Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
33%
Ne engedd el a füled mellett: miből fizeted a benzint, a kötelező biztosítást, meg a műszaki vizsgát? Ezekre futja a 0 bevételből?
jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 A kérdező kommentje:
Na szóval akkor érdeklődjek az önkormányzatnál? Ezen kívül mi mást tudok még tenni az ügyem érdekében?
jan. 23. 20:50
 23/107 anonim ***** válasza:
54%

De minek? Amíg neveden van az autó, úgyis kiröhögnek.

Elég nehéz lehet a felfogásod, a garázsos megjegyzésem sem értetted, hogy csak felvetettem, példaként.

Ezek szerint óvatosan kell fogalmazni. Összetett mondatokat nem mindig érted sajnos.

jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 A kérdező kommentje:
Mit minek? Nevemen lesz az autó mindig is már, amíg meglesz. Aztán pedig a következő autóm lesz a nevemen. Szóval nem értem...
jan. 24. 07:14
 25/107 anonim ***** válasza:
74%

Akkor meg ne számíts semmiféle szociális támogatásra, hacsak nem rokkantautó.

Ezek szerint telik benzinre és a többi fenntartási költségre is.

jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 A kérdező kommentje:
Nem számítok semmi másra, csak arra, hogy ne magamnak kelljen fizetni!!! Értsétek már meg végre valahára!!!
jan. 24. 11:00
 27/107 anonim ***** válasza:
61%

"Nem számítok semmi másra, csak arra, hogy ne magamnak kelljen fizetni!!!"


Tehát szociális támogatásra számítasz. Neked tényleg gondjaid vannak...

Próbáld magad rokkantosítani szellemi alapon, hátha akkor nem magadnak kell fizetni.

Érted: nem magadnak kell fizetni.

jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 A kérdező kommentje:
Komolyan már!!!
jan. 24. 11:45
 29/107 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor komolyan: be eszembe az önkormányzathoz és érdeklődsz. De innen nézve, mivel van vagyonod -értsd, autód- esélytelen, hogy kapj támogatást
jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 A kérdező kommentje:
Igen értem. De az önkormányzat sem fogja akkor így fizetni? Hogyha van autóm?
jan. 24. 11:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!