár napin belül csekket.


Mondjuk 26 évesen lehetne több eszed, mert irtó gáz ez az ovis én ugyan nem fizetek hozzáállás, a másik pedig, hogy te is utána tudnal nézni a neten.

jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 A kérdező kommentje:
Ácsi! Milyen garázs? És milyen féléves tartozás! Ne találjátok ki semmit! Olvassátok el és értelmezzétek!!! Mindent részletesen és érthetően írtam le!
jan. 23. 17:40
 7/100 anonim ***** válasza:
75%

A 4-es csak példát hozott a garázzsal!!!

Ha fél évig nem fizeted a TB-t:

Ez a NEAK honlapjan van.


Továbbá 2020. július 1-jétől már nem lesz lehetőségük az elmaradt egészségügyi szolgáltatási járulék utólagos befizetésével a jogviszony utólagos/visszamenőleges rendezésére, vagyis a betegeknek, ha ebben az időszakban látják el őket közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatónál, ki kell fizetniük a szolgáltatás díját.


A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a járuléktartozás mértékéről havonta értesítést küld a járuléktartozással rendelkezők részére. Abban az esetben, ha valaki meghaladja a hat havi járuléktartozási mértéket, a NAV jelzése alapján a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő érvényteleníti a TAJ számot.



Sürgősségi ellátás:


Amennyiben - NAV járuléktartozás miatt- érvénytelen TAJ számmal vesz igénybe sürgősségi ellátás körébe tartozó egészségügyi ellátást közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatónál, úgy az ellátás költségeit meg kell téríteni a vonatkozó finanszírozási rendelet alapján.

jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:
De milyen fél éve nem fizetem? Álljatok már le ezzel!!! Mondom fél éve áll fenn ez a helyzet (hogy nem fizeti az állam a tb-met, mivel fél éve nem vagyok rá jogosult) és decemberben jött a tartozás q 16000 valamemnyi amit azon a napon BE IS FIZETTEM!!! Remélem elég világos voltam!!!
jan. 23. 17:47
 9/100 anonim ***** válasza:
87%

Az allam nem az autód miatt követeli tb-t, annak nincs köze hozzá. Egyetlen esetben lesz, ha végrehajtás alá kerül.


Holnap sétálj be az önkormányzathoz és kérdezd meg, hogyan tudod igényelni hogy az önkormányzat fizesse a tbt

jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy be is fizetted!!!

Háborogsz itt össze-vissza, miközben segíteni szeretnének az emberek.

A fél évet azért írtam ilyen nyomatékosan, mert láthatóan nem vagy okos, ellenben önérzeted mint egy kolhozparasztnak és ezzel a hozzáállással, hogy te ugyan nem fizetsz, mit képzelnek ezek, igen hamar össze fog jönni a 6 hónapos tartozás és akkor pisloghatsz, mint hal a szatyorban.

Felfogtad egyáltalán mit kellene tenned?

jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!