Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
 61/104 anonim ***** válasza:
54%

Értem.

És azok nem kapnak szoc.segélyt, akiknek a munkaügyi központ felajánl àllast, akár közmunkát és elutasítja.

febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azok sem kapnak, akiknek vagyonuk van. A kerdezonek van egy autója, ami vagyonnak számít.
febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
40%

Nekem van csaladtagom, aki jàrt ebbe a cipőbe csak ő mas miatt nem tudott dolgozni.

3 hónapig kapta a munkanèlkülit, azután felajánlották neki a közmunkát az nyilvàn nem tetszett, így a szoc segélyt sem kapta. Hàza es autója is van. Nem ezen múlik

febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
75%

63!


A csaladtagod azért nem kapta, mert nem fogadta el a kozmunkat = nem együttműködő. A kerdezonel nemntudni, hogy egyáltalán ajánlottak e neki kozmunkat. Ha nem, akkor szociális segélyt kapna, ha nem lenne autója.

febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:
30%

Akkor is kapja a szoc.segélyt, ha van autója, lova, háza.

Ezt a támogatast azért kapja az ember, mert nincs pénze. Az autó meglete nem feltétele annak, hogy pénzed van. Pl ajándekba is kaphatta vagy örökölte...stb. attól, mert valakinek van autója, de az élet úgy hozta, hogy sajnos munkanélküli és nem tud létesíteni munkaviszonyt 3 hónap után sem még nem biztos, hogy pénze is van. Mi van, ha egy rossz trabantja van ..nem függ össze a kettő.

febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
75%
De, összefügg.
febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
40%

66

Rendben, nem vitatkozok ezen.🙂

Azért remélem a kérdező már talalt melót és dolgozik.

febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
80%

Összefügg bizony.


A lakhatását szolgáló ingatlant nem veszik figyelembe a rászorultsági kérelem elbírálásánál, mint "vagyontárgyat". Ha már van akármilyen autó a nevén, bizonyos nem megy automatikusan a rászorultság megállapítása. Senkit nem érdekel, hogy miként jutott hozzá. Örökölte, vette, ajándékba kapta...

febr. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta sem találtam munkát. Van autóm igen. De házam és lovam sincs.
febr. 29. 19:25
 70/104 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező

Azt megkérdezhetem, hogy akkor miből èlsz?

Van végzettséged? Bàr ez nem mérvadó.

febr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!