Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok maszkban?

Ti hogy bírjátok maszkban?

Figyelt kérdés

mármint jó, akinek muszáj, annak muszáj (eü-ben dolgozó, bolti eladó, stb... akinek a munkájából adódóan hordania kell, bár nyilván nekik sem a legkellemesebb viselet), de ti -akiknek nem kötelező- hogy bírjátok?


én elég rosszul viselem, éppen ezért inkább sálat veszek fel a boltban, mint maszkot, abban kevésbé van melegem 2 perc után


nem is értem, hogy valaki hogy képes maszkban mászkálni az utcán, az miért jó (egy full üres utcáról beszélek, nem olyanról, ahol sok ember van)



2020. máj. 9. 12:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
98%
Én sajnos rosszul viselem. Az ffp2-nél percek alatt izzad az arcom. Egy hosszabb vásárlásnál szédülök, nem kapok rendesen levegőt(nincs semmilyen betegségem). Lehet, hogy csak pszichés, de szerintem egyszerűen nem jutok elég levegőhöz.
2020. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
59%
Borzasztóan. Szédülök és fulladok benne. Alig várom, hogy végre beszüntessék a használatát. Nekem nagyon negatív véleményem és tapasztalatom van erről az egészről. Még év elején voltam közel 2 hónapig beteg, soha ennyi ideig nem voltam beteg és gyakorlatilag az összes koronavírusos tünet megvolt. Ergo szinte 100 százalékig biztos vagyok benne, hogy átestem már azelőtt rajta, mielőtt a kutya foglalkozott ezzel. És szerintem az ország jórésze. Ha elmész vásárolni, de nem köhögsz, nem tüsszögsz a másik ember arcába, rendszeresen mosod a kezed, akkor úgysem leszel beteg, ha meg igen, de egyébként nem vagy sem idős, sem krónikus beteg, akkor az esélye, hogy meghalsz ettől a vírustól, kb. egyenlő a nullával. Aki olyan, az szerintem ne menjen vásárolgatni, aki meg egészséges, és fiatal, az meg miét ne? Egy csomó fertőzés van évek óta télen, amikbe belehalnak az idősek, meg a krónikus betegek. Akkor miért nem csináljuk minden évben ezt? Értük nem kár?
2020. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
60%
#2es, ha betartjuk a higiéniai szabályokat, ahogy írtad, akkor megkérdezhetem, hogy év elején hogyan kaptad el? (Csak egy szimpla érdeklődő kérdés) köszönöm!
2020. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Csak a boltban veszem fel, amint kilépek az utcára leveszem, beleizzadok, nehezen kapok levegőt és idegesít, inkább kikerülöm 2-3 méterre az embereket.
2020. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%
Borzasztó, utálom. Légszomjam van bene, és nem lehet alá sminkelni. Csak BB krémet teszek magamra, de az is szétkenődik, beizzad, és a szemüvegem is párásodik tőle.
2020. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
23%

Legalább 6-7 db maszkom van, mindegyik máshonnan, és tök kényelmes viselni. Vegyetek olyat ami nektek kényelmes.

Ja és...

*gyakorlatilag az összes koronavírusos tünet megvolt*

Nem mondod, úristen?! Tekintve hogy a koronavírus tünetei, a sima tüdőgyulladás tüneteivel megyezőek, simán lehetett egyszerű tüdőgyuszid, koronától függetlenül. De jó elmesélni mi, hogy teeee, te már rég átestél rajta még év elején. :)

2020. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
44%

6-os

Ezt én se értem, nekem is különböző maszkjaim vannak, abszolút nem zavaró. Az biztos jobban zavarna a a vírus okozta fulladástól lennék rosszul.


Mióta meg tudunk a koronáról, mindenki annak véli a szokásos téli megfázásait :D

2020. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
71%
Nekem szelepes ffp2-m van, de én se kapok benne rendesen levegőt. Kb. 2 hetente megyek bevásárolni kb. egy órára, szóval sokat nem kell használnom, szerencsére. "Rosszabb" maszkra / sálra nem váltanék, hiába kényelmesebb, ha nem véd meg semmitől.
2020. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon nehezen.. Szerencsére nem járkálok sokat, csak amíg a boltban vagyok, addig húzom az arcomra. Legutóbb olyan viszketést kaptam tőle, hogy délelőttől késő estig vakaróztam, arcom, nyakam bepirosodott, még a Suprastin sem nagyon használt. Sok mindenre allergiás vagyok, de erre nem gondoltam.
2020. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
76%

Simán lehet, hogy koronavírusos volt, még akár ez a törzs is lehetett, ugyanis minden évben volt eddig is koronavírus ... csak vannak évek, amikor kicsit erőszakosabb a fertőzés, lásd SARS 2003, MERS 2012....


Aki fullad a maszkban, az nem jól hordja: túl szorosra húzza a szájához és az orrához, a kilélegzett levegő nedvesíti és a benedvesedett maszk miatt fullad.


Arra kell ügyelni, hogy oldalt és az orrnál illeszkedjen, de ne tapadjon az orrlzkra és a szádra

2020. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!