Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan krém, amit ajánlani...

Van olyan krém, amit ajánlani tudnátok ekcémás tünetek enyhítésére? (Az én ekcémám nem allergiás jellegű, hanem genetikai, tehát nem tudom elkerülni a kiváltó anyagokat)

Figyelt kérdés
Borzasztóan szenvedek tőle, mert az ujjaimon vannak az ekcémás bőrfelületek. Sokféle krémet próbáltam már, de a legtöbb vagy nem segít semmit se, vagy csak méginkább irritálni kezdi a bőrömet.

2020. aug. 7. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban tudnak jó kis krémeket keverni atópiás ekcémára. Bemész és elmondod mire szeretnél krémet, recept nélkül kiadják.

Egyébként én is ettől szenvedek babakorom óta, nekem valamiért az Atrix kamillás kézkrém vastagon felkenve 4-5 napig gyönyörűen eltünteti az ekcémás foltokat a lábamról.

2020. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy hasonló kérdés.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1056757..

A #2 válasz enyém. Nem írnám le még egyszer ugyanazt. Olvad el, hátha segít.

2020. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bepanthen sensiderm
2020. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. aug. 7. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A Bepanthen sensiderm szerintem is jó, de ami nekem legjobban bevált, az a Travocort. Ha csak kicsit is érzem a jeleit, hogy kijön az ekcéma a kezemen, bekenem, 1, vagy max.2 nap alatt teljesen rendbejön. Ez vényköteles, a bőrgyógyász szokta felírn. Mikor először kaptam ilyet, nagyon kijött az ekcémám, borzasztóan viszketett, de 2 nap alatt teljesen megszűnt és el is tűnt. Illetve a bőrgyógyász egy filléres ápoló krémet kevertetett a patikában, amivel rendszeres használat mellett meg lehet akadályozni, hogy kiújuljon az ekcéma. A neve sajnos nem volt a tégelyen, amiben kaptam, se az összetétel, de érdemes rákérdezni az orvosnál.
2020. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!