Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszokni az...

Hogyan lehet leszokni az altatóról? Sajnos kezdek rászokni, mert anélkül semmit nem alszom.

Figyelt kérdés
Ha már 2 napja nem alszom, a 3. napon muszáj bevennem, hogy aludjak.

#altatóról-leszokás
2019. nov. 9. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Én is szedtem sokáig, addiktológián szoktam le. Ez több, mint 1 éve volt, azóta mindenféle gyógyszert kipróbáltam, de már jó ideje csak néha veszek be altatót, egyébként hajnalban 2-3 körül tudok elaludni.
2019. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Nehezen, de gondolj arra, hogy egy idő után hiába veszed be, már nem fog hatni, tehát így sem-úgysem fogsz aludni. Úgy emlékszem, nálam 4 vagy 5 nap volt a rekord, amennyit nem aludtam, pedig a végén már bevettem vagy 6 szem altatót..

Nálam az használt, hogy kialakítottam egy esti "menetrendet", igyekszem kb. ugyanakkor lefeküdni és ugyanazokat a dolgokat végezni előtte. Hozzáteszem, én régóta sokféle pszichiátriai gyógyszer szedek, köztük olyanokat is, amik ugyan nem altatók, de elősegítik az elalvást. Ezek nem okoznak olyan gyorsan hozzászokást, de indokolatlanul nem szabad szedni őket, kizárólag orvosi utasításra.

2019. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nekem depresszióra antidepresszáns gyógyszert írtak fel, de nem szedem, mert nem akarok eltompulni. Szerencsére 3-4 hónap után jobban vagyok. Életmód változtatással, gyógynövényes nyugtatókkal, vitaminokkal kúráltam magam, csak az alvásproblémán nem tudok segíteni. 3-4 könyvet is elolvastam a jó alvásról, mégsem sikerül.
2019. nov. 9. 14:47
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi az addiktologia? Ezt találtam:


[link]

2019. nov. 9. 14:53
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

5-10 naponta 1/4 tablettával csökkenteni.

vagy: Heti 4 estére lecsökkenteni.Aztán a mennyiséget is csökkenteni. Vagy: Új, korszerűbb, vagy gyengébb altatóra váltani vagy gyógynövényesre. Életmódváltás: Sok mozgás a levegőn, stb. Alváshigiéne: pl. rítusok este.

NE SZEDD TOVÁBB 4-8 hétnél!

2019. nov. 9. 15:10
 6/7 A kérdező kommentje:
2019. nov. 9. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam le a Stilnoxról, hogy eleinte csak 3/4-et szedtem napokig, makd felet, negyedet ugyanígy. Így lehet és érdemes
2019. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!