Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok maszkban?

Ti hogy bírjátok maszkban?

Figyelt kérdés

mármint jó, akinek muszáj, annak muszáj (eü-ben dolgozó, bolti eladó, stb... akinek a munkájából adódóan hordania kell, bár nyilván nekik sem a legkellemesebb viselet), de ti -akiknek nem kötelező- hogy bírjátok?


én elég rosszul viselem, éppen ezért inkább sálat veszek fel a boltban, mint maszkot, abban kevésbé van melegem 2 perc után


nem is értem, hogy valaki hogy képes maszkban mászkálni az utcán, az miért jó (egy full üres utcáról beszélek, nem olyanról, ahol sok ember van)



2020. máj. 9. 12:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
86%
Csak a boltban teszem fel a maszkot. Vidéki vagyok, én szememben a mostani szabály nem enyhítés, hanem szigorítás. Dolgozni eddig is mentem, most is megyek. Egyik idős néni pl kihasznált, hogy a zártkertből haza útba esik a Lidl. Akciós termékekért be szokott küldeni. A fia panziót működtet, ami nem indult be most sem. Néninek meg lett mondva hogy szépen küldje el a fiát. Tejet meg alap dolgokat meghozok neki ha nekem is be kell menni, de levesgyöngyöt Paula pudingot majonézes kukorica salátát amit sose veszek, nem fogom keresgélni amíg maszk kell. Ha pedig beindul a hajó szezon és ott is kell maszk mint a kompon, akkor idén Északi part kimarad az életünkből.
2020. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon rosszul viselem, boltban dolgozom és itt kötelező, bár majdnem mindenki úgy hordja, hogy az orra kint van belőle. Én is úgy hordom, mert többféle textil- és sebészi maszkot és kendőt is próbáltam már, mindegyikben fulladok, amitől pánikrohamok jöttek rám, ezeket már nagy nehezen legyűrtem, de max. pár percig bírom elviselni, hogy az orromon van valami. Allergia miatt egyébként is nehezebben kapok levegőt. Meg bepárásodik a szemüvegem, ha lehajolok, és egy picikét minden maszk csúszkál az orromon, irritálja ezzel a bőrömet, de az állam is folyton viszket, annyit vakarom, mint egy bolhás kutya. Ma még jó meleg is van, a maszk pedig extrém melegnek érződik, és még nincs is nyár. Azt meg végképp nem értem, hogy mi van, ha tüsszentenem vagy köhögnöm kell, ugyanúgy előveszem a zsepit, legalábbis, ha sikerül, mert egy extra mozdulattal még a maszkot is le kell húznom, mert tuti nem fogok bele tüsszögni. Szóval ahogy én hordom, úgy egészen biztosan semmi értelme sincsen, csak azért van rajtam, hogy ne szövegeljen senki.
2020. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
94%

"ha betartjuk a higiéniai szabályokat, ahogy írtad, akkor megkérdezhetem, hogy év elején hogyan kaptad el?"

Pont ez a lényeg! Hogy kit érdekel, hogy elkaptam? Élek és virulok. Mert nem vagyok sem nagyon idős, sem krónikus beteg. Tehát elővigyázatos vagyok, tehát orvoshoz fordultam és itthon maradtam, amikor kellett, de akinek nyilván az enyémtől sokkal erősebb az immunrendszere, vagy esetleg nincs napi kapcsolatban annyiféle emberrel, mint nekem, akinek az a foglalkozása, mint ami, az meg el sem kapja. Vagy ha igen, nem teríti le úgy a lábáról.

Én azért aki maszkban rohangászik és nem muszájból, az évek óta abban teszi influenzaszezon idején is? Ti január-februárban is abban rohangásztok és fogtok a következő télen is? Mert nem hiszem. Pedig az influenzától is lehet magas lázad, köhöghetsz, mint az állat, sőt, tüdőgyulladásod is lehet, ha felülfertőződsz, amibe bele lehet halni...

