Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:
81%
Nem, az önkormányzat se fogja fizetni. Igen, azért mert van autód.
jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 A kérdező kommentje:
És ez biztos?
jan. 24. 13:02
 33/107 anonim ***** válasza:
66%
Az a biztos, ami már megtortent. De áruld már el, miért nem kapod össze magad és slattyogsz be az önkormányzatra érdeklődni????
jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/107 A kérdező kommentje:
Befogok. Csak előtte még itt gondoltam segítséget kérni. Hátha megoldódna előbb.
jan. 24. 13:18
 35/107 anonim ***** válasza:
57%
De nem oldódik itt meg, bakker. Minden kérelem egyéni elbiralas alá esik.
jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De akkor csak az önkormányzat segíthet? Más nem?
jan. 24. 13:25
 37/107 anonim ***** válasza:
57%
Nos, megkerdezheted a szomszedodat is, hátha ő fizetné neked...
jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/107 A kérdező kommentje:
Komolyan már!!!
jan. 24. 13:50
 39/107 anonim ***** válasza:
30%

"Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok"

A kerületünkben járna akkor neked az ingyenes "TB". Csak egy másik hivatalban kell igényelni.


Amúgy 2012 óta nincsen TB-jogviszony, eü. adó van.

jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 anonim ***** válasza:
40%

39!


Onnantól, hogy lejárt a munkanélküli jaradek, az önkormányzat az illetékes, ők vállalják át, amennyiben jogosult rá az igénylő.

Nem, nincs "egészségügyi ado", egészségügyi szolgáltatási járulék van, nem ado. Az adóhatóság annyi köze van, hogy adok mintájára behajthato

jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!