Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező magamnak...

Miért kötelező magamnak fizetni a tb-t, és hogyan oldjam meg, hogy ne magamnak kelljen fizetni? Bővebben lent! 26/F

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Mindig szoktam időben teljesíteni a jelentkezési kötelezettségemet az állam felé a munkanélküli "regisztráció-ban". Mivel van autóm és a nevemen van, ezért amióta nem találok munkát és munkanélküli vagyok, (kB fél éve áll ez fenn) ezért azóta az állam folyamatosan követeli rajtam a tb-t. De én nem szeretném fizetni. Kötelező ezt fizetni? Hogyha én nem szeretném fizetni. Decemberben 16000 valamennyit kellett befizetnem és ma reggel jött az email, hogy fizessek be 19200-at. Decemberben voltam bent a NAV-nál, hogy elengedik-e, vagy valami. De sajnos nem. Köteles vagyok befizetni azt mondták. Hogy tudnám én ezt "lemondani"? Esetleg hogyhan törlődnék a regisztrált munkanélküli nyilvántartásból? Vagy hogyan? 0 keresetem és 0 bevételem van.

jan. 23. 17:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:
30%

40: Le vagy maradva 12 évet:

[link]


Az Alaptörvéyben nincsen egészségügyi szolgáltatási járulék, az Alkotmányban van. 2012. jan. 1 óta Alaptörvény van...

Ettől zeng az közélet 10 éve.

Ahogy nyugdíjat sem kötelező fizetni, az csak "adható", ez is az Alaptörvényben van.

jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 anonim ***** válasza:
59%

2023.01.06


"Az a személy, akire Magyarországon a társadalombiztosítás szabályai kiterjednek és nem biztosított, valamint egészségügyi szolgáltatásra sem jogosult – a kockázatközösség elve alapján – egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére köteles.

Egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alapján az egészségbiztosítás egészségügyi szolgáltatásaira lehet jogosultságot szerezni."



[link]

jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 A kérdező kommentje:
Elég már a vitából!!! Beszéljétek meg privátban és ne az én kérdésem alatt!!! Teljesen leszarom, hogy mi a neve!!! Nem érdekel és a kérdésem szempontjából semmi jelentősége nincs!!!
jan. 25. 12:29
 44/107 anonim ***** válasza:
81%
Akkor tizedszer is: amíg kocsira fussa, addig nem óhajtjuk HELYETTED fizetni a tb-t, miközben te röhögve furikázol.
jan. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 A kérdező kommentje:
Milyen kocsira fussa? Állj már le te irigy!!! Semmi közöd ahhoz, hogy én mikor röhögök és mikor furikázok!!! Eléggé unalmas lehet az életed, hogyha az enyémmel foglalkozol... foglalkozz a sajátoddal és ne szemetelj haszontalan szavakkal a kérdésem alá!!!
jan. 25. 13:57
 46/107 anonim ***** válasza:
84%

45.

Már miért lenne haszontalan? Ha kocsira van pénzed ,akkor tb-re is. És máris megoldottuk a problémádat.

jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem tb-re és nem is ez a lényeg!!!
jan. 25. 18:52
 48/107 anonim ***** válasza:
52%

43: 6-8 válaszban megkaptad az infót, hova kell menni igényelni.

Mért teszel még mindig úgy, mintha nem kaptál volna választ?

Ma délelőtt is volt fogadási idő, van, ahol még mindig van 14:00-ig vagy 14:30-ig.

Mért nem mentél igényelni?

jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
28%

"igaz sürgősséggel ellátnak, de utána ki kell fizetned az ellátás összegét"

Ebben az a vicc, hogy nincs egy árlistájuk, hogy mennyit kellene fizetni.

Engem már 5 éve is küldtek el azért magánba (!!!), mert amit az orvos felírt (szakorvosi beutalóval mentem), annak egy részét nem állta az OEP, de nem tudták megmondani (!!!), mennyit kellene fizetni. Kértem másik orvost, akinek több esze van, de azt mondták, nem mehetek másik orvoshoz (nem igaz, van orvosválasztási jog).

jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
100%

Rövidre zárva a vitát:


Járási hivatalnál lehet kérvényezni, hogy rászorultság alapján mentesítsenek az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól. A rászorultságot igazolni kell. Ha nem vagy rászorult, akkor nem is mentesítenek alóla. Ha rászorult vagy, akkor állítanak róla ki egy hatósági bizonyítványt, valamint jelentik a NEAK-nak, hogy melyik naptól mentesítenek a fenti járulék fizetése alól rászorultság alapján.

A mentesítés nem visszamenőleges hatályú, tehát ha sikerült tartozást felhalmoznod előtte (ha sikerült!), akkor az nem törlődik, hanem azt meg kell fizetni. A mentesítés időpontjától nem íródik elő több járulék, maximum 1 évig, mivel a hatósági bizonyítvány maximum 1 évre szól.

Ha 1 év múlva is rászorult leszel, akkor újra kell kérvényezni annak megállapítását a további 1 évig történő járulékfizetési kötelezettség alóli mentesítéshez.


Ki számít rászorultnak?

Akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem a szociális vetítési alap összegének 120 %-át (34 200 forint), ha egyedülélő, a szociális vetítési alap összegének 150 %-át (42 750 forint) nem haladja meg,

> vagyona sem neki, sem családjának nincs,

> nem áll biztosítási jogviszonyban, és egészségügyi ellátásra más jogcímen sem jogosult.


Itt a kérelem hozzá:

[link]


"Hogyha én nem szeretném fizetni. "

További lehetőség, hogy végleges szándékkal elhagyod hazánkat, mivel nem tetszenek az itteni jogszabályok.

jan. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!