Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek azon, hogy az egészségügyi dolgozók ki vannak égve?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati ügyelet (hétvége)


Bejön a beteg fülig erő vigyorral, hogy neki fáj a hasa.

És mióta?

Két hete.

És ha két hete fáj, azaz legalább 8 hétköznapja lett volna arra, hogy besétaljon az ambulanciara 8 és 14 óra között, akkor miért szombaton, este fél 8kor tetszik jönni?

Válasz nyilván nincs. Vizsgalat közben nyilván a szeme se rebben, annyira fáj a hasa...vizsgálat megvolt, ambuláns lap, recept, instrukciók, viszlát.

Majd kopog a kísérő (a szintén huszonéves lány), hogy mit képzelek magamról. Majd mikor megmondom, hogy ez az eset nem ügyeletre való, ennek ellenére úgy gondolom, hogy megvizsgáltam, terápiával elláttam, szóval nem értem a problémát, közli velem, hogy "nem tetszik a stílus", "mieeee, van más dolga?" és az "ezért a 15 percért nem kellene rinyálni, ezért van itt" mondatok jönnek.


És ez rendszeres. Az ügyeleti ellátásra érkező betegek 95%-a indokolatlanul esik be.

"fáj a hasam, de nem vettem be rá fájdalomcsillapítót, mert annyira azért nem fájt"

"most értem rá"

"ilyenkor kevesebbet kell várni" és a többi.


És ha az ember szóvá meri tenni, hogy talán nem kellene, még nekik áll feljebb. Mintha csak a seggükből húztak volna elő.


Miért gondolják azt, hogy ezt hosszú távon lehet anélkül csinálni, hogy az ember besavanyodna?


Lehet mondani, hogy akinek nincs türelme, ne menjen egészségügyi dolgozónak. De mindenki úgy indul, hogy va n türelme. Meg az első pár betegnél is van. De mikor sorozatban ez megy, az egy kicsit unalmas.


És ha az ember nem hívja fel a figyelmet arra, hogy a panasza nem ügyeletre való, akkor simán "ideszokik", hiszen miért ne? Kevesebbet kell várni, akkor megy, mikor kedve tartja, az ellátást meg megkapja.


2020. aug. 22. 20:55
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
52%

5-ös vagyok. Nem két hét után mentem orvoshoz a panaszommal (bár akkorra már fene tudja hogy mennyi ideje fájt, hiszen először házi orvoshoz, aztán gyermekkórházba mentünk...), úgy hogy nem ebből a "fajtából" vagyok való, viszont én állítom, hogy okvetlen volt velem köcsög az az orvos.

Ennyi, nekem ezért van rossz tapasztalatom az egészségüggyel kapcsolatban.

Te meg ha ügyeletben vagy, valóban az a dolgod, hogy megvizsgáld azokat akik oda mennek, bármennyi ideje is fáj a hasa. Most ez miért olyan idegesítő amúgy? Zavar, hogy mosolyog, vagy mi a franc?

2020. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

9: A gyógyításra esküdtem fel, nem pedig arra, hogy az indokolatlanul ügyeleti időben parádézó betegeknek fényesre nyaljam a popóját. Igen is tudok normálisan bánni a betegekkel, ha ők is megtisztelnek engem és a munkámat azzal, hogy a megfelelő időben a megfelelő panasszal jönnek. Nem pedig gusztustalan módon kihasználják a "magának úgy is itt kell lenni" történetet. Nem, nekem nem ezért kell itt lennem. Nekem azért kell itt lennem, mert este 11-kor is megrepedhet egy méhen kívüli terhesség pl.

Mert az igen is a tisztelet része, hogy figyelembe veszem a másikat is. A betegek pedig igen is legyenek kedvesek figyelembe venni a munkaidőt és akkor jöjjenek az ügyeletre, ha arra indok van.

Hidd el, az ambulancián nagyon szívesen és kedvesen ellátom a két hetes hasfájását is, mert az a dolgom.


Gondolom ti soha a büdös életben nem dolgoztatok egészségügyben. Meg soha életetekben nem tapasztaltátok meg azt, hogy milyen, amikor a másik gusztustalan módon kihasznál és visszaél a jóindulatotokkal. Mert neked ez a dolgod. Mert te úgy is ott vagy. Mert te ezért pénzt kapsz és kussolj el. Mert neki ez jár.

2020. aug. 22. 21:44
 13/56 A kérdező kommentje:

Mi nem érthető azon, hogy az ügyeleti ellátás nem erre való? Attól, hogy itt vagyok, mert itt kell lennem, még nem kell azt gondolni, hogy ez egy késői ambulancia/szakrendelés.


