Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 A kérdező kommentje:
Semennyi hónapos tartozás nem fog összejönni! Én csak segítséget kértem, ti pedig csak támadtok
jan. 23. 17:57
 12/107 anonim ***** válasza:
59%

Ember azt írod, hogy fél éve követelik a TB befizetést.

Vegyük le ebből a januárt.

Akkor tavalyra marad 5 hónap. Tavaly havi 9600 ft kellett fizetni.

Tehát 5x9600 ft az, ami tavalyra esett. Ez 48.000 ft.

Ebből te befizettél: "16000 valamennyit." Kerekítsünk legyen 16000.

48000-16000= 32000 ft tartozás tavalyra!!!

És itt az idei év, amikor már 11100-ra emelkedett a havi befizetendő.

Tehát ami a fél év munkanélküliségből az idei évre maradt 1 hónap.

1x11600=11600

A tavalyi 32000 plusz az idei 11100=

43100!!!

Én a helyedben nem itt kötekednék, hanem reggel az első utam a teliberakott önkormányzathoz, vagy kormányablakhoz vagy tanácshoz, vagy nevezd aminek akarod vezetne.

És nem mennék el addig onnan, míg meg nem tudnám, hogy a vagyonom és a velem egy háztartásban élők jövedelme alapján jogosult lennék-e szociális alapon nem fizetni a TB-t.

Ha igen, akkor kitölteném azt a telibeszomorodott kérelmet és beadnám.

Ha megjönne a határozat, hogy nem kell fizetni, a NAV-hoz akkor is bemennék, mert nem tudom hogy lenne visszamenőleges hatálya a nem fizetésnek.

Érted amit írtam?

jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 A kérdező kommentje:
Hol írtam olyat, hogy fél éve követelik? Mutasd már meg!!! Mert SEHOL SEM ÍRTAM!!!
jan. 23. 18:17
 14/107 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rá jogosult ezt is leírtam, mivel van autóm. Tehát van vagyonom. Mindennek is utánajártam már. De leírtam!!!
jan. 23. 18:19
 15/107 anonim ***** válasza:
53%

"munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t."


Ember te szedsz valamit?

Leírni sem tudod pontosan mióta és mit követelnek rajtad.

Mondd, hogy trollkodni jöttél...

Én nem ötletelek itt neked többet, csak tudod dolgoztam munkanélküliekkel, ismerem milyen aljas a rendszer, tudom milyen sz@r

helyzetbe hoz embereket, mert nincs munka, sz@rok a fizuk és megesett rajtad a szívem.

jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 A kérdező kommentje:
Kb fél éve!!! Ott van, hogy kB!!! Mert nem tudom pontosan,hogy mióta!!! Eléggé érthetően írtam le mindent!!! Érdekes, hogy vannak akik tudták értelmezni. De akiknek valami nem világos, az kérdezzen! De ne állítson valótlant!!! Ne találjon ki magától semmit sem!!! Munkanélküli vagyok. Regisztrálva. De tb-m nem fizeti az állam, mivel van 1 autóm és ez számukra kiderült ugye és ezért tagadták meg a kérelemet, amit beadtam.
jan. 23. 18:31
 17/107 anonim ***** válasza:
60%
És miből tartod fent az autót 0 bevétellel?
jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 A kérdező kommentje:
Szóval akkor beszéljek az önkormányzattal? Mást nem tudok tenni?
jan. 23. 18:40
 19/107 anonim ***** válasza:
75%

"Nem vagyok rá jogosult ezt is leírtam, mivel van autóm. Tehát van vagyonom. Mindennek is utánajártam már. De leírtam!!!"


"Szóval akkor beszéljek az önkormányzattal? Mást nem tudok tenni?"


A fentiek alapján megtetted mar

jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 A kérdező kommentje:
Nem tettem meg!!! Akkor?
jan. 23. 20:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!