Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek azon, hogy az egészségügyi dolgozók ki vannak égve?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati ügyelet (hétvége)


Bejön a beteg fülig erő vigyorral, hogy neki fáj a hasa.

És mióta?

Két hete.

És ha két hete fáj, azaz legalább 8 hétköznapja lett volna arra, hogy besétaljon az ambulanciara 8 és 14 óra között, akkor miért szombaton, este fél 8kor tetszik jönni?

Válasz nyilván nincs. Vizsgalat közben nyilván a szeme se rebben, annyira fáj a hasa...vizsgálat megvolt, ambuláns lap, recept, instrukciók, viszlát.

Majd kopog a kísérő (a szintén huszonéves lány), hogy mit képzelek magamról. Majd mikor megmondom, hogy ez az eset nem ügyeletre való, ennek ellenére úgy gondolom, hogy megvizsgáltam, terápiával elláttam, szóval nem értem a problémát, közli velem, hogy "nem tetszik a stílus", "mieeee, van más dolga?" és az "ezért a 15 percért nem kellene rinyálni, ezért van itt" mondatok jönnek.


És ez rendszeres. Az ügyeleti ellátásra érkező betegek 95%-a indokolatlanul esik be.

"fáj a hasam, de nem vettem be rá fájdalomcsillapítót, mert annyira azért nem fájt"

"most értem rá"

"ilyenkor kevesebbet kell várni" és a többi.


És ha az ember szóvá meri tenni, hogy talán nem kellene, még nekik áll feljebb. Mintha csak a seggükből húztak volna elő.


Miért gondolják azt, hogy ezt hosszú távon lehet anélkül csinálni, hogy az ember besavanyodna?


Lehet mondani, hogy akinek nincs türelme, ne menjen egészségügyi dolgozónak. De mindenki úgy indul, hogy va n türelme. Meg az első pár betegnél is van. De mikor sorozatban ez megy, az egy kicsit unalmas.


És ha az ember nem hívja fel a figyelmet arra, hogy a panasza nem ügyeletre való, akkor simán "ideszokik", hiszen miért ne? Kevesebbet kell várni, akkor megy, mikor kedve tartja, az ellátást meg megkapja.


2020. aug. 22. 20:55
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
37%

Ti milyen éjszakai nőgyógyászati ügyeletre jártok amúgy, hogy éjjel ilyen sokan vannak? A vérző családtagos válaszolónak meg üzenem, hogy élet-halál kérdésnél nyilván nem fog órákat várni.

Kérdező, te pedig értsd meg, hogy igenis az a dolgod, hogy megvizsgáld az embereket, akik oda mennek. Ha jobban fáj a hasa, mint az elmúlt két hétben, akkor állapot romlás van. Meg amúgy is, neked nehezedre esik dolgozni, vagy mi? :D Mentél volna inkább olyan helyre, ahol nem kell emberekkel foglalkoznod

2020. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te pedig értsd meg, hogy igenis az a dolgod, hogy megvizsgáld az embereket, akik oda mennek."

Nekem az a dolgom, hogy az akut ellátást igénylő betegeket megvizsgáljam. Egyébként ezeket a szerencsétleneket is ellátom, ahogy írtam is, csak megkérdezem tőlük, hogy miért szombat este kell beesni, ha két hete baja van? Ezen pedig roppant mód fel tudnak háborodni, csak nem értem, hogy miért. Szerintem elég jogos a kérdés.

Az pedig nem állapotromlás, ha még egy fájdalomcsillapítót sem kellett bevennie.


"Meg amúgy is, neked nehezedre esik dolgozni, vagy mi? :D "

Nem, nem esik nehezemre dolgozni. Viszont 24 órában idióta betegeket ellátni a kicsit sem odavaló problémájukkal, na az viszont nehezemre esik, igen.

2020. aug. 23. 15:36
 53/56 anonim ***** válasza:
72%

Miért szerinted órák alatt hal meg valaki egy infarktusban?


Mondom hála istennek néha kiszámlázzák, úgy is kell az ilyen idiótáknak.


Tudsz egy egyszerű szót értelmezni? Van fogalmad róla, hogy mi az a sürgősség?


Rohadtul nem kötelező megvizsgálni a nem sürgős betegeket. Ki kéne baszni őket onnan, semmi keresnivalójuk ott

2020. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

"Meg amúgy is, neked nehezedre esik dolgozni, vagy mi? :D "

Én nem a kérdező vagyok, de nekem tudod mi esik nehezemre?

Sok óra, egy csomó borzasztó rosszul kinéző, de azért cserélődő emberrel, és egy adag "itthamarabbkésszel"(akik közül egy csomót előttem behívtak) eltöltött várakozás után, amikor a mellettem ülő néni a szemközti

padon ülőnek zsörtölődik, hogy neki fáj a lába, és azt az (egyébként 9000-es fordulatszámon ziháló, félzombi) illetőt biztos azért vizsgálták ki hamarabb, mert sokat jattolt...

Na, ilyenkor a "tisztelet az időseknek" mottóra fittyet hányva, nem szájon vágni nehéz! (egyébként tetanuszért mentem, ha valaki kérdezné)

2020. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
64%

Orvosként az a véleményem, hogy a kérdezőnek tök igaza van. És ő még tök kedves volt. Én az ilyen hülyéket úgy vágom ki a rendelőből, mint itt pár hozzászóló, mint macskát sz. rni.

Akkor haladjunk sorban. SENKI nem tesz Hippokratészi esküt. Elavult. Orvosi eskü van ami tök más. Másrészt orvosként jogaink is vannak, többek között a tiszteletlen beteget nem kötelező ellátnom kivéve akut eset. Az ügyelet pedig életveszélyes vagy maradandó károsodással járó, esetleg nagy fájdalommal járó elváltozás ellátására való. Pont.

Engem rohadtul nem érdekel, hogy náshol mennyit kell várni. Ha nem tetszik lehet menni magánba. Egyébként meg lehet panaszt tenni. Semmi következménye nem lesz.

A sok proli bunkó meg felfoghatná, hogyha ez így megy tovább, egyetlen orvos sem marad itthon, aztán majd lehet picsogni.

2020. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
91%

Na végre valaki, aki így gondolkozik. Ki kell vágni a fenébe aztán majd megtanulja mi az ügyelet.


Ezek hívják amúgy autóval is az orvosi ügyeletet :)

2020. aug. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!