Az ügyeleti ellátás azok miatt az esetek miatt van, amik:

- hirtelen jelentkeznek

- rövid idő alatt jelentős állapotromlás következik be

- akut ellátás hiányában halálhoz vagy tartós egészségkárosodáshoz vezetnek


Az összes többi dolog az az ambulanciára való, minden hétköznap reggel 8-tol du. 2-ig.

2020. aug. 22. 21:48
 14/56 anonim ***** válasza:
29%

Aki nem tudja elviselni és kezelni az emberi h..lyeséget, amiből van elég, az NE FOGLALKOZZON emberekkel!


Kérdező, ne hisztizz. Végezd a munkád, vagy mondj fel, mert képtelen vagy egyes idióta betegek viselkedését kezelni.


Egyébként pszichológiát nem tanultál az egyetemen? Ott nem tanították meg, hogy hogyan kezeld az ilyen helyzeteket?

2020. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 Miss Endzsi ***** válasza:
33%
Tehát azt várod, hogy az ügyeletre olyanok siessenek, akiknek épp le van szakadva az ujjuk pl. Inkább örülj neki, hogy piti dolgokkal mennek oda, nem pedig súlyos problémával. Komolyan már semmi sem jó. Ilyen rendszerben, ilyen fizetés mellett igazán nem kéne leszakadnia a pofánknak, mert neked oda nem illő dologgal állítunk be este. Amikor örül a többség, hogy van 1 óra szabad ideje egy nap.
2020. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

14:

Volt pszichológia órám. Ahol olyan dolgokat tanítottak, mint pl. hogyan közöld a rossz hírt a beteggel. Arról pont nem esett szó, hogy hogyan kezeljük azokat a betegeket, akik indokolatlanul jönnek és mikor megemlíted ezt, meg nekik áll feljebb.

A "mondj fel" témára meg annyit tudok mondani, hogy nem véletlenül menekül el ennyi eü dolgozó. Nem csak a fizetés miatt. Hanem mert a megbecsülés egy nagy nulla. Minimális tisztelet nincs a dolgozók felé. Én sem megyek be a boltba zárás után 5 perccel csak azért, mert látom, hogy még éppen bent van az eladó, csak felmos. Mert bunkóság. Mert tisztelem a munkáját és az idjét. És nem értem, hogy az én időmet miért nem tiszteli senki.


15: a leszakadt ujjával jobban jár a traumatológiával szerintem. De nyugodtan bejöhet, ha vérzés jelentkezik a terhesség alatt, ha éppen menstruál és ömlik belőle a vér, ha tényleg, valóban fáj a hasa és az otthon alkalmazott fájdalomcsillapító nem használt. Sőt, még esemény utáni tablettáért is bejöhet.


Azt is fel kellene fogni, hogy egy ügyelet 24 óra. Ha nekem minden egyes pillanatban ilyen piszlicsáré dolgokkal kell foglalkoznom és nincs időm 2 órát aludni, akkor vajon te mennyire szeretnél majd az ügyeletem 23. órájában beesni a megrepedt méhen kívüli terhesség edd el, amit azonnal meg kell operálni?

2020. aug. 22. 22:23
 17/56 anonim ***** válasza:
26%
Nem tiszted neked eldönteni, hogy fáj-e az illetőnek a hasa vagy nem. Ilyenkor hol van a nagy hipokratészi eskü dokikám?
2020. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Nem tisztem eldönteni? Akkor remélem megvizsgálni se tisztem.

Egyébként elég nyilvánvaló, hogy ha egy nőgyógyászati vizsgálat közben rendesen mrgnyomod a beteg hasát, és a szeme se rebben, akkor nem fáj. Ugyanis ha fáj, akkor minimum grimaszol, vagy önkéntelenül befeszíti a hasát. Arról nem is beszélve, mikor saját maga mondja el, hogy azért nem vett be fájdalomcsillapítót, mert nem volt rá szüksége.

De akkor majd ezentúl mindnek elhiszem, hogy fáj. Mindegyik meg is fogja kapni a fenekébe az algopirint.

2020. aug. 22. 22:33
 19/56 Miss Endzsi ***** válasza:
33%
És ha hipohonder, akkor mi van, azért ment oda, hogy megvizsgáld, csak nem fáj az az öt perc, utána nyugodtan visszamehetsz videókat nézni a pihenőbe a kis kanapédra.
2020. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Te el is olvasod, amit írok, vagy csak idenyomsz valami hülyeséget?

Meg egyszer megkérdezem: te mennyire szeretnéd, hogy a valóban akut, azonnali műtétet igénylő problémádat egy olyan orvos lássa el a 23. ébren töltött órájában, aki addig nem tudott egybefüggően két órát aludni, mert egész nap hüvelygombákat és két hetes hasfájásokat vizsgálgatott, meg fent maradt kotonokat szedett ki tinilányok hüvelyéből?

2020. aug. 22. 22:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!