Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek azon, hogy az egészségügyi dolgozók ki vannak égve?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati ügyelet (hétvége)


Bejön a beteg fülig erő vigyorral, hogy neki fáj a hasa.

És mióta?

Két hete.

És ha két hete fáj, azaz legalább 8 hétköznapja lett volna arra, hogy besétaljon az ambulanciara 8 és 14 óra között, akkor miért szombaton, este fél 8kor tetszik jönni?

Válasz nyilván nincs. Vizsgalat közben nyilván a szeme se rebben, annyira fáj a hasa...vizsgálat megvolt, ambuláns lap, recept, instrukciók, viszlát.

Majd kopog a kísérő (a szintén huszonéves lány), hogy mit képzelek magamról. Majd mikor megmondom, hogy ez az eset nem ügyeletre való, ennek ellenére úgy gondolom, hogy megvizsgáltam, terápiával elláttam, szóval nem értem a problémát, közli velem, hogy "nem tetszik a stílus", "mieeee, van más dolga?" és az "ezért a 15 percért nem kellene rinyálni, ezért van itt" mondatok jönnek.


És ez rendszeres. Az ügyeleti ellátásra érkező betegek 95%-a indokolatlanul esik be.

"fáj a hasam, de nem vettem be rá fájdalomcsillapítót, mert annyira azért nem fájt"

"most értem rá"

"ilyenkor kevesebbet kell várni" és a többi.


És ha az ember szóvá meri tenni, hogy talán nem kellene, még nekik áll feljebb. Mintha csak a seggükből húztak volna elő.


Miért gondolják azt, hogy ezt hosszú távon lehet anélkül csinálni, hogy az ember besavanyodna?


Lehet mondani, hogy akinek nincs türelme, ne menjen egészségügyi dolgozónak. De mindenki úgy indul, hogy va n türelme. Meg az első pár betegnél is van. De mikor sorozatban ez megy, az egy kicsit unalmas.


És ha az ember nem hívja fel a figyelmet arra, hogy a panasza nem ügyeletre való, akkor simán "ideszokik", hiszen miért ne? Kevesebbet kell várni, akkor megy, mikor kedve tartja, az ellátást meg megkapja.


2020. aug. 22. 20:55
1 2 3 4 5 6
 1/56 Miss Endzsi ***** válasza:
68%
Ha ezek az emberek odaállítanának hétköznap kb. kétszer annyit kellene várnom egy kva nap, mert elég orvos az nincs, úgyhogy áldja őket Orbán, hogy hétvégén mennek inkább.
2020. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
48%

Az ügyeletben dolgozók meg nehogy belehaljanak már, ha éppen dolgozniuk kell, mert néhány beteg betéved hozzájuk.

Komolyan, a magyar embernek soha nem jó semmi, csak panaszkodni tud állandóan.

B+, munkahely, kötelesség. Legyen az ilyen ember vállalkozó, vagy mit tudom én, ha zavarja az, hogy dolgoznia kell emberekkel.


Ja, és mi van, ha mind a 8 hétköznap dolgozik, mert nincs szabadsága, mert már rég kivetették vele a kétharmadot?

2020. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 Miss Endzsi ***** válasza:
66%
Érdekes a magánorvosok valahogy örülnek a többlet páciensnek. :)
2020. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

2. Nem az a baj, ha dolgozni kell. Semmi problémám nincs azzal, ha indokoltan jön valaki.

De a "nincs kedvem sokat várni", a "2 hete fáj, de csak most értem rá" és a hasonló baromságok igen is idegesítőek.


Senkinek nem a munkával van a baja, hanem a tapló emberekkel, akik azt hiszik, nekik minden azonnal és alanyi jogon jár. Mert csak.

2020. aug. 22. 21:18
 5/56 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom válaszokban azt várod, hogy mindenki veled együtt panaszkodjon, egyetértve ezzel.

Most nagyon hosszan leakartam írni, hogy mi volt egészen pontosan amikor nekem egy kicsit több tapasztalatom lett az egészségüggyel kapcsolatban, de a lényeg annyi, hogy pont egy államilag támogatott nőgyógyász mondta azt nekem, hogy nincsen ott semmi keresni valóm, majd kiderült, hogy igen is lett volna. Meg adott egy ambuláns papírt is amire azt mondta, hogy beutalóként szolgál urulógiára. Ez persze nem volt így, meg kiskorúként engem nem is fogadnak ott, úgy hogy ő nem is küldhetne senkit sem oda, mivel gyermekekkel foglalkozik...

A lényeg, hogy nem derült ki mi bajom van, vagyis volt egy diagnózisom, de félrediagnosztizáltak, a nőgyógyász meg nem vizsgált meg engem rendesen.

Összességében egy picit off topic a téma, de szerintem maguknak köszönhetik az egészségügyben dolgozók, hogy ilyen megsavanyodottak, ráadásul ezek szerint mindenkinek azt mondjátok, hogy nem ide kell jönnie a problémával :D

2020. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindenkinek mondjuk.


Annak mondjuk, akinek valóban nincs keresnivalója ott.


Egyetlen vérző kisterhesnek nem mondtam még azt, hogy minek jött ide?

Ahogy annak se, aki vészes hányás miatt se. És annak se, akinrk valóban fájt a hasa és esetleg akár akit műtétre is szorult.


De bizony a két hete fáj, vizsgálatkor meg vigyorgok, az nagyon nem ide való.


De látom, hogy ez egy általános mentalitás. Csak akkor nem kell csodálkozni, ha az ügyeleten nem nyalja fényesre a hátsót a piszlicsáré panaszokkal.

2020. aug. 22. 21:27
 7/56 A kérdező kommentje:
Miatt jött *
2020. aug. 22. 21:27
 8/56 Miss Endzsi ***** válasza:
36%
Sok helyen elég sok pénzt levonnak, ahol borítékolás megy egy-egy szabadnapért. Én sem szeretek kimaradni a munkámból, amikor szükségem most a pénzre.
2020. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, téged minősít, ha parasztul viselkedsz a betegeiddel. Ásd el magad akkor. Emberekkel foglalkozol, tanuld meg, hogy hogyan kell velük bánni.

Idegesítenek? És mi van akkor? Vezesd le máshol a feszültséget és ne a betegeken.


És mi van, ha nem akarnak sokat várni? Te meg belehalsz, ha meg kell őt vizsgálnod? Nem. Akkor fogd be a szád és végezd a munkád.


Vagy te mire is tettél fel esküt? Ennyit arról, hogy valaki szívvel-lélekkel akar embereket menteni és gyógyítani.

2020. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

De ez nem így megy. Én értem, hogy egyszerűbb munkaidő után menni, de bármilyen hihetetlen, az orvosi rendeléseknek is van nyitvatartása. Én sem tudok boltba menni este 11-kor, ha be van zárva. És én se töröm be a bank ajtaját 6-kor, hogy márpedig én most érek rá.

Az ügyelet nem azért van, hogy ellássa azokat, akik máskor nem érnek rá. Hanem azoknak akiknek tényleg komoly bajuk van, ami nem várhat másnapig.

2020. aug. 22. 21:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!