Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek azon, hogy az egészségügyi dolgozók ki vannak égve?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati ügyelet (hétvége)


Bejön a beteg fülig erő vigyorral, hogy neki fáj a hasa.

És mióta?

Két hete.

És ha két hete fáj, azaz legalább 8 hétköznapja lett volna arra, hogy besétaljon az ambulanciara 8 és 14 óra között, akkor miért szombaton, este fél 8kor tetszik jönni?

Válasz nyilván nincs. Vizsgalat közben nyilván a szeme se rebben, annyira fáj a hasa...vizsgálat megvolt, ambuláns lap, recept, instrukciók, viszlát.

Majd kopog a kísérő (a szintén huszonéves lány), hogy mit képzelek magamról. Majd mikor megmondom, hogy ez az eset nem ügyeletre való, ennek ellenére úgy gondolom, hogy megvizsgáltam, terápiával elláttam, szóval nem értem a problémát, közli velem, hogy "nem tetszik a stílus", "mieeee, van más dolga?" és az "ezért a 15 percért nem kellene rinyálni, ezért van itt" mondatok jönnek.


És ez rendszeres. Az ügyeleti ellátásra érkező betegek 95%-a indokolatlanul esik be.

"fáj a hasam, de nem vettem be rá fájdalomcsillapítót, mert annyira azért nem fájt"

"most értem rá"

"ilyenkor kevesebbet kell várni" és a többi.


És ha az ember szóvá meri tenni, hogy talán nem kellene, még nekik áll feljebb. Mintha csak a seggükből húztak volna elő.


Miért gondolják azt, hogy ezt hosszú távon lehet anélkül csinálni, hogy az ember besavanyodna?


Lehet mondani, hogy akinek nincs türelme, ne menjen egészségügyi dolgozónak. De mindenki úgy indul, hogy va n türelme. Meg az első pár betegnél is van. De mikor sorozatban ez megy, az egy kicsit unalmas.


És ha az ember nem hívja fel a figyelmet arra, hogy a panasza nem ügyeletre való, akkor simán "ideszokik", hiszen miért ne? Kevesebbet kell várni, akkor megy, mikor kedve tartja, az ellátást meg megkapja.


2020. aug. 22. 20:55
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
0%
Na moat buktál le! Kamu a kérdés! Elfelejtettél nicket váltani! Hahaha kis amatőr pojáca!
2020. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
93%

Igen hiába, még őket kéne rendesen ellátni. Ha én lennék az orvosa kihajítanám.


Amúgy nyugi, a balesetin is ez van meg a bel ügyeletben is.


Az infarktusos éjszaka nem jut be, mert az öregasszony bejött 6 napos hasfájással vasárnap éjjel.


Én egyszer vérezve a váróban meg is kérdeztem mi a k**va anyját keres itt, azt mondta csak elszaladt megnézetni. Mintha valami Frei Cafe lenne a kórház..


Ezek miatt nem megy ki a mentő se mindenkihez és akkor nézd meg, itt védik magukat, mikor az ügyelet fogalma világos és a törvény is meghatározza.

2020. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem ezt a felháborodást. Minden egészségügyi szolgáltatásnak (ahogy minden más munkahelynek is) megvan a maga feladata. A szakrendelés feladata az időpontos betegek, nem sürgős esetek fogadása. Az ügyeleté, sürgősségi osztályé az akut, sürgős esetek kezelése. Ahogy az okmányirodából is elzavarnak, ha egy kiló kenyeret kérsz, a nőgyógyászatról is elküldenek, ha a lábad tört el, úgy az ügyeletről is teljes joggal hajtanak el vagy ha kevésbé jófejek, tagadják meg a kezelésed, ha nem vagy sürgős eset (akkor is, ha szerinted halaszthatatlan a bajod. Hidd el, megvan a szakképzettségük ahhoz, hogy eldöntsék). Egyszerűen NEM EZ A DOLGUK.


Azt nem értem, hogy Magyarországon miért nem működhet egy olyan rendszer, mint sok nyugat-európai orszagban (állítólag). "Békeidőben" (szóval, covid, lepra, pestis és egyéb járványoktól mentes időben) sem mehet be csak úgy boldog-boldogtalan az orvoshoz, hanem egy szakképzett asszisztenssel való telefonos konzultáció után döntik el, hogy olyan a problémája, ami miatt azonnal be kell jönnie (vagy mentőt hívnak hozzá), olyasmi baja van, ami miatt kap egy időpontot pár nappal későbbre vagy olyan, ami miatt javasolnak neki valami vény nélkül kapható szert és ki sem kell lépnie a házából, már segítséget is kapott.

2020. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
93%
Én nem a kérdező vagyok te szerencsétlen, csak valaki aki tud értelmezni egy rohadt fogalmat és nem köti eskü, amiért nem baszhatja ki az ajtón az ilyeneket.
2020. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:

"Azt nem értem, hogy Magyarországon miért nem működhet egy olyan rendszer, mint sok nyugat-európai orszagban (állítólag). "


Eláruljam miért?

Mert a magyarok erre képtelenek. Mint itt is látod, nekik mindenhez joguk van, azonnal, rögtön, az orvos adja meg a tiszteletet akkor is, ha ők nem teszik. Mert ez a dolga és kuss a neve.


Covid idején csak akut ellátás volt, nem lehetett rákszűrésre jönni (kivéve azokat az eseteket, akiket visszarendeltek, mert nem volt jó az előző pl.).

Rendszeresen ment a telefonálgatás. "Jó napot? Lehet most menni rákszűrésre?"

"Sajnos most nem, legyen kedves majd szeptemberben jönni"

"Ja, akkor fáj a hasam!"

2020. aug. 23. 09:32
 46/56 anonim ***** válasza:
91%
De egyébként meg gondolom ezek a betegek 5 éve nem voltak szűrésen.
2020. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván:D De most ezt a két hónapot már nem bírják ki:)

Aztán persze megint az egészségüggyel van a baj, hiszen "ő szűrésre akart menni, megőrizni az egészségét, hiszen mindig ezt propagálják, de nem tud és kapja be mindenki".

2020. aug. 23. 09:41
 48/56 anonim ***** válasza:
Nem népszavazást kellene tartani arról, hogy legyen-e egy ilyen (vagy hasonló, működőképes) rendszer, hanem csak simán bevezetni és tájékoztatni a betegeket a változásról. Ha valakit többedjére is visszafordítanak a kórház/rendelőintézet ajtajában, ha nem telefonált előtte és erőszakoskodás vagy fenyegetőzés hatására sem engedik be, akkor előbb-utóbb majd megtanulja, ha nem értelmi fogyatékos.
2020. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen igazad van!

A sürgire, ügyeletekre érkezőknek kb. fele nem lenne odavaló.

Sajnos sokan képtelenek felfogni, hogy ha mindenféle, nem oda való problémákkal pl. a sürgire sietnek(akár tudatlanságból, akár szánt szándékkal, hogy "gyorsabban kész legyen"), a valóban odaillő, sürgős, életveszélyes betegek ellátását veszélyeztetik, hátráltatják-na meg persze csodálkoznak, amiért 10+ órát várnak a sürgősségin... És még egyszer: ezzel azoknak ártanak, akiknek valóban gyors ellátásra van szüksége.

2020. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a válaszokat elolvasva elöntött a szekunder szégyenérzet... Komolyan? Itt 1-2 ember kivételével mindenki funkcionális analfabéta, vagy csak egyszerűen teljesen h@lye és rosszindulatú, szűk látókörű, önző paraszt?
2020. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!