Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóvásárlás utáni kötelező...

Autóvásárlás utáni kötelező papírmizériák? Bővebben alant

Figyelt kérdés

Első autós vagyok,járatlan az ilyesmiben, szóval nagyhangú okostojások kíméljenek, hasznos tanácsokra van szükségem, köszönöm!

40 évesen sikerült végre egy 12 éves autót vásárolnom. Lefoglalóztam, a héten bemegyek és kifizetem KP. A párom lesz a tulajdonos, én az üzembentartó, jogosítványom csak nekem van. A telephelyen azt mondták, elintézik a forgalomba helyezést, miegymást, ami ilyenkor kell. Ez azt jelenti, hogy mikor megyek rendezni a számlát, már el is hozhatom az autót?

Másik kérdésem, hogy mikor megyek majd adásvételit aláírni, forgalmi, ilyesmik, ahhoz már vinnem kell egy megkötött kötelező felelősségbiztosítást? Vagy azt is lehet majd a kereskedőnél intézni?

S utolsó kérdésem; Az autó tulajdonosa rendelkezik BP.-i bejelentett lakcímmel. Ő is igényelhet az autóhoz ingyenes parkolási engedélyt az önkormányzatnál, vagy csak az üzembentartó? igaz, és vidékre vagyok bejelentve.



2016. febr. 8. 21:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
amikor kifizetted már viheted is ,azt jelenti megvetted a tiéd,biztosítást nem kell előre,a kereskedőnél is pár perc alatt megvan,neten valami alkusz cégen keresztül szokták,annyi van belőlük ,mint a rossznyavaja.a parkolást a tulajdonos a lakcím ,forgalmival tudja rendezni a kerületi okmányosoknál.én így intéztem ,ha jól emlékszem a dolgokra.
2016. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha jól értem, a tulajdonos részéről nincs akadálya a parkolási engedély kérésnek, függetlenül attól, hogy nem ő fogja használni az autót?
2016. febr. 8. 21:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Annyi jó tanácsot adnék, hogy a biztosítást, ha nem is azonnal, de még aznap kösd meg, én 3 nappal a vásárlás után kötöttem, és rám vertek vagy 1400 ft fedezetlenségi díjat.
2016. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. febr. 8. 22:30
 5/15 anonim ***** válasza:

"A telephelyen azt mondták, elintézik a forgalomba helyezést, miegymást, ami ilyenkor kell."


Szóltál, hogy más lesz az üzembentartó, mint a tulajdonos? Mert alap esetben a tulaj nevére csinálják meg a papírokat, aztán mehettek az okmányirodában új szerződéssel és némi készpénzzel bejegyeztetni az üzembentartót!


Viszont ha bejegyzik az üzembentartót, akkor tudomásom szerint csak az kaphat parkolási engedélyt. Lehet jobban járnál egy kölcsönadási szerződéssel.

2016. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy kötelező biztosítás nélkül egyetlen métert sem mehet közúton az autó.

Kötelező felelősségbiztosítást az adásvételi szerződés kitöltésével párhuzamosan lehet intézni a neten, 30 nap fizetési haladékot adnak, de érvényes lesz, lehet az autóval közlekedni.

Ajánlott otthon bepötyögni egy kalkulátorba a megfelelő adatokat, szemezgetni a biztosítók ajánlata között.

A tulajdonos-üzembentartó leosztásnak van valami érdemi oka?

A kereskedések ügyintézéseiről vannak jó és rossz tapasztalatok.

A névre íratást általában elfogadhatóan intézik, viszont, ha az autót műszakíztatják is, ott már több stikli lehet - képesek olyan autót is áttolni a műszakin, amelyekben komoly hibák rejlenek (ha ez érdekes számodra)


Az okmányirodában kérik a kötelező biztosítás megkötését igazoló papirost, ha neten kötötted, ki kell nyomtatni a visszaigazolást.

Eredetiség vizsga igazolást.

A jármű forgalmi engedélyét, a jármű törzskönyvét.

Szabályosan kitöltött adásvételi szerződést.

A törzskönyv hiányából is lehetnek galibák, arra érdemes oda figyelni.

2016. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A párom lesz a tulajdonos, én az üzembentartó, jogosítványom csak nekem van."


Jogosítvány nem kell autóvásárláshoz. Bárki lehet tulajdonos és üzembentartó.

A 3 éves fiam is lehet autótulajdonos.

Csak ezért nem kell neked üzembentartónak lenned. Lehet a párod tulajdonos és üzembentartó is egyben.

2016. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló!

A párom nem lehet üzembentartó, hiszen nincsen jogosítványa!

2016. febr. 9. 11:17
 9/15 A kérdező kommentje:

Benedict Yossarian

Szóltam, hogy más lesz a tulaj és más az üzembentartó!

Kifejtenéd bővebben, mi a lényege a kölcsönadási szerződésnek?

Hála.

2016. febr. 9. 11:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor leírom még egyszer. Attól még lehet üzemben tartó, hogy nincs jogsija. Csak nem vezetheti az autót. De fizetheti a kötelező dolgokat rá.

Ezt a marhaságot honnan vetted, hogy jogsi nélkül nem lehet valaki üzembentartó? Az csak a vezetéshez kel!!!


Vagy szerinted egy üzembentartónak kötelező vezetnie a kocsit????

2016. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!