Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
 71/107 anonim ***** válasza:
40%

"Sajnos azóta sem találtam munkát. "


Mindentől függetlenül próbálkozz meg azzal, hogy kérelmezed a rászorultságod megállapítását, hogy onnantól kezdve mentesítsenek a járulék fizetése alól.

Hátha szerencséd lesz...

márc. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
100%
Már kérelmezte, de mivel van vagyona -az auto- nem kapja meg
márc. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 A kérdező kommentje:
Így van ahogy a #72 írja. Például ma jött az újabb email a nav-tól, hogy 11300 forint elmaradt tartozásom van és fizessem be. De mivel 0 keresetem - 0 bevételem van - ezért nem tudom hogyan intézzem el, hogy ne kelljen fizetnem. Ebben kérem a segítsetek!!!
márc. 1. 09:30
 74/107 anonim ***** válasza:
57%

Semmi különös, be fogják hajtani, lefoglalják az autót, ha nem vagy képes felfogni, amiket írtam én is.

Szerintem ez probléma is, hogy egy ilyen korlátozott felfogású embernek autója van. Közlekedésben ennyi ésszel részt venni, felháborító is. Az orvosodnak ezt nem szabadna megengedni, veszélyes vagy másokra.

Találkoztam sajnos a közlekedésben is elmebetegekkel, vagy láttam ilyenekről netes videókat, ilyenek vannak sajnos.

Az élet pofán fog verni, amikor jön a behajtás, majd hátha tanulsz belőle. Én itt hiába beszélek, nem fogod fel, neked valami bajod lehet, de majd kapsz az arcodra, meg is érdemled.

márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg csak nem akar dolgozni. El sem tudom képzelni, hogy 26 évesen kb 9 hónapja, hogy nem talált semmi munkát.

Nekem csak az a felháborítí, hogy ahelyett, hogy elmenne dolgozni, keresi a kibúvót a fizetes alól.

Mindenkinek fizetnie kell.

Amúgy ezzel nem azt mondom, hogy nem adódhat olyan, hogy az ember egyik naprîl a másikra elveszíti a munkáját. De az keres másikat.

márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 A kérdező kommentje:
Milyen 9 hónapja? Október elején még dolgoztam. Tanulj már meg számolni!!!
márc. 1. 21:45
 77/107 anonim ***** válasza:
81%

Hallod januári a posztod, abba azt írtad fél éve. Olvasd vissza😃

Ha már hazudsz úgy tedd, hogy legalább legyél tisztába vele😂

márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
80%

Ezt nem úgy kell felfogni szerintem, mint egy átlag naplopót.

Itt a válaszokból is mindenki láthatja, hogy valami baja van, autista stb.

Jogosítványt azonnal el kell venni és az ügy lezárva.

márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
73%

Hát nem tudom.

Lehet igazad van #78.

De azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy autista és jogsit kapott. A másik meg az, hogy nekik is van megfelelő munkahely. Ha autista is, nem lehet súlyos, ha pl autót tud vezetni. Nem puszira adják a jogsit.

márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
73%

"Jogosítványt azonnal el kell venni és az ügy lezárva."


Nekem nincs jogosítványom, mégis van autóm. Örökség...


"be fogják hajtani, lefoglalják az autót,"

Ha most indult ellene végrehajtás, akkor 200 ezer forint tartozásig nem foglalnak vagyontárgyat. Addig "csak" jövedelem-letiltás, valamint banki inkasszó mehet, más nem.

Viszont 6 havi járulékösszegnek megfelelő tartozás felhalmozása esetén a TAJ-számodat érvényteleníti a NEAK, és onnantól kezdve számodra fizetős lesz az egészségügyi ellátás mindaddig, amíg a teljes tartozást ki nem egyenlíted.


Ha nem akarod a bajt tetézni, akkor mindenfeleképpen állj valahol munkába és kezd el dolgozni. Nagyon más lehetőséged nincs. Vagy szabadulj meg a kocsitól.

márc. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!