2020. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
93%
Meg aztán igen, lehet, hogy tök más fertőzésem volt. De hidd el, hogy februárban a kutya le sem t..jta. Pedig lehet hogy korona volt. Lehet, hogy nem. Nem is ez a lényeg. Hanem, hogy bármilyen téli légúti megbetegedést el lehet kapni, ágynak lehet esni és igen komolyan elhúzódhat. Tehát akkor mitől félünk? Akik igazán félhetnek, őket kéne otthon tartani. Meg vigyázni rájuk. De mint a mellékelt ábra mutatja, valahogy pont ők kapták el a legjobban tömegesen különböző intézményekben... A többi meg majd ha el is kapja, meggyógyul. Mert egyébként ti, akik a maszk mellett vagytok, ugye tudjátok, hogy a legtöbb ember ugyanazt az eldobható maszkot hordja nap, mint nap, hisz nincs annyi pénze, hogy minden napra megvegye a több száz, vagy egyes helyeken 1.000 Ft feletti maszkot? A komolyabb maszkokról ne is beszéljünk. Egy csomó ember hordja azt a textilt, aminek szintén nincs olyan védekezési "ereje", megfelelően nem is fertőtleníti, innentől fogva megvan az esélye, hogy bárki maszkviselés mellett is elkapja. És nem tudom, hogy akiknek baromi kényelmes a maszk, az ugyan egy nap hány órát hordja...
2020. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Én eü dolgozó vagyok, bár mivel belgyógyászaton dolgozom így nem volt mindennapos a maszk viselése. Gondot sosem okozott, a szemüvegem sem párásodik be.

Utcára nem veszek fel. Itt is sok kihalt utcai maszkos van, emberek akiknek kint van az orra, az állukon viselik, bolt előtt lehúzott maszkkal egymás arcába beszélnek.. és köhögéskor leveszik.

Hát ugye csak felvenni kötelező, de hatékonyan viselni nem az.

2020. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy mert utálom, boltba is csak azért "veszem fel" hogy bemehessek, ha van a bejáratnál bizt.őr, felteszem aztán amikor bentebb érek onnantól végig az államon van.
2020. máj. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul, gyári melós vagyok, de elvárják hogy napi nyolc órában hordjam. Fuldoklok benne. Utálom.
2020. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
97%
Rosszul, a buszon is kötelező,volt,hogy a 45 perces út végére olyan rosszul lettem a maszkban hogy nem kaptam levegőt,mikor felallltam hogy leszálljak összerogytam...alig várom,hogy ne kelljen hordani mert borzalmas. 3 félét is vettem az eldobhatos a Leginkabb tűrhető de az meg anyagilag lenne csőd ha szabályosan akarnánk hordani. így marad a mosható ...és a küszködés a buszon.
2020. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

#11:

"Csak a boltban teszem fel a maszkot. Vidéki vagyok, én szememben a mostani szabály nem enyhítés, hanem szigorítás."


Végre valaki leírta azt, amit én gondolok. Én is vidéki vagyok és számomra se enyhítés ez, hanem szigorítás.

Korona miatt nincs munka, kötelező-maszk előtt még mehettem szabadon boltba, most meg? Nincs maszk, akkor nincs bolt se.


Hogy viselem? Egyszer se tettem fel. Nem köhögök másik képébe, alap hogy mosok kezet.

Amióta kötelező-maszkviselés van, inkább nem megyek boltba. Inkább eszek tésztát tejföllel, minthogy menjek...megvárom, míg a család másik tagja megy boltba.


Ha majd vissza kell menni dolgozni, akkor inkább sálat hordanék...meg kikerülném a tömegközlekedési eszközöket, hogy ne kelljen maszkot hordani.

(Jöhet a lepontozás,mert úgy is fog jönni.meg a gyanúsítás, hogy én vagyok az egyik, aki maszkot nem viselve terjeszti a virust. Közben meg itthon ülök kb nonstop.)

2020. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Bolt ajtóban maszk fel, kijaratnal le és ennyi. Máshova nem veszem fel. Cuki szuper vékony maszkjaim vannak. Direkt, szinte átlátszó, nem ér semmit de ha muszáj...
2020. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!