Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok maszkban?

Ti hogy bírjátok maszkban?

Figyelt kérdés

mármint jó, akinek muszáj, annak muszáj (eü-ben dolgozó, bolti eladó, stb... akinek a munkájából adódóan hordania kell, bár nyilván nekik sem a legkellemesebb viselet), de ti -akiknek nem kötelező- hogy bírjátok?


én elég rosszul viselem, éppen ezért inkább sálat veszek fel a boltban, mint maszkot, abban kevésbé van melegem 2 perc után


nem is értem, hogy valaki hogy képes maszkban mászkálni az utcán, az miért jó (egy full üres utcáról beszélek, nem olyanról, ahol sok ember van)



2020. máj. 9. 12:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
95%
Én bírom, de a 30 fokokban én se bírnám már.
2020. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
90%

Lassan 2,5 hónapja hordok maszkot, március eleje óta. Vannak ffp2,-es maszkjaim is, vannak szövet maszkok, van sebészi maszkom is, megkötős, gumis stb. Igazából már hozzászoktam.. munkahelyemen is hordani kell, hogy ha kimegyek az irodámból, a tömegközlekedésen is, bolt, kb. csak otthon nem hordom, de így már teljesen megszoktam. Szemüveges vagyok én is, van amikor nekem is bepárásodik, de ha a maszk elé teszem a szemüveget, mármint lejjebb tolom egy picit, mint ahogyan szokott lenni rajtam, akkor nem párásodik.


26N

2020. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon zavar a maszk, viszketek alatta és nehezen kapok levegőt.

Ahol nem kötelező, ott nem hordok semmit, ahol muszáj eltakarni a számat, oda a lehető legvékonyabb sálat veszem fel.

A koronavírustól meg nem félek.

Volt már tüdőgyulladásom, még azzal is könnyebben lélegeztem, mint a maszk alatt.

Meg a tüdőgyulladásom el is múlt pár nap alatt, szóval engem aztán nem a korona fog elvinni! :D

2020. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
100%

Baromi idegesítő pedig csak a boltban teszem fel, egyébként a zsebemben hordom -tökre nem hihgiénikusan.

Egyébként - bár ez nem a kérdéshez tartozik - ahogy az emberek nagyrésze hordja én is hordhatom a zsebemben.

2020. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség. A legtöbben ugyanazt használjuk minden alkalommal amíg szépen el nem szakad. Többet nyúlunk miatta az arcunkhoz amit nem kellene és úgyis csak azért használjuk mert muszáj. Akkor lenne értelme ha az üzletekben mindenki számára elérhető lenne és távozáskor veszélyes hulladéktárolóba lehetne tenni természetesen alapos kézmosás után.

Szóval nekem ez egy buta kormányintézkedésheppnek tűnik nagyon.

2020. máj. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Szrul, de büszkén. Senkit nem akarok befolyásolni, de saját tapasztalataim alapján többet árt, mint használ, mivel időnként meg kell igazítani, és azt meg csak úgy lehet, ha az arcomhoz nyúlok. Amúgy nem nyúlnék.
2020. máj. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Lacás1976 ***** válasza:
38%
Látom a többség rosszul birja a maszkot. Én asztalos vagyok néha egész nap maszkba kell lenni a por miatt úgyhogy nekem nincs különösebb bajom vele. Párom eleinte nem akarta felvenni mert kényelmetlen. Mondtam neki a golyóálló mellény is az de ha lelövik a katonát mert nem vette fel az rosszabb. Ugyhogy felveszed!
2020. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
80%
De jó lehet ha valakinek ilyen bunkó, lekezelő módon dirigál a férje...
2020. máj. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól is, milyen maszkot hord az ember. Nekem az eddigi legkényelmesebb maszkom az a KN95-ös modell (ami ilyen kacsacsőrös), a sima FFP2-t én se szeretem, a 3-rétegű maszkokat meg nem hordom, mert az inkább arra jó, hogy én ne fertőzzek, nem arra, hogy engem védjen.
2020. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
88%
Szemüveges vagyok. Borzalmas. Bepárásodok, nem látok semmit...... A boltokban folyik az arcomról a víz. Nem tesz jót a tüdőnek sem elvileg, meg az oxigén ellátás is megváltozik a maszk használatával.
2020. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!